flower perfume

معرفی عطرهای طبیعی و عطرهای صنعتی

عطرهای طبیعی

انجمن بین المللی(IFRA)  رایحه عطرهایی را "طبیعی" می داند که حاوی مواد معطری باشند که با شرایط و تعاریف مندرج در سازمان بین المللی استاندارد سازی برای مواد معطر طبیعی ، مطابقت داشته باشند یا این مواد از قبل در آنها وجود داشته باشد یا به وسیله مواد خالص طبیعی از آنها جدا شده باشند.

 

به طور کلی ، "ISO 9235" تعریف می کند که مواد معطر طبیعی به طور طبیعی از گیاهان و از طریق استفاده از فرآیندهای تقطیر ، فشرده سازی یا استخراج به دست می آیند و استفاده از روغنهای اساسی بازسازی شده به صورت مصنوعی یا مواد مصنوعی که مشابه مواد طبیعی  یا اصلاح شده هستند امکان پذیر نیست. 
از نظر شیمیایی به طور عمدی (به عنوان مثال: فرآیند استیلاسیون شیمیایی اسانس) در ترکیبات معطر که به عنوان طبیعی توصیف می شوند؛ در می یابیم که انجمن محصولات طبیعی در عدم اجازه استفاده از حلال های پتروشیمی در فرآیند استخراج گامی به جلو برداشته است ، بنابراین اجازه استفاده از مواد تولید شده با هگزان را نمی دهد. عطرهای طبیعی ترکیبی پیچیده ای از مواد معطر طبیعی مانند روغنهای اساسی ، بخشهایی از روغنهای اساسی ، جدا شده ها و ترشحاتی مانند رزین ، مواد تقطیر ، عصاره و کنسانتره های فرار است.

عطرهای صنعتی

عطرهای مصنوعی ترکیبات پیچیده ای دارند که از مواد معطر تشکیل شده اند و حداقل یکی از آنها مواد معطر طبیعی نیست ، همانطور که در بالا تعریف شد. عطرهای مصنوعی ممکن است حاوی ترکیبات معطر طبیعی همراه با مواد مصنوعی باشند ، یا ممکن است 100٪ مصنوعی باشند.

 

معطرهای مصنوعی یا از نظر شیمیایی سنتز می شوند (بیشتر فرآورده های نفتی) ، یا به عنوان مواد طبیعی شروع شده و ترکیب شیمیایی آنها اصلاح شده است.
 معطرهای مصنوعی در گروه مواد طبیعی اصلاح شده شیمیایی ، مواد طبیعی مشابه  طبیعت و مواد شیمیایی معطر قرار می گیرند که در طبیعت یافت نمی شوند.

مواد طبیعی اصلاح شده شیمیایی: نقطه شروع این مواد طبیعی است ، اما از فرآیندهای شیمیایی (مانند استیلاسیون) برای تغییر ترکیب شیمیایی مواد طبیعی استفاده می شود و آنها را غیرطبیعی می کند.

مواد مشابه طبیعت: اینها مواد مصنوعی هستند که از طریق شیمی واکنشی سنتز می شوند که دارای ترکیب شیمیایی مشابه مواد طبیعی هستند ، اما از گیاهان حاصل نمی شوند. در بیشتر اوقات ، نفت نقطه شروع این مواد شیمیایی معطر است ، مثال خوبی در این مورد: لینالول مصنوعی(Synthetic linalool) ، که از نظر شیمیایی شبیه لینالول است ، که بخشی از روغن اسطوخودوس تقطیر می شود ، اما از یک گیاه گرفته نمی شود.

مواد شیمیایی معطر که در طبیعت وجود ندارند: اینها مواد شیمیایی معطر صنعتی هستند که از طریق واکنش های شیمیایی تولید می شوند و از نظر ماده شیمیایی معطر مشابه نیستند ، به عنوان مثال: متیل دی هیدروژاسمونات(methyl dihydrojasmonate).

عطرهای طبیعی در مقایسه با عطرهای صنعتی

 

عطرهای طبیعی از ارزش بیشتری برخوردار هستند ، زیرا از نظر بسیاری از مصرف کنندگان ایمن تر و پایدارتر هستند ، و آنها معمولاً معتقدند که از عطرهای مصنوعی سالم تر و درمانی تر هستند. در می یابیم که برخی از این برداشت ها لزوماً دقیق نیستند ، اما تقاضا برای مواد طبیعی را افزایش می دهند. به طور کلی ،عطرهای طبیعی از موادی تولید می شوند که از گیاهان پایدار رشد می کنند و نه از مواد پتروشیمی. عطرهای مصنوعی می توانند قویتر ، ماندگارتر و نسبت به عطرهای طبیعی آسان تر تولید شده ، ارزان قیمت ترباشند. و اگرچه مواد طبیعی که یک عطر ساز می تواند استفاده کند در چند وقت اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است ، اما بسیاری از مواد شیمیایی معطر مصنوعی در دسترس هستند که به وی آزادی خلاقیت بیشتری می دهند. تولید عطرهای مصنوعی آسان تر است زیرا مواد تشکیل دهنده آنها نسبت به مواد تشکیل دهنده ی عطر های طبیعی قابل تولید و در دسترسترند. و با وجود این مزایای فنی مواد مصنوعی ، باز هم تقاضا برای مواد معطر طبیعی به سرعت در حال افزایش است.

مزایای بهداشتی و زیست محیطی استفاده از رایحه های طبیعی و آلی یا ارگانیک

 

 

 


1-    از روغنهای اساسی به جای مواد مصنوعی شیمیایی استفاده می شود ، با هدف ایجاد عطر و بویی که دارای خواص درمانی عاطفی و جسمی مانند ایجاد آرامش ، تقویت انرژی ، آرامش بخشیدن یا افزایش روحیه است.
2-    عطرهای ارگانیک حاوی موادی نیستند که با مواد شیمیایی ، سموم دفع آفات یا دیگر سموم ها رشد کرده باشند ، که باعث حساسیت پوست و آسیب به محیط زیست می شود.
3-    بوهای مصنوعی حاصل از مواد پتروشیمی می تواند باعث میگرن ، حالت تهوع و تحریک ریه شود.
4-    برخلاف عطرهایی که حاوی محصولات مصنوعی هستند ، رایحه های طبیعی روی حیوانات آزمایش نمی شوند و مواد تشکیل دهنده عطرهای تولید انبوه - فتالات ها و مشک - روش هایی را به وجود می آورند که منجر به سو animal استفاده حیوانات می شوند.
5-    مخلوط کردن رایحه های مصنوعی می تواند بسیار شگفت انگیز باشد ، اما بسته به روحیه و انتخاب رایحه مورد علاقه شما ، می توانید عطرهای طبیعی آلی ساخته شده از روغنهای اساسی را جداگانه تولید کرده و یا برای ایجاد رایحه های مختلف مخلوط کنید.
6-    عطرهای غیر طبیعی پوست را مسدود کرده و از تنفس آن جلوگیری می کنند ، در حالی که رایحه های ارگانیک و طبیعی رایحه ای شخصی ایجاد می کنند و شخصیتی را به فرد استفاده می کنند.
7-    -عطرهای مردانه ، عطرهای زنانه و مواد آرایشی تولید شده توسط Florascent عاری از سموم دفع آفات و مواد شیمیایی است ، بنابراین می تواند به پوست و جریان خون جذب شود ، و هیچ صدمه ای به سلامتی نخواهد زد.
8-    در سال 2010 کمپین لوازم آرایشی ایمن نشان داد که متوسط عطر مصنوعی حاوی حداکثر 14 ماده شیمیایی بالقوه مضر است که برای تبلیغات مارک های تجاری طبق قانون لازم نیست. در حالی که Florascent به وضوح تمام مواد تشکیل دهنده خود را برای محصولات خود تبلیغ می کند.
9-    مارک های عطر ارگانیک معتبر در هنگام ساخت محصولات عطر خود هیچ گونه رفتار غیراخلاقی انجام نمی دهند و هر عطر طبیعی Florascent با استفاده از هنر سنتی عطر سازی طبیعی که متعلق به قرن 17 است ایجاد می شود.
10-    طیف گسترده ای از رایحه های طبیعی و ارگانیک فروخته شده در فروشگاه اینترنتی عطر و ادکلن با استفاده از ترکیبات طبیعی فوق العاده ای که در محصولات مراقبت از پوست ارگانیک مورد علاقه شما از جمله یاس ، گل رز ، اسطوخودوس و بنفشه یافت می شود ، با فرمول های طبیعی فوق العاده ساخته می شوند.
11- Floracent طیف وسیعی از عطرهای طبیعی ، از جمله عطرهای زنانه ارگانیک ، عطرهای مردانه و خوشبو کننده های طبیعی طبیعی را ارائه می دهد. همه آنها با کیفیت ترین مواد آلی برای کسانی که پوست حساس دارند ساخته می شود.
 

flower perfume

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋