E. P

سیل مانیکی پمپ آب چیست و چه کاربردی دارد؟

این مقاله توضیح می‌دهد که آب‌بند مکانیکی چیست و ویژگی‌های کلیدی طراحی که باعث کارکرد آن‌ها می‌شود. مهر و موم مکانیکی به سادگی روشی است که سیال را درون یک ظرف قرار می دهد (معمولاً پمپ ها، میکسرها و غیره) که در آن شفت چرخان از یک محفظه ثابت عبور می کند یا گاهی اوقات، جایی که محفظه در اطراف شفت می چرخد. هنگام آب بندی یک پمپ گریز از مرکز، چالش این است که اجازه دهید یک شفت دوار وارد منطقه "مرطوب" پمپ شود، بدون اینکه اجازه خروج حجم زیادی از سیال تحت فشار را بدهد.

 

سیل مکانیکی وسیله ای بسیار موثر است. هر پمپ گریز از مرکز باید یک محور چرخان را در خود جای دهد در حالی که به طور مکانیکی سیال یا گاز موجود در "انتهای مرطوب" پمپ را حفظ می کند. آب‌بندهای مکانیکی عمدتاً از یک صفحه آب‌بند دوار با مکانیزم محرکی تشکیل شده‌اند که با همان سرعت محور پمپ می‌چرخد، یک صفحه آب‌بند ثابت که با چرخان جفت می‌شود و با استفاده از یک غده یا در برخی مدل‌های پمپ یک پوشش جعبه پرکننده یکپارچه حفظ می‌شود. یک مجموعه کششی (با استفاده از فنرها یا دم فلزی) صفحه دوار را محکم در مقابل صفحه ثابت قرار می دهد و از آلودگی و نشتی جلوگیری می کند، از آن جلوگیری می کند و حاوی نشتی است، چه زمانی که پمپ کار نمی کند و چه زمانی که محور پمپ در حال چرخش است. واشرهای آب بندی ایستا، اورینگ ها یا دم های الاستومری به طور استراتژیک برای تکمیل مونتاژ آب بندی قرار دارند.

سیل مکانیکی چگونه کار می کند؟
در قلب دلیل کارکرد یک مهر و موم مکانیکی، وجه های آب بند در حال چرخش و ثابت قرار دارند. صفحات مهر و موم به قدری صاف هستند که عبور مایع یا گاز از آنها غیرممکن است. این اجازه می دهد تا یک شفت بچرخد، در حالی که آب بندی به صورت مکانیکی نگهداری می شود. آنچه مدت زمان ماندگاری مهر و موم را تعیین می کند، انتخاب ترکیب مناسب مواد آب بند برای کاربرد است. صفحات مهر و موم سخت برای خدمات ساینده، کربن در مقابل. سرامیک برای آب ساده (یا ضد یخ در مورد کاربردهای خودرو). کربن در مقابل سیلیکون کاربید برای اکثر کاربردها برای کاهش مصرف انرژی و ایجاد عمر طولانی. برای کاربردهای حیاتی معمولاً آب بندی مکانیکی دوگانه توصیه می شود.

هر مسیر نشتی دیگر در سیل مکانیکی با استفاده از واشر، اورینگ، گوه (لاستیک، PTFE یا گرافیت انعطاف‌پذیر) مسدود می‌شود. یکی دیگر از جنبه های کلیدی آب بندی پمپ مکانیکی نحوه نگهداری آب بند است. فنرها (تک یا چندتایی)، دم فلزی یا فقط الاستومرهای فشرده برای تامین انرژی مورد نیاز برای فشار دادن سطوح آب بندی به هم استفاده می شوند. باری که صفحات آب بند دریافت می کنند در طراحی مهر و موم مهندسی شده است. انتخاب بهترین گزینه بستگی به دما و ماهیت چیزی دارد که در حال آب بندی است.

 

سیل مکانیکی برای اکثر کاربردهای پمپ ها، مخلوط کن و همزن در تعمیر و نگهداری مهندسی شده اند. در بسیاری از موارد ثابت شده است که طرح‌ها در طول سال‌ها استفاده از آن‌ها کارایی هستند. در برخی دیگر مهر و موم ها باید برای تقاضاهای صنعتی در حال تکامل طراحی شوند. طراحی پایه چرخش مهر و موم مکانیکی چهره قابل انطباق برای خدمت به طیف گسترده ای از کاربردهای آب بندی از جمله کمپرسور است. مهر و موم های مکانیکی استاندارد می توانند اکثر الزامات را در دمای 500 درجه فارنهایت و سرعت شفت تا 3600 RPM برآورده کنند. انتخاب نوع مهر و موم ثانویه اغلب دما و قابلیت های شیمیایی آب بند را تعیین می کند. ترکیب مواد مورد استفاده در وجه های چرخان و ثابت، مقاومت سایشی و مقاومت شیمیایی را مشخص می کند. ترکیبات فیس سیل نیز میزان انرژی مصرف شده توسط پمپ، میکسر، همزن یا کمپرسور را تعیین می کند. سطوح آب بند را می توان متعادل کرد تا امکان آب بندی با فشار بالاتر را فراهم کند. آب بندی های متعادل می توانند فشارهای بالای 200 psi را آب بندی کنند یا در چند مرحله برای فشارهای بالاتر یا خدمات سیالات شدید استفاده شوند. مهر و موم های مکانیکی ویژه را می توان برای پاسخگویی به سخت ترین کاربردهای صنعتی با توجه به فشار، دما، سرعت یا سیال ارائه کرد. سیل مکانیکی دارای برند های مختلفی است هنگام خرید آن سعی کنید از جاهای معتبر خریداری کنید. سایت الین پمپ یکی از شرکت های تولید کننده انواع پمپ و لوازم یدکی آن است که میتوانید از این سایت خریداری کنید.

E. P

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋