technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم
توسط ۵ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

ممنوعیت رمزنگاری پیام ها هدف دولت آمریکا است

 

رئیس جمهور آمریکا به دنبال ممنوعیت رمزنگاری دوسویه پیام رسان ها می باشد این در حالی است که با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، موضوع مطرح شده می تواند مخالفان زیادی را برانگیزد. بنابر اطلاعات به دست آمده، دولت ترامپ درحال بررسی طرحی جهت ممنوعیت End-To-End در پیامرسان ها می باشد و علت آن را نیز جلوگیری از فعالیت های تروریستی عنوان کرده است.

 این روش به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران طراحی شده است و فلسفه پشت آن نیز جلوگیری از اقدامات هکرها و عدم دسترسی آن ها به پیام های خصوصی کاربران می باشد اما به تازگی اعضای شورای ملی امنیت ایالات متحده آمریکا در پی حذف این امکان از روی نرم افزارها می باشند و علت این کار را جلوگیری از حملات تروریستی و سوء استفاده های مجرمانه می دانند. با اینکه این دلیل می تواند تا حدی منطقی باشد و اهداف دولت آمریکا را برآورده سازد اما امکان دسترسی هکرها به اطلاعات خصوصی کاربران نیز روی دیگر سکه است که توانسته مخالفانی برای این طرح ایجاد کند و به همین دلیل است که هنوز در این رابطه جمع بندی نهایی میان اعضا صورت نگرفته است.

در حال حاضر اپلیکیشن هایی که از این امکان بهره می برند؛ مسنجر، واتس اپ، Allo گوگل، تلگرام و iMessage اپل هستند که مقامات بلندپایه کنگره آمریکا درصدد ممنوعیت رمزنگاری دوسویه در آن ها می باشند. با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت ترامپ فعلا رسیدگی به این موضوع را به تعویق انداخته است اما ممکن است در صورت فشار مقامات، او مجبور به تایید این طرح حتی بدون مطرح شدن در جلسه گروهی شود.

 

technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋