مقالات آموزنده، خبرهای داغ ایران و جهان

پارس لاین: مقالات آموزنده، خبرهای داغ ایران و جهان، ویدیوهای جذاب و دیدنی را در صفحه ما در آیدت ببینید.
توسط ۲۶ نفر دنبال می شود
 ۸ نفر را دنبال می کند

قیمت انواع خودر در بازار امروز ۲۱ آذر ۹۹؛ قیمت محصولات ایران خودرو، سایپا، جک، رنو و تیگو در بازار

در بازار خودرو چه خبر است؟؛ قیمت انواع خودر در بازار امروز ۲۱ آذر ۹۹؛ قیمت محصولات ایران خودرو، سایپا، جک، رنو و تیگو در بازار؛ قیمت ها در بازار خودرو همچنان ملتهب است. قیمت مشخصی در بازار بی در و پیکر خودرو وجود ندارد. مثلا پراید ۱۱۱ در حالی در بازار به قیمت ۱۲۰ میلیون تومان فایل می شود که رئیس اتحادیه قیمت واقعی آن را ۱۱۳ میلیون تومان اعلام کرده است و یا پراید ۱۳۱ در حالی در بازار به قیمت ۱۰۵ میلیون تومان فایل می شود که این خودرو طبق گفته رئیس اتحادیه ۹۸ میلیون تومان قیمت دارد

قیمت انواع خودر در بازار امروز ۲۱ آذر ۹۹؛ قیمت محصولات ایران خودرو، سایپا، جک، رنو و تیگو در بازار

پارس لاین رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، در تشریح وضعیت بازار خودرو طی یک هفته فعالیت پس از تعطیلات دو هفته‌ای، ضمن تاکید براینکه ثبات قیمت‌ها در بازار آزاد، از پیش‌بینی ریزش بیشتر قیمت خودرو‌های داخلی طی چند هفته آینده با عرضه ۴۰ هزار خودرو وعده داده شده خودروسازان خبر داد.

سعید موتمنی با بیان اینکه پس از تعطیلات دو هفته‌ای بازار‌ها و بازار خودرو با آغاز به کار مجدد بازار در یک هفته اخیر، تغییرات چندانی در در قیمت‌ها مشاهده نشد، اما در هر صورت قیمت‌ها با شیب بسیار ملایم، مسیر کاهشی خود را ادامه می‌دهد، ادامه داد: ریزش قیمت‌ها که از نیمه دوم آبان ماه نسبت به اوایل آبان ماه به میزان ۳۰ درصد آغاز شد؛ ثابت مانده است. به عبارتی در خودرو‌های داخلی و همچنین مونتاژی‌ها همچنان همان ۳۰ درصد کاهش باقی مانده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فرشندگان خودرو تهران در رابطه با وضعیت عرضه و تقاضا در بازار، گفت: تقاضای کاذب برای خرید خودرو در بازار فروکش کرده است. فروشنده در بازار وجود دارد، اما تنها مصرف‌کننده واقعی برای خرید مراجعه می‌کند.

وی در گفتگو با ایسنا پیش‌بینی کرد: احتمالا طی هفته‌های پیش‌رو (تا آخر آذرماه) قیمت خودرو‌ها ریزش مجدد داشته باشد؛ چراکه عرضه از سوی خودروسازان بیشتر شده و وعده شده که تا آخر ماه جاری، ۴۰ خودرو وارد بازار شود؛ بنابراین در بازاری که خریدار کم و فروشنده زیاد است، قیمت‌ها ریزش خواهد داشت و تا احتمالا تا دو الی سه ماه آینده دیگر افزایش قیمت در بازار خودرو نخواهیم داشت.

موتمنی خاطرنشان کرد: همچنین خودروسازان از تجاری شدن بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی دیگر تا پایان سال خبر می‌دهند، بنابراین با افزایش عرضه از سوی خودروسازان و آغاز کاهش قیمت‌ها، دلالان و واسطه‌ها نیز که پیش‌تر به قصد سرمایه‌گذاری در این بازار ورود کرده بودند، خودرو‌های خود را عرضه می‌کنند و با وجود فراوانی عرضه آن هم در بازار کم تقاضا، قیمت‌ها بیشتر افت خواهد کرد.

بررسی قیمت‌ها در بازار خودرو طی یک هفته اخیر نیز نشان می‌دهد که قیمت‌ها با شیب بسیار کم ریزشی نسبت به قیمت‌هایی که تا پیش از تعطیلات دو هفته‌ای کرونایی، همان کاهش ۲۰ الی ۳۰ درصدی خود را حفظ کرده است و می‌توان گفت که قیمت‌ها تقریبا به ثبات نسبی رسیده‌اند.

رئیس اتحادیه از ارزانی می‌گوید، بازارِ خودرو از گرانی!

در همین حال آنطور که خبرآنلاین گزارش داده، نوسانات بازار خودرو در اواخر هفته جاری و قبل از تعطیلات آخر هفته شدت گرفت و در حالی که ۲۰۶ تیپ ۲ در روز چهارشنبه به قیمت ۱۹۵ میلیون تومان و با کاهش ۴ میلیون تومانی از ابتدای هفته فایل شد ۲۰۶ تیپ ۵ با افزایش ۳۰ میلیون تومانی نسبت به اوایل هفته جاری در روز چهارشنبه به قیمت ۲۵۰ میلیون تومان فایل شد و یا پژو پارس سال با ریزش ۸ میلیون تومانی نسبت به ابتدای هفته جاری روز چهارشنبه ۲۱۰ میلیون تومان قیمت خورد و تیبا ۲ نیز مسیر مشابهی را طی چند روز اخیر در پیش گرفته است و این خودرو از ۱۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در ابتدای هفته جاری امروز به قیمت ۱۲۹ میلیون تومان فایل شد و مدل صندوقدار آن نیز در حلی که در ابتدای هفته جاری ۱۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت داشت امروز به قیمت ۱۱۷ میلیون تومان فایل شد.

به طور کلی در هفته جاری خودروهای موجود در بازار با قیمتی بسیار بالاتر از قیمت های واقعی و قیمت های اعلامی از سوی رئیس اتحادیه فایل می شوند به عنوان مثال خودرو پراید ۱۱۱ در حالی در بازار به قیمت ۱۲۰ میلیون تومان فایل می شود که رئیس اتحادیه قیمت واقعی آن را ۱۱۳ میلیون تومان اعلام کرده است و یا پراید ۱۳۱ در حالی در بازار به قیمت ۱۰۵ میلیون تومان فایل می شود که این خودرو طبق گفته رئیس اتحادیه ۹۸ میلیون تومان قیمت دارد و در خصوص سایر خودروها نیز این اختلاف قیمتی دیده می شود به طوری که خودرو سمند ال ایکس از سوی رئیس اتحادیه ۱۶۳ میلیون تومان قیمت خورده است ولی این خودرو در بازار به قیمت ۱۸۴ میلیون تومان فایل می شود و یا خودرو پژو ۲۰۷ دنده ای در حالی در بازار با قیمت ۲۹۶ میلیون تومان فایل می شود که به گفته رئیس اتحادیه این خودرو ۲۶۸ میلیون تومان قیمت دارد.

پراید

پراید همچنان در مدار گرانی

امروز تمامی مدل‌های پراید در بازار آزاد یک میلیون تومان گران‌تر شدند. پراید ۱۱۱ SE با این افزایش قیمت، حالا با ارزش ۱۲۱ میلیون تومان فروخته می‌شود.

پراید ۱۳۲ SE نیز که حالا با قیمت ۱۰۴ میلیون تومان فروخته می‌شود، طی هفته‌ای که سپری شد، هفت میلیون تومان (۶/۷ درصد) افزایش قیمت را تجربه کرد.

قیمت دیگر مدل‌های پراید را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

قیمت روز خودرو پراید

برندمدلقیمت

پراید ۱۱۱ SE

۱۳۹۹

۱۲۱ میلیون تومان

پراید ۱۳۱ SE

۱۳۹۸

۱۰۲ میلیون تومان

پراید ۱۳۲ SE

۱۳۹۸

۱۰۴ میلیون تومان

پراید ۱۵۱ SE

۱۳۹۸

۱۰۷ میلیون تومان

پراید ۱۵۱ پلاس

۱۳۹۹

۱۱۷ میلیون تومان

توضیح رییس شورای رقابت درباره چگونگی تعیین قیمت خودرو

رئیس شورای رقابت درباره نحوه قیمت گذاری خودرو در شورای رقابت توضیحاتی ارائه داد.

رضا شیوا در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه با توجه به کاهش قیمت نرخ ارز، قیمت کارخانه‌ای خودرو در سه ماه پایانی سال تغییر می‌کند یا خیر، گفت: همانطور که قبلا هم گفته شد، دستور العمل قیمت گذاری ۳ متغیر دارد که یکی از آن‌ها تورم بخشی است. تورم بخشی بر اساس مصوبه شورا قرار شده است که هر ۳ ماه یکبار از بانک مرکزی گرفته و براساس آن در دستورالعمل قیمت گذاری نوشته شود.

بازار خودرو

وی افزود: براساس دستور العمل قیمت گذاری به خودروسازان اعلام می شود که درصد افزایش یا کاهش خودرو در هر فصل چقدر است.

رئیس شورای رقابت ادامه داد: بانک مرکزی تورم بخشی را بر اساس نوع هر خودرو مشخص می‌کند. در هر خودرو نهاده‌های مختلفی مانند فولاد، شیشه و ... استفاده می‌شود و اگر این موارد در طی این ۳ ماه افزایش پیدا کرده باشد،قیمت خودرو نیز براساس آن تعیین می شود.

شیوا افزود: قطعاتی از خودرو که وارداتی و ارز بر هستند به دلیل اینکه خودروسازان اکنون از ارز آزاد استفاده می‌کنند، اگر ارز کاهش پیدا کرده باشد، در طول ۳ ماه حتما بانک مرکزی آن را در زمان اعلام تورم بخشی در نظر می گیرد. منتظر هستیم بانک مرکزی تورم بخشی ۳ ماه مهر، آبان و آذر را اعلام کند تا آن را برای فصل زمستان به خودروسازان اعلام کنیم.

وی درباره قیمت خودروهای جدید، گفت: قیمت خودروی شاهین به کارخانه اعلام شده است. قیمت خودروهای جدید بر اساس کلینیک خودرو که روش دلفی است محاسبه می‌کنیم، یعنی بین ۱۰ تا ۱۲ کارشناس مستقل و کارشناس آشنا با خودرو و افرادی که در مسئله قیمت گذاری تخصص دارند را انتخاب و مشخصات خودرو را تعریف می‌کنیم.

رئیس شورای رقابت گفت: کارشناسان قیمت‌های مد نظر خود را مطرح می‌کنند و شورای رقابت آن را مصوب کرده و قیمت نهایی را اعلام می کند، تا کنون با قیمت نهایی شاهین به خودرو ساز اعلام شده باشد.

او در مورد خودرو جدید ایران خودرو گفت: هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص این خودرو داده نشده است.

بازار خودرو

قیمت انواع خودر ایران خودرو، سایپا، رنو و چری را در ادامه می‌بینیم: 

قیمت انواع پراید

قیمت انواع خودر در بازار امروز ۲۱ آذر ۹۹؛ قیمت محصولات ایران خودرو، سایپا، جک، رنو و تیگو در بازار

قیمت انواع پژو

قیمت پژوخودرو پژو

قیمت انواع تیبا

قیمت تیبا

قیمت انواع محصولات چری

قیمت انواع خودر در بازار امروز ۲۱ آذر ۹۹؛ قیمت محصولات ایران خودرو، سایپا، جک، رنو و تیگو در بازار

قیمت انواع جک

قیمت انواع خودر در بازار امروز ۲۱ آذر ۹۹؛ قیمت محصولات ایران خودرو، سایپا، جک، رنو و تیگو در بازار

قیمت انواع دنا

خودرو دنا

قیمت انواع محصولات رنو

قیمت انواع خودر در بازار امروز ۲۱ آذر ۹۹؛ قیمت محصولات ایران خودرو، سایپا، جک، رنو و تیگو در بازار

قیمت انواع سمند و ساینا

قیمت انواع خودر در بازار امروز ۲۱ آذر ۹۹؛ قیمت محصولات ایران خودرو، سایپا، جک، رنو و تیگو در بازار

منبع قیمت‌ها: سایت باما

مقالات آموزنده، خبرهای داغ ایران و جهان

پارس لاین: مقالات آموزنده، خبرهای داغ ایران و جهان، ویدیوهای جذاب و دیدنی را در صفحه ما در آیدت ببینید.

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋