مقالات آموزنده، خبرهای داغ ایران و جهان

پارس لاین: مقالات آموزنده، خبرهای داغ ایران و جهان، ویدیوهای جذاب و دیدنی را در صفحه ما در آیدت ببینید.
توسط ۱۷ نفر دنبال می شود
 ۸ نفر را دنبال می کند

تیپ های تست شخصیتی مایرز بریگز (MBTI) چطور خلاقیت خود را بروز می دهند؟

اطلاع رسانی تبلیغاتی؛ تیپ‌های تست شخصیتی مایرز-بریگز (MBTI) چطور خلاقیت خود را بروز می‌دهند؟

تیپ‌های تست شخصیتی مایرز بریگز (MBTI) چطور خلاقیت خود را بروز می‌دهند؟

اگر تابه‌حال با این سوال که چگونه محدودیت‌های فردی خود را بهبود دهیم روبرو شده‌اید، نتایج خود را در این زمینه در تست MBTI، آزمون شخصیت‌شناسی مایرز-بریگز (Myers-Briggs) بررسی و تحلیل کنید. این تست در سال 1944 توسط" ایزابل مایرز" و " کاترین بریگز" ابداع شد و براساس نظریه روان‌شناسی کارل یونگ در مورد عملکردهای شناختی است. بعد از انجام این تست، به شما یک تیپ شخصیتی متشکل از چهار حرف انگلیسی اطلاق می‌شود. این حروف شامل E (برون‌گرا)، I (درون‌گرا)، N (شهودی)، S (حسی)، T (متفکر)، F (احساسی)، P (ادراکی یا منعطف)و J (قضاوتی یا ساختارگرا) است، که با قرار گرفتن چهار حرف از حروف بالا، تیپ شخصیتی شما از میان ۱۶ تیپ شخصیتی محتمل بدست می‌آید.

از میان این ۱۶ مورد ، انواع خاصی از تست MBTI وجود دارند که از خلاق‌ترین‌های آنها در میان انواع تیپ‌های شخصیتی به‌شمار می‌آیند. به عنوان مثال، بسیاری از Nهای شهودی-حسی می‌توانند بهترین ایده‌ها را به راحتی تولید کنند. این افراد معمولا هنرمندان حساسی هستند که با ضربه یک قلم یا قلم‌مو می‌توانند دنیا را شگفت‌زده کنند.

با این‌حال، همه ما به لطف عملکرد متفاوت مغزی قادر به ارائه ایده‌های بسیار هوشمندانه در حوزه تخصص خود هستیم. اگر شما یک فرد حسی باشید، ممکن است همیشه در مورد جهان‌های موازی در ادبیات، به فکر فرو نروید. در عین حال گفته می‌شود که شما همچنین می‌توانید در یافتن راهی برای درک واقعیت و اصلاح آن طبق شرایط موجود به افراد کمک کنید. این خود قدرت تخیلی بزرگی است.

همین‌طور، به‌کمک نتایج تست MBTI می‌توانید با قابلیت‌های شخصیتی خودتان آشنا شوید و برای آگهی استخدام متناسب با شخصیت‌تان اقدام کنید.

خلاق‌ترین تیپ‌های شخصیتی متعارف و غیرمتعارف به شرح زیر است:

ENFP (قهرمان)

با داشتن بینش برون‌گرا، بسیاری از کسانی که شخصیت ENFP دارند، ممکن است روزهای خود را با این فکر که احتمال دارد معجزه‌ای رخ دهد و با تفسیرهای مختلف از روزگار خود، بگذرانند. مانند «آیا همه ما مغزهایی درون خمره هستیم؟» و «اگر زندگی یک ماتریس باشد، چه؟» که سوال‌هایی هستند که در فکر ما هستند. اگر کسی شما را با یک نظریه توطئه آشنا کند، شما قادر خواهید بود تا آن را بر اساس ذهن خود مرتب کنید و آن را توسعه دهید. شما می‌توانید هر ایده‌ای را کنترل و اداره کنید، زیرا با دریافت هر ایده، شما راهی برای منطبق‌کردن خود با آن خواهید یافت.

INFP (واسطه‌گر)

بسیاری از نوازندگان و موسیقی‌دان‌های اطراف ما با استفاده از احساسات درونی خود دست به آفرینش هنری می‌زنند. افراد دارای این تیپ شخصیتی در درک احساسات خود و استفاده‌کردن از آن بهترین هستند. بسیاری از اشعار فاخر را می‌توان از بلاغت شاعرانه هنر دست یک شخص INFP دانست. آنها جهان اطراف خود را از دریچه نگاه و از طریق احساس خود درک می‌کنند. سپس با استفاده از بصیرت خود آن را ملموس‌تر جلوه می‌دهند. بار دیگر اگر به‌خاطر یک اثر هنری اشک ریختید، به ذات INFP و برکات آن برای ما درود بفرستید.

ENTP (مناظره‌گر)

این افراد با داشتن بینشی برون‌گرا همانند ENFP‌ها، همیشه می‌توانند به صورت منطقی در مورد احتمالات تفکر کنند. ENTP‌ها همیشه در جستجوی چگونگی مسئله و نحوه شکل‌گیری آن هستند. آنها در تشخیص مشکلات تخصص دارند و می‌توانند راه‌حل‌هایی به شیوه خودشان ولی متفاوت و در عین‌حال خنده‌دار ارائه دهند. آنها همیشه در تفکر برای ساخت اختراعات عجیبی هستند که شما نیاز به آن را حس نمی‌کردید.

ISFP (هنرمند)

هنر واقعی هنرمندان دنیای MBTI، می تواند ISFPها باشند. این افراد می‌دانند که چگونه با یک اشاره دست خود می توانند نقاشی های حسی فوق العاده‌ای خلق کنند. اگر هنگام خیره بودن به یک نقاشی مبهم احساس و حالت تهوع داشتید، به احتمال زیاد آن هنر دست و حاصل خلاقیت یک ISFP است. این افراد می‌توانند به‌راحتی احساسات خود را به تصاویری ملموس تبدیل کنند. که باید از آن حس درونی تشکر کرد.

تیپ‌های تست شخصیتی مایرز-بریگز (MBTI) چطور خلاقیت خود را بروز می‌دهند؟

تیپ‌های شخصیتی بالا به طور متعارف خلاقانه هستند. همه این‌ها در نوع خودشان می‌توانند بدیع باشند. با این اوصاف سری به بقیه این تیپ‌‌ها می‌زنیم:

INTP (متفکر)

این افراد دارای تفکرات منطقی و غیرقابل‌مقایسه با هرکس دیگری هستند. INTPها زمان زیادی را با تفکر درونگرایانه خود صرف اندیشیدن در مورد ارتباطات در جهان هستی می‌کنند و تا جایی ادامه می‌دهند تا حقایق کافی برای حمایت از ایده خودشان پیدا کنند. ENTP‌ها وقت خود را صرف پیداکردن راه‌حل‌های مربوط به مسائل می‌کنند، در حالی که INTP‌ها می‌توانند با یافتن همه عواملی که به یک مشکل کمک می‌کنند، بسیار دقیق باشند. اگر بین دو چیز به‌ظاهر بی‌ربط، ارتباطی وجود داشته باشد ، فردی با شخصیت INTP کسی است که آن را پیدا خواهد کرد.   

INFJ (حامی)

افراد دارای شهود درونگرا در هم‌گامی با روندهای مهم بسیار خوب عمل می‌کنند.  بنابراین INFJ‌ها در ساختن شوخی‌هایی مرتبط با تفاسیر و مسایل اجتماعی بهترین هستند. قدرت ادراک بالای آنها باعث می‌شود که در میان مردم موردعلاقه و احترام باشند. مردم با دیدن آنها ترغیب می‌شوند تا از دریچه و نگاهی دیگر به زندگی بنگرند.

INTJ (معمار)

INTJ‌ها می‌توانند با خلاقیت بالای خود به‌منظور افزایش عملکرد افراد در محیط کار به آنها کمک کنند. آنها همواره از شهود و منطق خود برای پیاده‌سازی بهترین روش‌های انجام کارها بهره می‌برند. آنها همچنین از داشتن یک نگرش خوب در مورد کار برای کمک به انجام بهتر آن استفاده می‌کنند. تا زمانی که وظیفه برنامه‌ریزی برای چگونگی ترغیب افراد به حضور در دیگر برنامه‌های گروه را ندارند، در محیط کارشان بسیار خوشحال خواهند بود.

ENFJ (بخشنده)

ENFJها با احساسات برونگرایانه‌ای که دارند، می‌توانند خود را با واکنش‌های جمعی در همه زمان مطابقت دهد. وقتی زمان اعلانات خلاقانه باشد آنها در انجام آن کار زبده و ماهر هستند (مانند پیوندهای مشترک، بیانیه‌ها و غیره) که این به آنها کمک می‌کند تا بدانند نظراتشان مهم است. ENFJها همچنین آرشیوی از هر تاثیر حسی که تابه‌حال داشته‌اند را با خود به‌همراه دارند و با کمک آن می‌توانند تاثیرات کنونی را در صورت تغییر در آینده بررسی و مقایسه کنند و بفهمند که آیا قابل‌تغییر است یا نه.

ENTJ (رئیس)

این افراد می‌تواند با خلاقیت بالای خودشان سازمان‌دهی کارهای افراد را به ترتیبی که می‌خواهند انجام دهند و  کمک کنند تا در مسیری که در پیشبرد اهدافشان ثمربخش است، باقی بمانند. خلاقیت آنها وقتی به‌چشم می‌آید که بخواهند نقاط قوت و ضعف افراد دیگر را تشخیص دهند. این کار با دادن بازخورد و هدایت افراد در جهت صحیح کمک می‌کند که هم باعث تقویت آنها شود و هم رضایت خاطر آنها را به‌دنبال داشته باشد.

ESFP (بازیگر)

ESFP‌ها در صورت نیاز می‌توانند خود را به فردی با تمرکز بالا تبدیل کنند. اگر می‌خواهید در مورد چیزی که برایتان مهم است، بنویسید؛  می‌توانید به دلیل توانایی ارتباط خوب خود با دیگران آن را به‌خوبی انجام دهید. شما همچنین در تقلید از مشکلات یا سایر رفتارهای دیگران بسیار خوب هستید، بنابراین بازیگری برای کسی مثل شما ساخته شده است!

ESTJ (کارگردان)

خلاقیت شما از شهود محکم شما ناشی می‌شود، زیرا ریشه در آرشیوی حسی از تاثیرهای حسی شما دارد. شما نمی‌توانید که با هر حس تصادفی تغییر رویه دهید زیرا اغلب درک و ذهن شما با آن سازگار نیست. احتمالی وجود دارد که شما چیزهایی از محیط اطراف خود بگیرید که آگاهانه آن را پردازش نکرده‌اید. خلاقیت شما همچنین وقتی فعال می‌شود که ایده‌ای وجود داشته باشد و بر این باور باشید که همان ایده ممکن است جواب دهد.

ESFJ (مراقب)

رفتار شما به‌گونه‌ای است که مردم را خوشحال می‌کنید و یا به‌گرمی از آنها استقبال می‌کنید. شما به وقت مهمانی‌ها در پختن غذا بهترین هستید یا وقتی با قیاس‌های مفید خود در بحث شرکت می‌کنید، حتی چیزهایی ساده مثل معنای شکوفه‌دادن یک گل در خانه شما.

ESTP (تشویق‌گر)

هر زمان که با احساس برون‌گرایانه خود به چیزی اعتقاد داشته باشید، ریشه در حس زودگذر اما عمیق شما دارد و به آن ۱۰۰٪ باور دارید. آیا به‌طور اتفاقی حسی مثل خرید موتورسیکلت پیدا می‌کنید؟ یا احساس می‌کنید باید اتفاقی به یک فروشگاه بروید تا آنچه را که نیاز دارید بخرید؟ قطعاً این کار را انجام دهید! ESTP ها در انجام‌دادن کارهای بدون برنامه‌ریزی خلاق هستند و همین‌طور است که با اتفاقات جالب و معجزه‌مانند رو‌به‌رو می‌شوند. هر روز خود را مانند یک درس ورق بزنید و مطمئن باشید پاداش خواهید گرفت.

ISTP (صنعت‌گر)

شما در سامان‌دادن محیط اطراف خود مفید هستید. اگر شیر آب شما نشتی دارد، می‌توانید ابزارهایی را برای تغییر شرایط خود پیدا کنید. بعضی از افراد (معمولاً نوع NFها) وقتی شرایطی پیش می‌آید که قادر به کنترل آن نیستند، درمانده هستند. اما شما اجازه نمی‌دهید این کار مانع از مفیدبودن شما شود، این امر در دنیایی که امروزه مردم غرق در رسانه‌های اجتماعی هستند، بسیار جالب است.

ISFJ (محافظ)

احساس درون‌گرایانه و شهودی شما در ارتباط مستقیم با ایده‌های خوبی است که شما برای انجام کارهایتان در یک گروه استفاده می‌کنید، به‌خصوص اگر با آن گروه آشنا باشید. جایی که یک دورهمی دوستانه برای خوش‌گذرانی است یا یک شب با همکاران خود را به خندیدن در مورد اتفاقات روزمره کاری خود می‌پردازید، آن وقت است که شما این توانایی را دارید که با مثبت‌اندیشی و فراهم‌آوردن بهترین شرایط شب خوبی را برای آنها رقم بزنید. هدیه ای را که از آنِ شماست، باید تحسین کنید.

ISTJ (بازرس)

اگر بخواهید چیزی را بهبود ببخشید و یا شرایطی را عوض کنید، در انجام آن بهترین ایده‌ها و سلایق خود را به‌کار می‌گیرید. اگر کسی از ایده‌ای استقبال نکند و یا آن را زیر سؤال ببرد ، می‌توانید به راحتی ایراد آن را رفع کنید. خلاقیت شما هنگامی بروز می‌کند که به طور ویژه‌ای به کارهایی که انجام می‌دهید اهمیت می‌دهید، بنابراین حتی اگر این به معنای از دست‌دادن ثبات در آن شرایط است، اطمینان حاصل کنید که در مورد موضوعاتی که روی آن سرمایه‌گذاری می کنید ۱۰۰٪ مشتاق و متعصب به آن باشیدآنآ. اما اگر تردیدی در آن وجود دارد، پس شاید مناسب شما نیست!

مقالات آموزنده، خبرهای داغ ایران و جهان

پارس لاین: مقالات آموزنده، خبرهای داغ ایران و جهان، ویدیوهای جذاب و دیدنی را در صفحه ما در آیدت ببینید.

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋