راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎
توسط ۱۴ نفر دنبال می شود
 ۳ نفر را دنبال می کند

این روز ها مصرف چه ویتامین هایی ضروری است؟

از گذشته همواره اسم ویتامین C   را به عنوان عاملی موثر در کاهش احتمال ابتلا به سرماخوردگی و یا بهبود علائم آن شنیده ایم، اما آیا ویتامین C  به تنهایی میتواند پاسخگوی نیاز سیستم ایمنی ما در این روزهای کرونایی باشد؟

 

طبق مطالعات گسترده روی بدن انسان، عملکرد سیستم ایمنی ما بسیار پیچیده تر از چیزی است که فکر میکنیم و به تبع آن نیازها و عملکرد آن فقط وابسته به یک فاکتور نمی باشد.

امروزه اثر ویتامین هایA ،D ،C ،E ،B6 ،B12 ، فولات، زینک، آهن، مس و سلنیوم بر بهبود پاسخ ایمنی بدن انسان، امری انکار ناپذیر است.

ویتامین های گروه B

این گروه ویتامین‌ها نه تنها به افزایش سطح انرژی و بهبود اشتها بلکه به خون سازی و سلامت سیستم ایمنی و عصبی نیز کمک می‌کنند.

ویتامین D3

ویتامین D دربهبود عملکرد سیستم ایمنی و تنظیم فاکتورهای التهابی در بدن نقش مهمی دارد،همچنین طبق مطالعات اخیر ویتامین D دارای نقش محافظتی در برابر عفونت های سیستم تنفسی می باشد.

Zinc (روی)

زینک با خاصیت آنتی اکسیدانی خود نقش مهمی در عملکرد سیستم ایمنی ایفا میکند، همچنین طبق مطالعات اخیر کمبود زینک در بسیاری از بیماری های التهابی و آلرژیک از جمله درماتیت آتوپیک ،آسم و رینوسینوزیت مزمن مشاهده شده است.

سلنیوم

به عنوان یک آنتی اکسیدان و یکی از اصلی‌ترین راه‌های مبارزه با رادیکال‌های آزاد در بدن و بازسازی سلول‌های تخریب شده مطرح می‌شود.همچنین نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی ایفا می کند.

آهن 

آهن نقش مهمی در انتقال اکسیژن در بدن و نهایتا رشد و نمو سلول دارد. کمبود آهن سبب کاهش انتقال اکسیژنبه سلول ها و علائمی مثل ضعف و خستگی می شود.کمک به تشکیل گلبول های قرمز و ایجاد مقاومت در برابر بیماری‌ها وهمچنین کمک به رشد مناسب و قدرت یادگیری در کودکان از دیگر فواید آهن است.

ید
نقش اساسی در ساخت هورمون‌های تیروئیدی دارد، باعث تنظیم تولید انرژی و سرعت سوخت و ساز شده و در رشد، نقش بسزایی دارد.

مس

یک ریز مغذی حیاتی جهت تکامل مغز و اعصاب بوده و نقش مهمی در سیستم اسکلتی بدن دارد.

منگنز

به عنوان یک عنصر ضروری در بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی بدن از جمله سلامت استخوان و متابولیسم نقش دارد. همچنین به عنوان یک کوفاکتور و با کمک به یک آنزیم مهم در بدن نقش آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی داشته و با پدیده استرس اکسیداتیو مقابله می کند.

منیزیم

منیزیم به عنوان یک ریزمغذی ضروری نه تنها در انجام واکنش های آنزیمی مهم بدن بلکه در بهبود عملکرد سیستم عصبی و ماهیچه ای موثر است. وجود منیزیم به همراه کلسیم برای انقباض ماهیچه‌ها و سلامت استخوان ضروری می‌باشد.

کروم (Chromium)

کروم یک ماده معدنی است که یکی از نقش های اصلی آن در بدن، تنظیم متابولیسم و کمک به حفظ قند خون در سطح نرمال به خصوص در افراد دیابتی می باشد. علاوه بر این کروم با تاثیر بر متابولیسم چربی می تواند سبب افزایش چربی خوب (HDL) و کاهش تری‌گلیسیرید شود.

با توجه به زندگی پرمشغله امروزی ، تامین تمامی این ریزمغذی ها آن هم با وجود وعده های غذایی ناسالم کار سختی است و این اهمیت مصرف مکمل در کنار غذا را دوچندان می کند.

شربت ایمیونس با داشتن فرمولی منحصر به فرد شامل ویتامین هایD ،B12 ،B6، بتاکاروتن، ال‌کارنیتین، کولین، مس و آهن همگی در جهت تقویت سیستم ایمنی در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این ایمیونس با 2 آنتی اکسیدان قوی خود یعنی سلنیوم و زینک با رادیکال های آزاد مقابله کرده و به حفاظت بیشتر از سیستم ایمنی کمک می کند.

 

راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋