vertf10

vertf10

رژیم کتوپلاس غفاری دایت یا کتوفیت دکتر کرمانی

پیش از اینکه این مطلب را بخوانید توجه بفرمائید بنده بهیچوجه قصد تخریب کسی را ندارم. صرفا با توجه اطلاعات و تجربه ای که از رژیم های غذایی دارم و همچنین اینکه اخیرا با توجه به تبلیغات زیاد رژیم کتوفیت دکتر کرمانی را گرفتم این مقاله را جهت آگاهی افراد می نویسم.


کتوفیت و کتوپلاس چگونه شکل گرفت؟


همانطور که می‌دانید رژیم کتوژنیک در جهان چندین سال است که مورد توجه قرار گرفته است، اما در ایران اخیرا خواهان پیدا کرده و شناخته شده است.
از این بابت، رژیم های تجاری از قبیل کرمانی و غفاری برای اینکه از این قافله دور نمانند و جهت بهره برداری از این استقبال عمومی به رژیم کتوژنیک، روی آورده اند.
با وجود اینکه خودشان تا همین اواخر مخالف این رژیم بودند. در ادامه در فیلمی که از دکتر کرمانی است میبینید که ایشان نظرشان در مورد کتوژنیک چیست.
منتها برای اینکه کار خودشان را هم موجهه کنند و هم متفاوت، هر کدام برای خود رژیمی ساخته اند و نامی روی آن گذاشته اند که در ادامه متوجه می شویم اینها اصلا کتوژنیک نیستند.
بعید نیست که سایر رژیم های تجاری هم شکل جدیدی از این رژیم کتوژنیک ارائه دادند مثلا اگر دید رژیم کتولیمومی بر پایه مزاج و متابولسیم و تلفیق طب نوین و سنتی اصلا تعجب کنید.

رژیم کتوفیت یا رژیم کتوژنیک اصلاح شده برنافیت چیست؟


رژیم کتوفیت که توسط مجموعه دکتر کرمانی ارائه شده است به گفته خودشان یک نوع رژیم کتوژنیک اصلاح شده است. در لینک زیر اطلاعات کاملی از این رژیم توضیح داده شده که میتوانید بخوانید اما زیاد جدی نگیرید کافی است کمی تحقیق و مطالعه کنید تا متوجه شوید که چگونه گنجشک را رنگ میزنند و به جای قناری میفروشند (منظور از گنجشک رژیم کتوفیت دکتر کرمانی و منظور از قناری رژیم کتوژنیک واقعی است!)
https://bornafit.ir/ketofit/
بهر حال در مقاله بالا که صرفا مقاله ای تبلیغاتی و کذب و بدون هیچ منبع علمی است تمام خوبی ها و فواید رژیم کتوژنیک اصلی را به رژیم کتوفیت دکتر کرمانی نسبت می دهد در صورتی که تمام مطالعات فوایدی که مطرح می شود برای رژیم کتوژنیک اصلی و واقعی است نه رژیم کتوفیت که در هیچ مقاله ای و در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

فرق رژیم کتوژنیک واقعی و کتوفیت چیست؟

من در اینجا عکسی که در سایت خود دکتر کرمانی است میگذارم، کافی است کمی از کتوژنیک اطلاع داده باشید تا متوجه شوید چرا می گویم گنجشک را بجای قناری میفروشند.
 

در رژیم کتوژنیک اصل رفتن فرد به فاز کتوز است و این امر تنها در زمانی رخ می دهد که دریافت کربوهیدرات به حدود 20 تا 30 گرم در روز برسد اما همانطور که میبینید در رژیم کتوفیت 20 درصد کالری از کربوهیدارت است این ۲۰ درصد مثلا برای رژیم 2000 کالری می شود 100 گرم و هر کسی میداند که با اینقدر کربوهیدرات فرد به فاز کتوز نمی رود.

اگه احیانا شما هم مثل هم این رژیم کتوفیت را گرفته اید به شما قول می دهم اصلا وارد فاز کتوز نمی شوید پس اصلا رژیمتان رژیم کتوژنیک نیست.
اگر باور نمیکنید خیلی ساده می توانید تست کتون ادرار بدهید. نوار تست کتون هم می توانید بخرید و در خانه چک کنید. خواهید دید که تست شما منفی است.
اصلا بگذارید قسمتی از رژیم کتوفیت را اینجا برررسی کنیم:

همانطور که میبنید 100 گرم نان دارد!!! واقعا 100 گرم نان در رژیم کتوژنیک!!! هرکسی می توانید تشخیص دهید این رژیم کتوژنیک نیست (یعنی فرد وارد فاز کتوز نمی شود)

بنابراین کلا مطالبی که گفته شده غلط است مثلا گفته شده از عوارض آن آنفولانزای کتویی است در صورتی که این علائم مربوط به رژیم کتوژنیک واقعی است نه این رژیم

رژیم کتوپلاس غفاری چیست؟


متاسفانه بنده این رژیم را نگرفته ام لطفا اگر کسی این رژیم را گرفته کامنت بگذارد تا بررسی کنم.
اما چیزی که مشخص است این هم یک رژیم ساختگی است که متاسفانه بر خلاف دکتر کرمانی که حداقل اطلاعاتی در این خصوص داده که بشود تحقیق کرد، غفاری فقط تبلیغ این رژیم را می کند و ادعا میکند خودش ابداع کرده و تحقیق کرده!!!
صحبتی که فقط ادعاست. در حوزه پزشکی و سلامت هر تحقیق و چیز جدیدی اولا که باید زیر نظر متخصصین و دانشگاههای معتبر باشد حالا اینکه یک کارشناس تغذیه چگونه خودش چیزی کشف کرده جای سوال دارد. دوما همه چیز باید واضح و مشخص باشد، تا متخصصین دیگر بتوانند داوری کنند و نظر بدهند. (مثل هر روش و درمان دیگری)

آیا رژیم کتوفیت یا کتوپلاس خوب هستند و جواب می دهند


البته توجه بفرمایید طبیعتا وقتی کالری دریافتی و کربوهیدرات کم شود، کاهش وزن رخ می دهد و این ربطی به رژیم کتوژنیک ندارد که اینان رژیم های ساختگی خود که هیچ تحقیق و مطالعه ای روی آنها نیست به اسم کتوژنیک اصلاح شده میفروشند ندارد.
جالب اینجاست که تا همین اواخر نه تنها خودشان مخالف بودند بلکه حتی اطلاعات کافی عم از کتوژنیک ندارد اما اینکه چطور به خودشان اجازه می دهند روشهای غیر علمی را به هزینه هنگفت به مردم ارائه دهند جای شگفتی دارد:
توی این ویدیو ۲ دقیقه ای انگار دکتر کرمانی اولین باره اسم کتوژنیک به گوشش خورده. اگه خود به حرفهاش دقت کنید.
گذشته اطلاعات غلطی که میده مثلا میگه ۲۰ ساله دکتر اتکینز توی آمریکا اجرا کرده درصورتی که اتکیز و کتوژنیک اولا متفاوت هستند دوما کتوژنیک حدود ۱0۰ پیش اجرا شده (البته برای کاهش وزن درسته که این اواخر اجرا شده ولی بهرحال ایشون فکر میکنه کتوژنیک همون اتکینزه)
یا میگه پروتئین و چربی توی کتوژنیک می برن بالا. درصورتیکه توی کتوژنیک نباید پروتئین بیش از حد مصرف شه
در ضمن ببینین همین اطلاعات غلط هم که میده چند بار فیلم قطع میشه یه صفحه قرمز میاد. چون حتی 3 دقیقه پشت سر هم نتوستن در مورد کتوژنیک (حالا همون اطلاعات غلط) صحبت کنه. اونوقت ادعای ابداع رژیم کتوژنیک اصلاح شده دارن!!

https://www.aparat.com/v/3RfsM

vertf10
vertf10

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
rezbiz2021
خیلی هم خوب
rezbiz2021
ولی کاملترین انواع رژیم کتوژنیک رو در سایت دکتر روشن ضمیر دیدم:
https://rdiet.ir/types-of-ketogenic-diet/
آیدت: فروش فایل، مقاله نویسی در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋