راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎
توسط ۱۷ نفر دنبال می شود
 ۳ نفر را دنبال می کند

۸ پیشنهاد کیک سالم برای مادران باردار

وقتی یک خانوم باردار هوس شیرینی می‌کند سعی دارد با این هوس مقاومت کند. خوردن روزانه شیرینی جات سالم نیست و توصیه نمی‌شود. با این حال اگر این کیک با گزینه‌های سالم‌تر غنی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین تهیه شده باشد می‌توان مفید باشد. در زیر چند نمونه از کیک‌های سالم و خوشمزه آورده شده است.

۱- کیک سیب

آنچه باعث سلامت این کیک سیب می‌شود این است که با بسیاری از مواد اولیه ساده درست می‌شود. موادی که از آن استفاده می‌شود از جمله سیب، آرد، تخم مرغ، روغن نارگیل و شربت افرا است. از آنجا که کره، شکر و آرد سفید حذف شده است این کیک جایگاه سالم‌تری برای سایر دستور‌های کیک سیب دارد.

 

۲- کیک شکلاتی اسفنجی

این کیک اسفنجی شکلاتی از سایر کیک‌ها سالم‌تر است زیرا نه تنها گیاهی است بلکه از آرد برنج، روغن نارگیل، دانه‌های کتان، کمی سیب و البته شکلات تهیه می‌شود. این کیک فاقد لبنیات است اما مرطوب و خوشمزه است.

 

۳- کیک وانیلی

کیک وانیلی جایگزینی سالم برای سایر کیک‌ها است. زیرا از سس سیب، ماست یونانی، روغن نارگیل تهیه می‌شود و برای افرادی که شکلات دوست ندارند یک کیک فوق العاده است.

 

۴- کیک زغال اخته، لیمو و خرما

این کیک خوشمزه از ترکیبات آرد سبوس دار، شربت، روغن نارگیل، شیر بادام، بلوبری، پوست لیمو و خرما تهیه و یک کیک سالم و پر از طعم است. بدون افزودن قند و سالم تهیه می‌شود. در حالی که هیچ یک از طعم‌ها را از بین نمی‌برد.

 

۵- کیک توت فرنگی

این کیک از شیرین‌کننده‌های طبیعی مانند میوه شربت افرا یا عسل استفاده می‌شود تا طعم شیرین کیک را به آن بدهد. با استفاده از توت فرنگی تازه تهیه می‌شود. این کیک سالم است.

۶- کیک هویج

کیک هویج از موادی مانند سیب، شکر، روغن نارگیل، شیر و آرد گندم کامل و هویج تهیه شده است. پر از موادی است که قند خون را افزایش نمی‌دهد اما طعم شیرینی دارد و برای کسانی که به گزینه‌های بدون گلوتن برای این کیک نیاز دارند می‌توان آن را با آرد بدون گلوتن نیز تهیه کرد.

 

۷- کیک قهوه موز

کیک قهوه موز شامل موادی غیر از شکر طبیعی، موز، روغن نارگیل، شیر بادام، آرد بادام و ادویه جات نیست تا این کیک قهوه مورد پسند خانم‌های باردار باشد که یک قطعه کیک قهوه را میل می‌کنند. به همین ترتیب فاقد گلوتن و لبنیات است.

 

۸- کیک وارونه آناناس

کیک آناناس با تعداد زیادی کره و شکر درست می‌شود. با این حال، انواع کیک سالم وجود دارد که می‌تواند به ولع بارداری برای کیک و شیرینی جات کمک کند.

 

منبع: www.babygaga.com

راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋