morningweb

morningweb

مجله تکنولوژی طراحی سایت و سئو

چه مواردی بر روی سئو سایت تاثیر دارد ؟

معماری سایت
میزان تأثیری که طراحی سایت شما بر معماری سایت شما دارد بسته به میزان مشارکت شما (یا سئوی سایت) در این فرآیند متفاوت است، اما نقش بسیار زیادی در توانایی سایت شما برای رتبه بندی بازی می کند. در اینجا چیزی است که باید در نظر داشته باشید:

 ناوبری
ناوبری یکی از مهم ترین اجزای یک تجربه کاربری عالی است و به همین دلیل باید آن را ساده نگه دارید. هر چه بازدیدکنندگان سایت شما راحت تر بتوانند آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند، احتمال تبدیل آنها بیشتر می شود.

ناوبری با استفاده آسان همچنین احتمال گیج شدن بازدیدکنندگان و خروج از سایت شما را کاهش می دهد که می تواند نرخ پرش شما را کاهش دهد و رتبه شما را بهبود بخشد.

ساختار URL
هر یک از صفحات شما باید یک URL توصیفی داشته باشد که محتوای صفحه را توصیف کند. کلمات باید با خط فاصله تقسیم شوند (نه زیر خط)، و می توانید چند کلمه کلیدی مرتبط را وارد کنید.

آدرس‌های اینترنتی با کلمات توصیفی (برخلاف اعداد و حروف تصادفی) به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا صفحات شما را درک کنند و همچنین به خاطر سپردن آن‌ها برای بازدیدکنندگان سایت شما آسان‌تر خواهد بود.

سوالات متداول در مورد طراحی وب و سئو
پاسخ به سوالات رایج در مورد طراحی وب و سئو را در این پرسش متداول دریافت کنید!

طراحی سایت و سئو چگونه به هم مرتبط هستند؟
در نهایت، هدف هر دو طراحی وب و سئو ارائه یک تجربه عالی به کاربران است. بنابراین در حالی که طراحان بیشتر بر اجزای زیبایی‌شناختی یک سایت تمرکز می‌کنند و سئوکاران بیشتر بر جنبه‌هایی تمرکز می‌کنند که به آن کمک می‌کند رتبه خوبی در موتورهای جستجو کسب کند، نتیجه مطلوب یکسان است: سایتی که به بازدیدکنندگان آنچه می‌خواهند می‌دهد و به موفقیت کسب‌وکار شما کمک می‌کند.

برای اینکه به بازدیدکنندگان خود اطلاعاتی را که برای تبدیل شدن به مشتری نیاز دارند ارائه دهید، سایت شما باید هم کاربردی و هم از نظر بصری جذاب باشد – دو ویژگی که یک طراح خوب باید بتواند به آنها دست یابد. همچنین باید برای مشتریان بالقوه یافتن آن آسان باشد، که این مسئولیت یک سئو است.

طراحی سایت مهمتر است یا سئو؟
بسیاری از صاحبان سایت فکر می کنند که طراحی عالی می تواند بیشتر از سئوی بد باشد یا برعکس، و می خواهند بدانند کدام یک مهم تر است. با این حال، پاسخ هیچ کدام نیست. به بیان ساده، سئوی قوی چیزی است که کاربران را به سمت سایت شما می کشاند و طراحی عالی چیزی است که آنها را در آنجا نگه می دارد.

داشتن سایتی که زیبا باشد اگر کسی آن را نبیند بی فایده است، و داشتن سایتی که در رتبه اول موتورهای جستجو قرار می گیرد کمکی به شما نخواهد کرد اگر طراحی ضعیف شما باعث ترک بازدیدکنندگان شود (که به نوبه خود به رتبه شما آسیب می زند).

 

 

چگونه طراحی وب سایت سئو را در کسب و کار خود تمرین کنیم
از آنجایی که طراحی وب و سئو بسیار مرتبط هستند، باید مطمئن شوید که آنها به خوبی با یکدیگر کار می کنند. به همین دلیل است که باید از فرآیند بسیار رایج استخدام یک طراح برای چیدمان و ایجاد یک سایت و سپس آوردن سئو به عنوان یک فکر بعدی به هر قیمتی اجتناب کرد.

هم طراح و هم سئو باید در مراحل اولیه پروژه شما دخیل باشند. این به طراح کمک می کند معماری سایتی را ایجاد کند که سئو پسند باشد و همچنین فرصتی را برای SEO شما فراهم می کند تا پیچیدگی های طراحی سایت فروشگاهی شما را ببیند.

ممکن است فکر کنید که بهترین راه برای اطمینان از اینکه طراحی و بهینه‌سازی شما با هم به خوبی کار می‌کنند، استخدام فردی است که هم طراحی وب و هم سئو سایت را انجام می‌دهد – اما اگر این همان چیزی است که شما در نظر دارید، بسیار مراقب باشید. اینها دو زمینه مجزا هستند و بهتر است افراد جداگانه ای را استخدام کنید که در هر کدام عالی هستند تا یک نفر که در هر دوی آنها متوسط است.

راه حل بهتر این است که یک آژانس بازاریابی اینترنتی با خدمات کامل استخدام کنید. با اجازه دادن به یک تیم مستقر از طراحان، توسعه دهندگان و سئوکاران برای همکاری در سایت شما، می توانید مطمئن باشید که نه تنها نتیجه نهایی منسجم خواهد بود، بلکه هر جنبه توسط یک متخصص متخصص انجام شده است.

morningweb
morningweb مجله تکنولوژی طراحی سایت و سئو
Xخرید ارز دیجیتال

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!