راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎
توسط ۲۲ نفر دنبال می شود
 ۳ نفر را دنبال می کند

بارداری چند هفته است؟

بارداری به طور متوسط 40 هفته یا 280 روز طول می‌کشد. با این حال این از اولین روز آخرین قاعدگی شما محاسبه می‌شود. قبل از پایان خونریزی، قبل از تخمک‌گذاری و (اغلب) قبل از اینکه درگیر هر گونه فعالیتی برای بچه دار شدن باشید. این بدان معناست که اگر سیکل 28 روزه دارید در زمان تخمک‌گذاری دو هفته باردار هستید و تا زمان پریود بعدی، چهار هفته باردار هستید.

 

آیا تست‌های بارداری نشان می‌دهند که در هفته چند هستیم؟

تست‌های بارداری خانگی تا زمانی که حداقل5تا 6 روز از تاریخ مورد انتظار قاعدگی بعدی خود فاصله نداشته باشید حاملگی مثبت را نشان نمی‌دهند. در این مرحله شما در حال حاضر بیش از سه هفته باردار هستید. اگر آزمایش را در تاریخ قاعدگی مورد انتظار خود انجام داده‌اید در هفته چهارم بارداری در نظر گرفته می‌شوید.

چگونه تاریخ خود را محاسبه کنیم؟

چند روش مختلف برای محاسبه سررسید مورد انتظار شما وجود دارد:

 اولین روز آخرین قاعدگی:

اولین روز آخرین قاعدگی خود را بگیرید، هفت روز را اضافه کنید و سه ماه را کم کنید.

 تاریخ انتقال IVF:

اگر از طریق لقاح آزمایشگاهی باردار aده‌اید می‌توانید تاریخ زایمان خود را با استفاده از تاریخ انتقال جنین خود محاسبه کنید. اگر روز 3 انتقال جنین داشتید 263 روز از تاریخ انتقال خود را بشمارید. اگر روز 5 انتقال داشتید 261 روز حساب کنید.

 تعیین هفته بارداری با سونوگرافی:

پزشک یا مامای شما ممکن است برای اندازه‌گیری جنین در حال رشد و محاسبه دقیق‌تر تاریخ زایمان و سونوگرافی تاریخ‌گذاری را برای شما تعیین کند. هر چه سونوگرافی تاریخ‌گذاری زودتر انجام شود دقیق‌تر است. (معمولاً هدف ارائه‌دهندگان مراقبت انجام آن بین هفته 6 تا 11 بارداری است. )

آیا ممکن است تاریخ من تغییری کند؟

همانطور که می‌بینید محاسبه تاریخ سررسید شما یک علم دقیق نیست و ممکن است با آشکار شدن اطلاعات بیشتر تغییر کند. به عنوان مثال اگر پریود شما نامنظم است تاریخ زایمان محاسبه شده اولیه شما بر اساس اولین روز آخرین قاعدگی ممکن است پس از سونوگرافی تغییر کند. اگر اندازه‌گیری فاندال شما (فاصله بالای استخوان شرمگاهی تا بالای رحم) بالاتر از حد متوسط باشد ممکن است مشخص شود که شما در دوران بارداری خود بیشتر از آنچه در ابتدا تصور می‌شد فاصله دارید.

نتیجه‌گیری:

تاریخ‌های زایمان مهم هستند زیرا به پزشکان و ماما‌ها کمک می‌کنند تا ارزیابی کنند که بارداری شما چگونه پیش می‌رود و در صورت تأخیر چه زمانی باید القا را در نظر بگیرند اما به یاد داشته باشید هیچ تضمینی برای زمان زایمان شما وجود ندارد.

 

منبع:

www.todaysparent.com

راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋