مهسا

علاقمند به نوشتن... تبلیغات برند ها پذیرفته می شود

نکات طلایی شستشوی فرش

نکات شستشوی فرش


کودکی خود را به یاد می آورید ، اواخر ماه مارس ، با وجود سرما ، هنوز هم با غیرت ، ظرفی در دستانمان ، با فرشی پهن شده به حیاط افتاد ، خندید و با آب بازی کرد و شیخ به ما کمک کرد؟ اما امروز دیگر خبری از این هوا نیست و در عوض باید منتظر قالیشویی آنلاین باشیم.

 

در شستشوی خوب فرش ، فرش دست شویی و ماشینی کاملاً متفاوت است. فرشهای دستباف بسته به نوع الیاف ، رنگ آمیزی و رنگ آمیزی روشهای مختلف شستشو دارند.

برخی از توصیه ها:

قبل از دادن آدرس برای بیرون آوردن فرش ، با اتحادیه بافندگان فرش تماس بگیرید یا به وب سایت رسمی صنف مراجعه کنید.

برخی از قالیشویی ها پاراگرافی را با عنوان "هرگونه آسیب احتمالی به عهده مشتری است" اضافه می کنند. این شرط را قبول نکنید. با اتحادیه تماس بگیرید و موضوع را با کارشناسان در میان بگذارید. قالیشویی انتخاب کنید که فرش شما را بیمه کند و هزینه اضافی را برای خسارت پرداخت کند.

رسید شستشوی فرش شما تنها سند شما است. بنابراین کلیه اطلاعات آن را به طور دقیق بررسی کرده و با مشخصات کارت یا قالیشویی مطابقت داده و قبض بدون امضا یا مهر واحد قالیشویی را نپذیرید و اطلاعات مسئول تحویل فرش و شماره اتومبیل وی را در برگ فاکتور بنویسید.

قبل از امضای لایحه و لایحه ، آن را با دقت بخوانید. هرگز از درخواست یک قالیشویی یا تماس با یک قالیشویی خجالتی نباشید.

در مورد فرشهای آنتیک یا فرش های بسیار نرم مانند قالیچه های ابریشم ، فقط اجازه دهید که عتیقه و فرش قبل از شستن شسته شود.

زیاد شستن فرش ها انتخاب عاقلانه ای نیست. این روش با استفاده از روش های دیگر مانند استفاده از جاروبرقی برای وارد کردن نظافت به خانه است.

نکات شستشوی و نگهداری فرش

صابون های لباسشویی و شامپوی فرش که قلیایی کمی دارند پاک کننده های خوب فرش هستند. اگر شامپوی فرش ندارید ، یک قاشق چای خوری نمک را در یک لیتر آب حل کنید. خوب هم بزنید تا کف بدست آید. کف را با تور توپی که آب زیادی روی سطح فرش جذب نمی کند ، مالش دهید و آن را با حوله خشک کنید.

شستن فرش ها با مواد شوینده معمول باعث الیاف پشم خشک و شکننده می شود. از آنجا که این مواد چربی سخت را از بین می برند ، حاوی ترکیبات شیمیایی اسیدی قوی هستند و باعث شکستگی و طاسی فرش ها می شوند.

در صورت نیاز می توان از نرم کننده ها برای نرم شدن فرش استفاده کرد.

هرگز توصیه نمی شود که فرش را با لوله خشک کنید ، زیرا باعث تورم فرش می شود.

مواردی مانند سرکه ، نوشابه و غیره باعث پوسیدگی فرش می شود.

عوامل موثر بر میزان شستشوی فرش:

ابعاد فرش

طبیعتاً هرچه فرش بزرگتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است. در قالیشویی ، هزینه نهایی هر متر مربع فرش اعلام می شود. بنابراین اولین فاکتور مهم در میزان شستشوی فرش ابعاد فرش است.

نوع فرش

شستشوی منظم فرش با ماشین لباسشویی

فرش با شستن دستگاه ابریشم است

قالیشویی دستبافت

قالیشویی ظریف دستبافت

قالیشویی دستبافت

قالیشویی

پتوها را بشویید

چرا برخی از موکت پاک کن ها قیمت پایین را اعلام می کنند؟

سندیکای قالیشویی نرخ مشخصی برای شستشوی هر متر فرش اعلام نکرده است. محدوده قیمت را تبلیغ کنید. بنابراین این مهمترین دلیل اختلاف قیمت در قالیشویی است.

نکات تمیز کردن فرش خانگی:

قبل از شستن فرش از جاروبرقی استفاده کنید.

از یک پارچه سفید تمیز استفاده کنید: پارچه های قدیمی ، طرح دار یا رنگی می توانند فرش را تغییر رنگ دهند و در نتیجه مشکلاتی ایجاد شود.

از برس و برس استفاده نکنید ، تمیز کردن لکه های تازه یکی از موارد کوچک برای محافظت از فرش شماست.

پاک کننده مناسب را انتخاب کنید: انواع پاک کننده فرش موجود است. اگر روی فرش خون وجود دارد ، می توانید آب سرد یا پراکسید هیدروژن به آن بمالید. از آب گرم استفاده نکنید. زیرا باعث بدتر شدن لکه خون می شود. اگر لکه خشک است ، ابتدا لکه را با پراکسید هیدروژن و سپس با یک پاک کننده آنزیمی تمیز کنید. برای لکه های ادرار ، از یک پاک کننده بر پایه آنزیم استفاده کنید که دقیقاً همین کار را انجام می دهد. اگر این نوع مواد شوینده در دسترس نیست ، می توانید از محلول آمونیاک ، سپس شوینده و آب گرم استفاده کنید.

از شامپو فرش معمولاً برای شستن فرش در خانه استفاده می شود. مقداری را در ظرفی ریخته و تکان دهید تا کف آن گرفته شود. سپس ، با یک پارچه تمیز یا اسفنج مرطوب با شامپو ، پرزها را با حرکتی آرام به سمت تخت به آرامی روی فرش بکشید.

منبع: قالیشویی بنفشه پرند

https://disqus.com/by/javad258

مهسا

علاقمند به نوشتن... تبلیغات برند ها پذیرفته می شود

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋