راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎
توسط ۲۲ نفر دنبال می شود
 ۳ نفر را دنبال می کند

اگر آدامسی را قورت دهیم چه می شود؟

بلعیدن یک تکه آدامس به احتمال زیاد هیچ آسیبی به شما نرساند اما نباید عادت کنید که آدامس خود را به طور منظم قورت دهید زیرا می‌تواند آسیب‌هایی را به همراه داشته باشد. این روز‌ها آدامس از ماده‌ای به نام پایه آدامس ساخته می‌شود که عمدتاً مصنوعی است و از هیچ ماده غذایی واقعی ساخته نمی‌شود. پایه آدامس غیر مغذی است و هیچ ارزش غذایی ندارد. آدامس نمی‌تواند هضم شود بنابراین فقط در روده شما باقی می‌ماند و تجزیه نمی‌شود.

 

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

قورت دادن یک تکه آدامس احتمالاً به شما آسیبی نمی‌رساند اما بهتر است این کار را انجام ندهید. اگر این کار را هر روز یا چند بار در روز انجام دهید می‌تواند باعث انسداد روده شود. هر چیزی که بعد از آن می‌خورید نمی‌تواند از بین برود و هضم نخواهد شد. اگر مقدار زیادی آدامس بلعیده‌اید و علائم انسداد روده را تجربه می‌کنید و علائم زیر را دارید فوراً به پزشک مراجعه کنید:

  •  درد شکم
  •  یبوست
  •  گرفتگی شدید
  • استفراغ

 

اگر کودک آدامس را قورت دهد چه می‌شود؟

بچه‌ها تمایل دارند انواع چیز‌های خوراکی و نرم را ببلعند اما نگران نباشید زیرا بچه‌ها مانند بزرگسالان آدامس بلعیده شده را در چند ساعت دفع می‌کنند. اگر کودک شما بیش از یک تکه آدامس را بلعیده است مراقب هرگونه علائم ناراحتی گوارشی باشید.

 

چه راهی برای بیرون آوردن آدامس وجود دارد؟

ساده‌ترین راه برای جلوگیری از خطر انسداد روده از لثه این است که به هیچ وجه آن را نبلعید. در صورت امکان آدامس را در نزدیکترین دستمال یا سطل زباله تف کنید.

 

منبع:

health.clevelandclinic.org

راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋