راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎
توسط ۲۲ نفر دنبال می شود
 ۳ نفر را دنبال می کند

7 راز زندگی سالم

سالم ماندن هرگز آنقدر مهم نبوده است. حفظ سلامتی می‌تواند تقریباً بر هر جنبه‌ای از زندگی ما تأثیر مثبت بگذارد. تناسب اندام را می‌توان به روش‌های مختلف حفظ کرد از جمله خوردن گوشت‌های بدون چربی و سالم همراه با میوه‌ها و سبزیجات فراوان. صرف زمان کمی در هر روز برای ورزش می‌تواند به همه ما کمک کند تا سالم باشیم و از چاقی جلوگیری کنیم.

 الکل مصرف نکنید:

این یکی از بارزترین مزایای داشتن یک سبک زندگی سالم است و یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که بیشتر مردم به دنبال ورزش و رژیم غذایی سالم هستند. برای کسانی که مصمم هستند از نظر طول عمر بیشترین بهره را از بدن خود ببرند، شواهد زیادی وجود دارد که سلامت ماندن را با عمر طولانی‌تر مرتبط می‌کند. مصرف الکل در حد اعتدال، سیگار نکشیدن، ورزش منظم و خوردن یک رژیم غذایی سالم می‌تواند عمر شما را تا 14 سال افزایش دهد.

 فعالیت بدنی داشته باشید :

یکی از دلایل اصلی سالم ماندن داشتن روح و روان سالم است. ورزش می‌تواند هورمون‌هایی را در مغز ترشح کند که خلق و خوی شما را بهبود می‌بخشد و احساس سرخوشی را برای شما به ارمغان می‌آورد. ورزش منظم و داشتن یک سبک زندگی سالم به اطرافیان شما آسیب می‌رساند. وقتی فرزندان و نوه‌های شما می‌بینند که شما ورزش می‌کنید و غذای سالم می‌خورید احتمالاً از شما الگو می‌گیرند.

 استرس را کم کنید:

در دنیای مدرنی که ما در آن زندگی می‌کنیم بدون شک داشتن استرس بسیار رایج است.

  یکی از مسائلی که ما با آن روبرو هستیم این است که چگونه استرس را با ورزش کنترل کنیم. در مطالعات بالینی ثابت شده است افرادی که سبک زندگی سالمی دارند سطوح پایین‌تری از استرس و اضطراب دارند. همچنین برای کاهش استرس خود می‌توانید به سراغ ورزش‌هایی مانند یوگا و مدیتیشن بروید.

 از بینایی خود محافظت کنید:

این ممکن است جنبه شناخته شده‌ای از داشتن یک سبک زندگی سالم نباشد اما بینایی را می‌توان با گرفتن یک رژیم غذایی سالم بهبود بخشید. بینایی را می‌توان با ورزش منظم قلبی عروقی به دست آورد.

 مراقب سلامتی خود باشید:

با حفظ سلامتی خود کمتر بیمار خواهید شد و کمتر به سراغ دکترها و دارو‌ها می‌روید.

 افزایش باروری بیشتر می‌شود:

میزان اسپرم در مردانی که به طور منظم روند زندگی سالم‌تری دارند بالاتر است.

 عزت نفس را افزایش دهید:

هنگامی که به طور منظم ورزش می‌کنید معمولاً ظاهر و احساس بهتری دارید که منجر به افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود. عزت نفس بالاتر می‌تواند منجر به یک زندگی رضایت بخش‌تر شود.

 

منبع:

www.ghp-news.com

راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋