🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان
توسط ۲۸ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

جشنواره پویش هم قسم به یاد سردار جنگل در گیلان برگزار می شود

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان گفت: علاقه مندان برای شرکت در جشنواره پویش هم قسم می توانند آثار خود را تا ۳۰آذرماه ارسال کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های  اخبار  از رشت ،  جمیل عباسی غریب، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: علاقه مندان می‌توانند آثار خود را برای شرکت در جشنواره پویش هم قسم که  به یاد سردار جنگل برگزار خواهد د،  تا سی ام آذر ماه به نشانی: Sajjad۱۱AzizpuorMirzakochakrasht ارسال کنند.

او افزود: سیره سیاسی – اخلاقی میرزا، عکس سلفی از آرامگاه و تندیس میرزا در میدان"شهرداری" و همچنین مستند تصویری از نمایش‌های ساخته شده از موضوعات پویش هم قسم است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان،  درباره نحوه شرکت دانش آموزان و فرهنگیان و سایر علاقه‌مندان در این پویش گفت: دانش آموزان دوره دوم ابتدایی در بخش نقاشی و دلنوشته، دوره متوسطه اول و دوم در بخش عکاسی، پوستر و نماهنگ و اولیاء و فرهنگیان نیز می‌توانند در بخش داستان کوتاه، عکاسی و نماهنگ شرکت کنند.

عباسی غریب افزود: علاقه مندان می‌توانند آثار خود را برای شرکت در این جشنواره، تا سی ام آذر ماه جاری به نشانیSajjad۱۱AzizpuorMirzakochakrasht ارسال کنند.

او  درباره قالب ارسال آثار گفت: نقاشی اندازه A ۴با شکل jpg، داستان کوتاه و دلنوشته، شکل pdf حداکثر دو صفحه A ۴، پوستر "دیجیتالی" اصل اثر به شکل jpg، نماهنگ حداکثر سه دقیقه، پادکست از کتاب سردار جنگل "ابراهیم فخرایی" حداکثر یک دقیقه، عکس دیجیتالی: اصل اثر به شکل jpg است.

یونس استادسرایی (۱۲۵۷–۱۱آذر ۱۳۰۰)، مشهور به میرزا کوچک خان جنگلی رهبر جنبش جنگل و از سرداران معروف رشت بود. او که در جوانی به تحصیل دینی اشتغال داشت جزئی از نیرو‌های انقلابی بود که در جریان نهضت مشروطیت موفق به فتح تهران شدند. سپس او به گیلان بازگشت و رهبری گروهی را بر عهده گرفت که قصدشان آزادسازی این ایالت ایران از اشغال روسیه بود، نهضتی که به نهضت جنگل مشهور شد. اختلافات درونی و حمله نظامی نیرو‌های دولت به سرکردگی سردار سپه و انگلستان منجر به پایان این جنبش در ۱۱ آذر ۱۳۰۰ شد.

🖊آخرین اخبار

جدیدترین خبرهای ایران و جهان🌍 پربیننده ترین اخبار روز. مهمترین اخبار روز. آخرین و جدیدترین اخبار جهان

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋