عشق تکنولوجی

عشق تکنولوجی

عاشق تکنولوژی های روز از جمله موبایل، لپ تاپ و ماشین ها
توسط ۳ نفر دنبال می شود
 ۱ نفر را دنبال می کند

معاون علمی رئیس جمهور: رقبای قوی برای استارت آپ ها باید توسط جریان های انقلابی راه اندازی شود

معاون علمی رئیس‌جمهور: بایستی رقبایی قوی برای استارتاپ‌ها از سوی جریان‌های انقلابی راه‌اندازی شود

دهقانی معتقد است برخلاف اکوسیستم فناوری، برخی شرکت‌های اکوسیستم استارتاپی، ناهنجاری‌های جدی فرهنگی دارند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور مدعی است برخی از شرکت‌های اکوسیستم کارآفرینی استارتاپی، ناهنجاری‌های جدی فرهنگی دارند. او یکی از راه‌حل‌های این معضل را ایجاد رقبای قوی برای استارتاپ‌ها از سوی جریان‌های اصیل و انقلابی عنوان کرده است.

«روح‌الله دهقانی فیروزآبادی» با انتشار پستی در یکی از شبکه‌های اجتماعی داخلی، واکنش جدیدی به ماجراهای تعلیق، فیلتر و پلمب چند استارتاپ داشت. او در راستای حاشیه‌های اخیر که برای چند استارتاپ از سوی دولتی‌ها رخ داده است، در اظهاراتی قابل تأمل گفت هویت فرهنگی اکوسیستم فناوری و اکوسیستم کارآفرینی استارتاپی که عموماً در حوزه اقتصاد دیجیتال فعالیت می‌کند، تفاوت‌های جدی دارد:

«بیشتر دانش‌بنیان‌ها که در زیست‌بوم فناوری فعالیت می‌کنند، به‌دلیل درگیر بودن با حل مسائل واقعی و مشکلات کشور، در حوزه‌های مختلف مانند درمان، نفت، کشاورزی، هوافضا و… ، سلامت فرهنگی و دلبستگی به کشور دارند، اما برخی از شرکت‌های زیست‌بوم کارآفرینی استارتاپی ناهنجاری‌های جدی فرهنگی دارند.»

رقیب سازی استارتاپ‌ها جریان‌های انقلابی

دهقانی دلیل عمده این امر را جنس ورود این مسئله در سال‌های گذشته می‌داند که همراه با جریان‌های خارجی-غربی و فرهنگ غربی بوده و به باور او، آسیب‌های جدی هم داشته است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دیجیتال رئیس‌جمهور با معضل خواندن این امر، دو راه‌حل نیز برای آن پیشنهاد کرد؛ یک راه اینکه با حمایت از جریان‌های اصیل و معتقد فرهنگی و انقلابی، رقبایی جدی برای استارتاپ‌ها راه‌اندازی شود.

او همچنین پیشنهاد داده است که تدوین و اجرای قوانین محکم توسط تنظیم‌گرهای اقتصاد دیجیتال در کشور انجام شود.

گفتنی است دهقانی طی یک سال اخیر بارها وعده داده است تا طی سه سال، 10 یونیکورن در کشور ایجاد شود. او در همین راستا نیز سه برنامه را در دستور کار قرار داده است که مجموعه‌ها را به کار کنسرسیومی تشویق می‌کند و به اعتقادش، این نقطه شروع یونیکورن‌شدن است.

عشق تکنولوجی
عشق تکنولوجی عاشق تکنولوژی های روز از جمله موبایل، لپ تاپ و ماشین ها

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
آیدت: فروش فایل، مقاله نویسی در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋