fateme zaeim

علت خشک نکردن ظروف ماشین ظرفشویی چیست؟

خشک نکردن ظروف ماشین ظرفشویی یکی از مشکلاتی می باشد که ممکن است با آن مواجه شده باشید. با توجه به مدل دستگاه تنظیمات مختلفی برای شستشو و خشک کردن ظروف وجود دارد که در برخی از مواقع درست عمل نمی کند. در ادامه تمام دلیلی که باعث میشوند ظروف به خوبی در ظرفشویی خشک نشوند را بررسی خواهیم کرد.

 

خشک نکردن ظروف ظرفشویی به دلیل تنظیمات اشتباه

قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که آیا ظرفشویی شما این امکان را دارد یا خیر؟ چون بسیاری از مدل های قدیمی ظرفشویی های داخلی و خارجی فاقد امکان خشک کردن ظروف پس از شستشو می باشند.

چیدمان اشتباه ظروف

در هر یک از قفسه های بالایی و پایینی ماشین های ظرفشویی باید ظروف به صورت استاندارد چیده شوند. قرار گرفتن ظروف در فضاهای اشتباه نه تنها باعث میشود به خوبی تمیز نشوند، بلکه خشک کردن آنها را با اختلال مواجه می کند. این قبیل مشکلات نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی ندارد و با کمی دقت می توان آنها را رفع کرد.

باز کردن درب ظرفشویی قبل از اتمام برنامه شستشو

ماشین های ظرفشویی بر اساس تنظیمات اعمال شده زمانبندی میشوند. خارج کردن ظروف زودتر از زمان اتمام برنامه یکی از دلایل رایج برای خشک نشدن ظروف است.

خرابی در ترموستات

ترموستات از اصلی ترین قطعات موجود در ماشین های ظرفشویی می باشد که وظیفه آن، کنترل دما می باشد. در صورتوجود هرگونه خرابی در این قطعه، ممکن است المنت به درستی عمل نکند و دمای دستگاه در چرخه خشک کن با مشکل مواجه شود. ترموستات را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

خرابی دریچه هوا ظرفشویی

در ماشین های ظرفشویی دریچه ای برای خروج هوای گرم و مرطوب در نظر گرفته میشود. بررسی کنید که آیا دریچه به درستی باز شده است یا خیر؟ علاوه براین، موتور این دریچه نیز ممکن است دچار خرابی شده باشد و باید تعمیر شود.

fateme zaeim

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋