technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم
توسط ۵ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

اولین تیزر اندروید ایرانی؛ سیستم عاملی که گوگل امکان حذف آن را ندارد!

 

احتمالا در جریان اخبار درگیری تجاری بین آمریکا و چین هستید. به طور خلاصه موضوع از اینجا شروع شد که دولت چین و آمریکا تعرفه‌ی واردات از یکدیگر را افزایش دادند، اما در ادامه کار به جایی رسید که دولت ترامپ همکاری با شرکت‌های چینی را در حوزه‌ی مخابراتی ممنوع کرد. این موضوع باعث شد گوگل پروانه‌های هواوی را لغو کند و این غول چینی قادر نباشد سرویس‌های گوگل مثل فروشگاه پلی‌استور یا اپلیکیشن‌های جیمیل و گوگل کروم را روی تولیداتش نصب کند. اما اگر می‌پرسید این موضوع به ما چه ارتباطی دارد، باید به نقل قولی از آذری جهرمی اشاره کنیم. وزیر ارتباطات مدتی پیش در جلسه‌ی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی درباره‌ی توسعه‌ی اندروید ایرانی گفت:

«مدت زیادی بود که می‌خواستیم سیستم عامل اندروید را در گوشی‌های ایرانی تغییر دهیم تا از استارتاپ‌های داخلی حمایت کنیم؛ این موضوع پیش نمی‌رفت تا این که اپلیکشین‌های داخلی را حذف کردند و این همدلی ایجاد شد و به زودی نتیجه کار را اعلام می‌کنیم.»

ظاهرا مشکلات پیش آمده برای هواوی باعث شده وزارت ارتباطات توسعه‌ی اندروید ایرانی را جدی بگیرد. اما اعلام این موضوع باعث شد برای کاربران سؤالاتی ایجاد شود؛ مثلا این که اندروید ایرانی چه زمانی به بازار می‌آید، کجا قرار است استفاده شود و چه تضمینی وجود دارد که کاربران نسبت به استفاده از آن تمایل داشته باشند. در این مورد اطلاعات زیادی نداشتیم تا این که دیشب وزیر ارتباطات با انتشار یک ویدیو روی حساب توییتر خود، برخی از پرسش‌های موجود را پاسخ داد.

اما موضوع اصلی ویدیویی است که در این توییت به چشم می‌خورد. در این ویدیو می‌بینیم که ظاهرا توسعه‌ی اندروید ایرانی به پایان رسیده و به زودی اولین نسخه از آن روی یک گوشی ساخت شرکت GLX با نام «آریا مینی» رونمایی خواهد شد.

بر اساس این تیزر می‌توان گفت تا رونمایی از اندروید ایرانی مدت زیادی باقی نمانده است. پیش‌بینی شما در مورد موفقیت این سیستم عامل چیست؟ به نظر شما اندروید ایرانی برای جلب رضایت کاربران چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋