🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۷ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

شهلا: از عملکرد وفایی رضایت کامل داریم حاشیه های داخلی تمرکز واحدی را بر هم زده است

سرمربی تیم ملی اسنوکر ایران در خصوص عملکرد نمایندگان کشورمان در مسابقات اسنوکر قهرمانی انگلیس توضیحاتی داد.

کامران شهلا سرمربی تیم ملی اسنوکر کشورمان در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی اخبار ، در رابطه با مسابقات اسنوکر قهرمانی انگلیس (UK Championship) اظهار داشت: رقابت‌های اسنوکر قهرمانی انگلیس بعد از مسابقات "ورد چمپیونشیپ" مهم‌ترین رویداد فصل حرفه ای‌های اسنوکر بوده و رنکینگ بسیار بالایی دارد.

سرمربی تیم ملی اسنوکر در خصوص عملکرد حسین وفایی و سهیل واحدی نمایندگان کشورمان در رقابت‌های (UK Championship) بیان کرد: واحدی در اولین دیدار خود به مصاف "لیو هاتیون" نفر ۴۵ رنکینگ حرفه ای‌ها رفت و با این که شروع خوبی در این بازی داشت و از حریف چینی اش ۲ بر صفر پیش بود، اما در پایان ۶ بر ۴ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

او ادامه داد: وفایی در اولین دیدار به مصاف "بیلی جو کسل" نفر ۹۵ رنکینگ حرفه ای‌های اسنوکر رفت. این بازیکن تازه به جمع حرفه ای‌ها اضافه شده و نمایش خوبی در رقابت‌های مختلف داشته و حریف سر سختی است. وفایی موفق شد در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری برسد و به دور بعدی صعود کند. او حتی در فریم اول این بازی موفق شد بریک ۱۴۶ امتیازی به نام خود ثبت کند که یک کار بزرگ در رشته اسنوکر محسوب می‌شود.

شهلا افزود: در دور دوم وفایی به مصاف "مایکل هولت" مرد شماره ۲۸ دنیای اسنوکر رفت و با نتیجه ۶ بر ۴ به برتری رسید و به جمع ۳۲ نفر برتر این مسابقات صعود کرد.

سرمربی تیم ملی اسنوکر ادامه داد: در مرحله سوم مسابقات، وفایی به مصاف "مارک سلبی" حریف نامدار انگلیسی رفت. او از رقیبش با نتیجه ۲ بر یک پیش بود، اما در فریم چهارم که ۵۸ دقیقه طول کشید نتیجه را به حریفش واگذار کرد و کار به تساوی کشیده شد.

او افزود: در فریم هفتم وفایی باز هم شانس داشت تا به بازی برگردد، اما با بد شانسی نتیجه این فریم را به سلبی واگذار کرد تا ۵ بر ۲ عقب بیفتد. پس از این فریم وفایی روحیه اش را از دست داد و در نهایت این دیدار را با نتیجه ۶ بر ۲ واگذار کرد. سلبی ۴ سال نفر اول رنکینگ جهانی بوده و در حال حاضر مرد شماره ۵ دنیای اسنوکر است.

شهلا ادامه داد: در مسابقات اسنوکر آزاد انگلیس هم وفایی در مرحله یک هشتم نهایی در مقابل سلبی قرار گرفت که در آن جا هم نمایش درخشانی داشت و به خوبی با حریف نامدارش جنگید، اما در آن دیدار هم در فریم آخر نتیجه را به سلبی واگذار کرد. وفایی در این مسابقات "جو پری" مشهور، که در آن زمان در رده ۱۶ رنکینگ حرفه ای‌ها قرار داشت را شکست داد.

رنکینگ وفایی تا ۲ سال دیگر به زیر ۱۶ می‌رسد

سرمربی تیم ملی اسنوکر در خصوص ارتقای رنکینگ وفایی پس از این مسابقات گفت: در حال حاضر وفایی در رده ۳۶ حرفه ای‌های اسنوکر قرار دارد و در رنکینگ سالیانه هم رتبه ۲۰ را به خود اختصاص داده است. پس از مسابقات اسنوکر آزاد انگلیس قطعا رنکینگ او بهتر می‌شود. اگر خود باوری و تجربه او بیشتر شود می‌تواند فاتح یکی از مسابقات رنکینگی شود و در جمع ۱۶ اسنوکر باز برتر دنیا قرار بگیرد. البته او یک بار سابقه شکست سلبی و "جاد ترامپ" (مرد شماره یک دنیای اسنوکر) را در کارنامه دارد.

او ادامه داد: رسیدن به جمع ۱۶ نفر برتر اسنوکر (TOP ۱۶) ارزش زیادی دارد و در تور حرفه ای‌ها مسابقاتی به نام مسترز داریم که فقط ۱۶ نفر برتر جهان اجازه بازی در این رقابت‌ها را دارند. با رسیدن به جمع ۱۶ نفر برتر بازیکنان صاحب حامیان مالی خوبی می‌شوند و درآمد قابل توجهی کسب می‌کنند. پیش بینی می‌کنم وفایی تا ۲ سال آینده در جمع ۱۶ نفر برتر قرار بگیرد. از عملکرد وفایی رضایت کامل داریم.

وفایی باید چوبش را تغییر دهد

سرمربی تیم ملی اسنوکر در توصیه‌ای خطاب به وفایی اظهار کرد: به نظرم وفایی باید چوب اسنوکرش را تعویض کند. این چوب قدیمی بوده و به مرور زمان با سمباده‌ای که روی آن کشیده شده نازک‌تر شده است. چوب نازک در تاثیر منفی در ضربات راه دور (long pot) می‌گذارد.

او ادامه داد: فکر می‌کنم وفایی بعد از پایان فصل چوب خودش را عوض کند. البته بعد از تغییر مدتی زمان می‌برد تا به چوب جدید عادت کرد. در رشته اسنوکر چوب نقش مهمی در کیفیت بازی دارد. "جان پاریس" سازنده بهترین چوب‌های اسنوکر بوده و تا به حال ۲ بار برای وفایی چوب ساخته است.

حاشیه‌های داخلی می‌تواند دلیل ناکامی واحدی باشد

شهلا درباره علت ناکامی‌های اخیر واحدی در مسابقات حرفه ای‌های اسنوکر اظهار کرد: واحدی مدتی است که نتوانسته بازی که از او انتظار داشته ایم را به نمایش بگذارد. ناکامی او می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از علل نمایش ضعیف واحدی می‌تواند حاشیه‌هایی که در کشورمان ایجاد شده باشد، چرا که اسنوکر یک بازی کاملا ذهنی است و ایجاد حاشیه روی تمرکز بازیکنان تاثیر می‌گذارد.

او ادامه داد: در مسابقات آزاد آلمان واحدی موفق شد در بازی اول پیروز شود، اما نتیجه دیدار دوم را واگذار کرد. به نظرم او در تمام کردن کار ضعف دارد و زمانی که به پیروزی نزدیک می‌شود، تمرکز لازم را ندارد و این مسئله فرصت را به حریفش می‌دهد تا به بازی برگردد.

شهلا: وفایی توانایی حضور در جمع ۱۶ نفر برتر حرفه ای‌های اسنوکر را دارد

او افزود: واحدی در حال حاضر در رده ۸۷ حرفه ای‌ها قرار دارد و اگر تا پایان فصل نتواند در جمع ۶۴ نفر برتر قرار بگیرد، از جمع آن‌ها خارج شده و باید در مسابقات "کیو اسکول" برای ورود مجدد به جمع حرفه ای‌ها تلاش کند.

سرمربی تیم ملی اسنوکر ادامه داد: البته ۲ سال پیش هم واحدی در مسابقات "کیو اسکول" شرکت کرده بود که با صعود به نیمه نهایی سهمیه ورود به جمع حرفه ای‌ها را به دست آورد.

شهلا در خصوص ورود اسنوکر بازان جدید به جمع حرفه ای‌های این رشته گفت: امیر سرخوش و سیاوش مزینی که رنکینگ یک و ۲ کشوری را به خود اختصاص داده اند قصد شرکت در مسابقات "کیو اسکول" و کسب مجوز ورود به جمع حرفه ای‌ها را دارند.

او ادامه داد: البته سرخوش ۲ سال پیش هم در این رقابت‌ها شرکت کرده بود، اما به دلیل کم تجربگی در بازی روی میز‌های حرفه ای، نتوانست سهمیه ورود به تور حرفه ای‌ها را کسب کند.

او افزود: تیم ملی ایران صاحب یک بازیکن جوان و با انگیزه دیگری به نام علی قره گوزلو است که توانایی بالایی برای حرفه‌ای شدن دارد، اما به دلیل خدمت سربازی امکان حضور در رقابت‌های برون مرزی را ندارد. او در مسابقات جهانی تبریز نائب قهرمان و در رقابت‌های اسنوکر مسترز ایران، قهرمان شد.

درب‌های سالن آزادی برای تمرین ملی پوشان باز است

سرمربی تیم ملی اسنوکر در رابطه با برنامه‌های آماده سازی تیم ملی اظهار کرد: در حال حاضر درب‌های سالن آزادی برای تمرین بازیکنان تیم ملی باز است. آن‌ها با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در حال تمرین در سالن آزادی هستند. امیدواریم به زودی بتوانیم یک اردوی تدارکاتی در مجموعه ورزشی آزادی برگزار کنیم.

منتظر چراغ سبز ستاد مقابله با کرونا برای برگزاری مسابقات داخلی هستیم

شهلا در خصوص مسابقات پیش روی تیم ملی اسنوکر بیان کرد: تاکنون زمان مسابقات بعدی به ما اعلام نشده، اما رقابت‌های "آماتور‌ها" در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد. پیش از این رقابت‌ها هم به احتمال زیاد در کشور قطر یک دوره مسابقات اسنوکر برگزار خواهد شد. این رقابت‌ها می‌تواند برای بالا بردن آمادگی کسانی که قصد شرکت در "کیو اسکول" را دارند موثر باشد.

او ادامه داد: کمیته فنی فدراسیون بیلیارد هم برنامه ریزی خوبی برای برگزاری مسابقات رنکینگی داخلی کرده است. در صورتی که ستاد مقابله با کرونا در ورزش به ما مجوز برگزاری رقابت‌ها را بدهد، آن‌ها اجرا می‌کنیم. مسابقات داخلی به بالا رفتن آمادگی بازیکنان کمک زیادی می‌کند.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋