راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎
توسط ۱۳ نفر دنبال می شود
 ۳ نفر را دنبال می کند

قطار یا هواپیما؟ برای سفر با کودکان کدام بهتر است؟

یکی از سوالاتی که هنگام مسافرت به کیش و قشم، ممکن است ذهن والدینی را که کودکان شیطون و یا خردسال دارند، مشغول کند این است که با قطار سفر کنیم یا هواپیما؟

وقتی هنگام مسافرت پای کودکان به میان می آید، والدین برای سفر با هواپیما و قطار دچار تردید می شوند. سفر با قطار و هواپیما مزیت ها و معایب خود را دارد که ما در این مقاله این موارد را بررسی می کنیم تا شما متوجه شوید چه وسیله ای را برای سفر با کودکان انتخاب کنید تا کودکان احساس راحت تری داشته باشند. البته ناگفته نماند که هنگام رسیدن به مقصد، داشتن سوئیت و محلی برای اقامت، خستگی را از تن ما خارج می کند. پس هنگام سفر حتما برای اجاره سوئیت  یا ویلا در شهر مقصدتان برنامه ریزی داشته باشید.

مزایا و معایب سفر به کیش و قشم با هواپیما

یکی از مزیت هایی که سفر با هواپیما نسبت به قطار دارد، سریع تر رسیدن به مقصد است؛ اما ممکن است کودکان با آن احساس راحتی نداشته باشند و یا در هنگام سفر شیطونی های خاص خودشان را انجام دهند. همان طور که می دانید هنگام سفر با هواپیما باید در زمان های خاصی بر روی صندلی نشسته و کمربند ایمنی را ببندید، در این مواقع ممکن است کودک شما از روی لجبازی های کودکانه اش این کار را انجام ندهد که بسیار خطرناک می باشد. در این قسمت مزیت ها و معایب سفر به کیش با هواپیما را بیان می کنیم که عبارت اند از:

 • سریع تر به مقصد تان می رسید و کودک تان کمتر در طول مسیر اذیت می کند و از طولانی بودن مسیر کلافه نمی شود.
 • دستشویی هواپیما از نظر بهداشتی و تمیزی بهتر از قطار است.
 • هنگامی که نوزاد و کودک تان نا آرامی کرد می توانید در ساعات تردد در هواپیما قدم بزنید.
 • کودک شما این شانس را پیدا کرده که از فاصله 600 متری زیبایی های زمین را ببیند.
 • یکی از قوانین هواپیما در خرید بلیط بدین صورت است که اگر شما نوزاد روی پا دارید نیازی به تهیه بلیط برای آن نیست و اگر کودکتان توانایی نشستن روی صندلی را داشته باشد می توانید 50 درصد بهای بلیط او را بدهید و برایش بلیط خریداری کنید.
 • مهمانداران حاضر در هواپیما به کودکانتان اسباب بازی هدیه می دهند تا آنها کمتر بی قراری کنند. همچنین با روی باز خواسته هایتان را انجام می دهند.

اما معایب سفر به کیش و قشم با هواپیما عبارت است از:

 • یکی از معایب سفر با هواپیما این است که شما باید حداقل 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید تا چمدان هایتان کنترل شود. این مدت زمان ممکن است برای کودکان کلافه کننده باشد.
 • داخل هواپیما نمی توانید مایعات بیشتر از 100 میلی گرم ببرید که ممکن است برای کودکتان خوشایند نباشد.
 • برای اینکه نوزادتان دچار بیماری نشود، بهتر است از پرواز های شلوغ کیش پرهیز کنید. البته متخصصان نیز توصیه کرده اند که بهتر است نوزاد کمتر از 1 ماه را سوار هواپیما نکنید.
 • اگر بخواهید برای کودکتان لباس های بیشتری بردارید، باید برای بار های اضافه هزینه بپردازید.

سفر با هواپیما: مزایا و معایب

کیش و قشم دو جزیره خوش آب و هوایی هستند که گردشگران و مسافران زیادی را جذب خود می کنند. اگر شما مقصدتان جزیره کیش است می توانید در هتل های لوکس و منحصر به فرد این جزیره که هزینه نسبتا بالایی دارند، اقامت کنید و یا اگر می خواهید بیشتر هزینه را برای گشت و گذار کنار بگذارید، می توانید با اجاره سوئیت در کیش  با قیمتی مناسب، اقامت داشته باشید.

مزایا و معایب سفر به کیش و قشم با قطار

اگر ساکن تهران و یا شهر های شمالی و مرکزی باشید، قطعا برای سفر به کیش و قشم باید مسافت زیادی را طی کنید. این مسافت زیاد برای کودکان کلافه کننده است و باعث می شود بهونه های زیادی بگیرند. به همین دلیل سفر به قشم و کیش با ماشین شخصی چندان مناسب نیست.

 شما می توانید همراه خانواده و کودکان خود با قطار بندرعباس به این دو جزیره دیدنی سفر کنید و در صورتی که محلی را برای اقامت ندارید به راحتی از طریق وب سایت های معتبر، از چند روز قبل آن را رزرو نمایید. جزیره قشم یکی از دیدنی ترین جزایر در جنوب کشور می باشد که مسافران زیادی را جذب خود می کند. پس بهتر است قبل از سفر ،خانه و یا سئویتی را رزرو نمایید تا هنگام رسیدن به این شهر به راحتی مقصدتان را بدانید و به آنجا بروید. اجاره خانه در قشم  نسبت به رزرو هتل، هزینه کمتری دارد و به صرفه تر نیز می باشد؛ اما مزایای سفر به جزیره قشم و کیش با قطار عبارت است از:

 • در قطار 1 الی 2 واگن مخصوص رستوران است که میتوانید به کودکتان در آنجا غذا دهید.
 • کودک خود را راحت تر می توانید کنترل کنید.
 • شما در قطار محدودیت زمانی برای نشستن ندارید و می توانید کودکتان را راه ببرید.
 • می توانید چند اسباب بازی برای کودکتان بردارید تا بتواند داخل قطار با آنها بازی کند.
 • امروزه اکثر قطار ها پزشک دارند و اگر کودکان دچار مشکلی شود می تواند آن را درمان کند.
 • بهتر است در روز هایی که قطار خلوت است سفر کنید

معایب سفر با قطار عبارت است از:

 • در بسیاری از قطار های مسافری، تخت های داخل کوپه ها حفاظ ندارند که برای کودکان خطرناک می باشد.
 • دستگیره ها و ترمز خطر اکثرا توجه کودکان را در قطار به خود جلب می کنند و ممکن است در صورت عدم توجه به کودکان، به دردسر بیفتید.
 • دستشویی های قطار نظافت کمتری نسبت به هواپیما دارند.
 • قطار های کوپه ای به گونه ای هستند که شما می توانید صدای کوپه بغلی خود را بشنوید و یا خانواده هایی که کودکانشان را کنترل نمی کنند، در راهرو های قطار بازیگوشی کرده و ایجاد سر و صدا می کنند. همین امر باعث می شود کودک شما نتواند خوب استراحت کند.

سفر با قطار

هنگام سفر به شهر های شمالی و جنوبی برای انتخاب وسیله سفر، همه جوانب را بسنجید و برای آن برنامه ریزی کنید تا برای هر اتفاقی یک راه حل داشته باشید.

راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋