راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎
توسط ۲۵ نفر دنبال می شود
 ۳ نفر را دنبال می کند

تست بارداری خمیر دندان چیست؟

آزمایش بارداری خمیر دندان در خانه شامل افزودن چند قطره ادرار به کمی خمیر دندان است. واکنش شیمیایی حاصل از آن ظاهرا به شما می گوید که آیا باردار هستید یا خیر. اگرچه از نظر علمی چندان مناسب نیست.

چگونه تست بارداری خمیردندان را انجام می دهید؟

یک لایه از خمیر دندان سفید را فشار دهید تا کف یک فنجان کوچک پر شود. چند قطره ادرار اضافه کنید، مخلوط را هم بزنید. ببینید که آیا خمیر دندان کف می کند یا تغییر رنگ می دهد.

آزمایش بارداری خمیردندان چگونه کار می کند؟

اسیدهای موجود در ادرار یک زن باردار می تواند باعث کف شدن خمیر دندان شود. اسیدیته ادرار یک فرد غیر باردار می تواند همان تأثیر را داشته باشد. این آزمایش کوچک را جالب و قابل اعتماد می کند. هنگامی که باردار هستید بدن شروع به تولید گنادوتروپین جفتی انسانی یا همان hCG می کند. این هورمون که از اسیدهای آمینه تشکیل شده است، همان چیزی است که آزمایشات منظم بارداری در منزل و پزشک به دنبال آن در ادرار و خون شما است. به نوبه خود خمیر دندان حاوی ماده شیمیایی به نام کربنات کلسیم است. این به عنوان ساینده برای افزودن سایشی که سطح دندان ها را مالش می دهد استفاده می شود. وقتی کربنات کلسیم موجود در خمیردندان با اسیدهای آمینه hCG موجود در ادرار ترکیب می شود از لحاظ نظری می تواند گاز دی اکسید کربن تولید کند. به عبارت دیگر کف می کند.

آزمایش بارداری خمیردندان چقدر دقیق است؟

اگرچه ممکن است یک آزمایش شیمی سرگرم کننده باشد، آزمایش بارداری خمیردندان یک روش دقیق و قابل اعتماد برای تشخیص باردار بودن یا نبودن شما نیست.

چه موقع باید آزمایش بارداری خمیر دندان را انجام دهید؟

خوب است که برای سرگرمی تست بارداری خمیردندان انجام دهید اما نمی توانید دقیق بودن نتایج را حساب کنید. اگر می خواهید بارداری خود را تأیید کنید بهتر است یک تست بارداری در منزل انجام دهید. همچنین سعی کنید صبح هنگام انجام غلظت hCG در ادرار ، آزمایش را انجام دهید.

نحوه خواندن نتایج آزمایش بارداری خمیردندان به چه صورت است؟

بعد از هم زدن خمیر دندان و ادرار با هم مراقب باشید کف محلول کف می کند یا تغییر رنگ می دهد. اگر چنین شود شما باردار هستید. اما به یاد داشته باشید نتایج فقط برای سرگرمی است. آزمایش خمیر دندان در واقع نمی تواند بارداری شما را تأیید کند.

تست حاملگی خمیر دندان منفی چگونه است؟

اگر انتظار ندارید ظاهراً خمیر دندان کف نمی کند یا آبی نمی شود. اما از آنجا که ادرار به طور معمول اسیدی است به احتمال زیاد مخلوط کف می کند. اگر شما می توانید تا 19 روز پس از لقاح یا یک روز پس از دوره مورد انتظار خود صحیح ترین نتیجه را بدست آورید. سطح hCG در ادرار در اوایل بارداری کم است اما با پیشرفت بارداری افزایش می یابد. بسیاری از آزمایشات ادعا می کنند که تا 99 درصد دقیق هستند. هنگامی که یک آزمایش بارداری خانگی را انجام دادید و نتیجه مثبتی گرفتیدمی توانید بارداری را با آزمایش خون انجام دهید.

 

منبع: www.whattoexpect.com

راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋