flower perfume

دلایل استفاده از عطر | نحوه انتخاب عطر

چرا باید به خود عطر بزنیم ؟

 

شاید تا به حال به این موضوع توجه نکرده باشید که استفاده از عطر و ادکلن های خوش بو می تواند راه رسیدن شما به اهداف تان را تا حدودی هموار کنند .

 آیا تا به حال قبل از در جلسات کاری ، خانوادگی ، مصاحبه های شغلی خود به خود عطر زده اید ؟

آیا از تاثیر عطر زدن در این گونه جلسات مطلع هستید ؟

 

 

 

اینکه انسان ها از حس بویایی قوی برخوردار هستند بر کسی پوشیده نیست اما خیلی از ما از تاثیرات مثبتی که یک رایحه خوش بر روی شخص مقابل می گذارد ، آگاه نیستم . انسان ها موجوداتی هستند که به صورت ناخودآگاه به سمت خوشبویی جذب می شوند . این یکی از رموز اثر گذاری در مجالسی همچون عروسی ها ، ملاقات ها ، قرارهای کاری و ... می باشد که در این مقاله سعی خواهم کرد آن را به طور دقیق تری شرح دهم .

اهمیت و علل استفاده از عطر چیست ؟

بو حسی است که قدرت اقناع پذیری بیشتری نسبت به طرز صبحت کردن ، ظاهر و احساسات اولیه فرد در اولین دیدار را دارا است . شاید افراد به هر دلیلی از شما خوششان نیاید اما به دلیل اینکه قدرت حس بویایی را نمی توان از بین برد ، چنانچه شما مایل باشید می توانید با انتخاب یک عطر و ادکلن مناسب ، آن فرد به سمت خودتان جذب کنید . این بدان مفهوم است که بو ها می توانند بر احساسات و عواطف انسان ها تسلط پیدا کنند.

این مورد را شاید بتوان مهم ترین علت استفاده از عطر محسوب کرد . همانطور که قبلا اشاره کردم ، عطری که استفاده می کنید به طور مستقیم بر ظاهر و لباس شما اثر گذار است و حتی بیشتر از ظاهر بصری شما ، شخصیت شما را برای جمعی که در آن حضور پیدا کرده اید ، به نمایش در خواهد آورد .

بارزترین دلیل دیگری که باید حتما به خود عطر بزنید این است که به دلیل مشغله و فعالیت زیاد افراد برای پوشاندن بوی نامطبوع بدن شان به خود در طول روز عطر می زنند 

 

واقعیت بعدی در مورد دلایل استفاده از عطر این است که باعث افزایش حس اعتماد به نفس می شود . این مورد بیشتر نه به خاطر اینکه شما از یک معجون شگفت انگیز برای خود استفاده کرده اید ، اتفاق می افتند بلکه به بدین خاطر این حس در شما پدیدار می شود که دیگر در یک جمع به هیچ وجه نگران بوی بد بدن خود نخواهید بود . علاوه بر افزایش حس اعتماد به نفس عطر زدن روحیه افراد را تقویت می کند و هر آنچه که برای یک دیدار به یادماندنی را نیاز دارید را برای شما می تواند فراهم کند . اگر عطری که به خود می زنید را درست انتخاب کنید می توانید احساسی را به حضار یک جمع منتقل نمایید که دلخواه شما است و همچنین منعکس شدن روحیات مثبت شما برای دیگران باشد .

عطر شما باعث جذابیت شما می شود . اگرچه انسان به جز حس بویایی ، چهار حس مهم دیگر نیز دارد اما خیلی از مردم بیشتر از طریق بوی خوش تحت تاثیر قرار می گیرند . عطر و بوی شما اولین بازخوردی را در ذهن سایرین به وجود می آورد .

عطر نقش سازنده ای در ایجاد و ثبت خاطرات در مغز شما دارد . تا به حال به یک رستوران رفته اید و نا خودآگاه تصمیم به خوردن یک غذا گرفته باشید ، این تصمیم خودبه خودی بیشتر به خاطر ثبت بوی خوش آن غذا در مغز شما انجام می شود .

فایده دیگر عطر زدن و استفاده از ادکلن های با بوی خوش ، رایحه درمانی و کمکی است که این مواد معطر به علم روانشناسی می کنند ، می باشد . انواع عطرهایی مانند عطر با بوی گل ، مرکبات و .... به آرامش ذهن و تسکین اعصاب کمک می کند و استرس و نگرانی زیاد افراد را می توانند کنترل نماید .

 

با عطر های صنعتی و طبیعی در این آشنا شوید . 

چگونه عطر و ادکلن مناسبی را انتخاب کنیم ؟

باید بدانید که خصوصیات اخلاقی و رفتاری هرکس در نوع خود منحصر به فرد می باشد . شخصیت ، صفات و نگرش آنها و حتی ویژگی های شیمیایی پوست بدنشان نیز بایکدیگر متفاوت است . تقریبا تمامی انسان ها خصوصیات بدنی یکسانی با هم ندارند . این در مورد جنس پوست نیز صدق می کند . انتخاب عطری که با ساختار شیمیایی پوست منطبق باشد ملاکی اساسی برای انتخاب عطر است . اگرچه معیارهای انتخاب عطر ممکن است پیچیده به نظر آید اما بنده قصد دارم با راهنمایی شما عزیزان روش های درست انتخاب عطر معرفی کنیم .

اولین گزنیه برای انتخاب عطر همیشه قیمت این کالا می باشد . همه ما می دانیم که عطر و ادکلن ها عمدتا جزو کالاهای گران قیمت و لوکس آرایشی بهداشتی شمارده می شوند . تصمیم گیری در مورد محدوده ی قیمتی جزو مقدمات خرید عطر می باشد که باید به آن توجه کرد .

دومین آیتم انتخاب عطر ، تعیین میزان غلظت و ماندگاری عطر و ادکلن می باشد . عطرها نام ها و مدل های مختلفی دارند که بسته به غلظت و ماندگاری مختلفی شان باید آنها را انتخاب کنید .

سبک زندگی و مجلسی که قصد استفاده از عطر را نیز دارید ، معیار مهم دیگر برای انتخاب عطر می باشد .

 

غلظت های مختلف عطر :

ادکلن :

ادکلن جزوی از مواد معطر است که حاوی حدودا 3 تا 5 درصد عصاره یا اسانس خالص می باشد و به طور متوسط 2 ساعت ماندگاری خواهد داشت . در حقیقت ادکلن کمترین غلظت را در میان مواد معطر موجود در این گروه دارد .

ادو تویلت :

کمی غلیظ تر بوده و محتویات آن متشکل از 4 تا 8 درصد از اسانس خالص می باشد و میانگین مدت زمان ماندگاری آن نیز سه تا چهار ساعت است .

ادوپرفیوم :

در مقایسه با دو مورد بالا غلظت بیشتر داشته و 15 تا 18 درصد روغن اساسی دارد . پایداری رایحه آن حدود 6 ساعت به طول می انجامد .

پرفیوم :

بیشترین غلظت را داشته و از 15 تا 30 درصد عصاره به وجود می آید . معمولا در صورت استفاده در اول روز تا پایان آن ماندگاری عطر پا بر جا می ماند .

بررسی و آزمایش رایحه عطر در هنگام خرید و انتخاب این محصول چه اهمیتی دارد ؟

عده کثیری از مردم به تنها موردی که در هنگام خرید عطر توجه می کنند این است که قیمت عطر چقدر است. اگرچه قیمت نقش کلیدی برای انتخاب عطر دارد اما پیشنهاد می شود که ملاک های دیگر همچون نوع رایحه عطر و واکنش آن با پوست نیز بررسی شود . عطرها می توانند واکنش پذیری نامطلوبی پوست داشته باشند و حساسیت هایی را به وجود آورند . همچنین خیلی از مردم علاقه خود را فراموش کرده و فقط به ترند های روز بازار عطر و ادکلن توجه می کنند . انتخاب عطر باید بر اساس علاقه مندی شما صورت پذیرد و دنیای مد و جدیدبودن عطر نباید شما در هنگام خرید گول بزند . اگر به زبان ساده این مورد را بگویم یعنی اینکه رایحه عطری که برای شما ممکن است بهترین رایحه باشد برای دیگران می تواند ناخوشایند بوده و بوی وحشتناکی داشته باشد .

هر نوع عطر و ادکلن اصلی که شما انتخاب می کنید سه نت مشخص دارد که عبارتند از نت بالایی ، میانی و پایه .

نت های پایه عطر قوی ترین و طولانی ترین ماندگاری را دارند . نت بالایی کوتاهترین پایداری را داشته وماندگاری نت میانی در این میان این دو نت می باشد . بر طبق تجربیات من ، برای جهت بهره مندی از انتخابی بهتر ، عطری را بخرید که نت پایه ای بهتری داشته باشد چون اصل بوی عطر مربوط به این نت می باشد .

بعد از بررسی و تست تمامی مراحل گفته شد نوبت به مقایسه کیفیت عطرها می رسد . این کار به شما اجازه می دهد که در میان هزاران رایحه مختلف انتخاب های خود را محدود تر کرده و تصمیمی بهتر بگیرید . اگر با وجود رعایت تمامی نکات باز هم نتوانستید انتخاب خود را نهایی کنید ، از فروشنده یک نمونه رایگان را درخواست کنید . بیشتر برندهای معروف و فروشگاه های عطر فروشی نمونه هایی را برای تست و بررسی بیشتر در اختیار مشتریان قرار می دهند . می توانید بعد از چند ساعت که از فروشگاه خارج شدید و بعد از اینکه ریکاوری برای حس بویایی شما اتفاق افتاد آنها را بررسی کرده و سپس برای خرید بهترین عطر اقدام نمایید .

در آخر باید به این موضوع اشاره کنم که نوع رایحه عطر نوعی امضا و نمایانگر شخصیت شما است . در انتخاب و نحوه صیحیح عطر زدن نهایت دقیق را باید به خرج دهید و تنها بر اساس یک ملاک اقدام به خرید ادکلن و عطر نکنید .  

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دنیا عطر و ادکلن کلیک کنید . 

flower perfume

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋