digilearn4u

تزریق ژل چانه و تزریق ژل لب

پایین‌ترین بخش صورت که دو قسمت آرواره زیرین را به هم چسبانده و نگه می‌دارد چانه نام دارد. این اندام تأثیر بسیاری بر ظاهر افراد دارد و باعث V شکل شدن صورت که از معیارهای زیبایی محسوب می‌شود، می‌باشد و در زیبایی نقشی اساسی دارد. افرادی که دارای چانه کوتاه، فرورفته و پهن هستند می‌توانند با انجام روشهای نوین این نقص را در صورتشان رفع نمایند. یکی از این روشها تزریق ژل چانه است.

تزریق ژل چانه

این متد درمانی به منظور جبران و ترمیم زاویه فک و چانه انجام می‌شود. روشی نسبتاً آسان که با تزریق ژل به ناحیه مورد‌ نظر، باعث رفع فرورفتگی، خوش‌فرم شدن چانه و زاویه سازی صورت خواهد‌ شد. نتیجه این درمان بلافاصله قابل رویت است و ماندگاری آن حدود 9 الی 18 ماه می‌باشد.

انواع فیلرها برای تزریق ژل چانه

ژل‌ یا فیلر ماده‌ای است که برای افزایش حجم، فرم دهی، رفع چین و چروک و جوانسازی، در نواحی مورد نیاز صورت و بدن تزریق می‌گردد. یکی از معروف‌ترین ژل‌های تزریقی، هیالورونیک اسید است که برای تزریق ژل چانه هم از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. فیلرهای هیالورونیک اسید به دلیل ساختارشان، بافت محل تزریق را به کلاژن سازی تحریک می‌کنند و با آبرسانی به پوست، علاوه بر تغییرات آنی، حتی پس از جذب کامل، در دراز مدت هم، فرم و حجم بهتری نسبت به قبل از تزریق ایجاد می‌نمایند.

همچنین در صورت نارضایتی فرد از تزریق ژل هیالورونیک اسید، اثر آن با تزریق آنزیم هیالورونیداز قابل برگشت است. فیلر ژويدرم آخرين نسل از ژل‌هاي حجم دهنده بر پايه اسيد هيالورونيک است که به طور اختصاصي براي بازيابي حجم از دست رفته اجزاي صورت و دستيابي به نتايج زيبا و طبيعي طراحي شده است. البته برندهای معتبر دیگری مانند الانسه و تئوسیال هم برای تزریق ژل چانه و قسمت‌های دیگر صورت و بدن می‌توانند مناسب باشند.

مراقبت های بعد از این تزریق چه تاثیری دارند؟

اگرچه با مراقبت بعد از این نوع تزریق یا تزریقاتی مانند تزریق فیلر زیر چشم ؛ در ابتدا از پرکننده ها برای پر کردن خطوط صورت و رفع چین و چروک استفاده می شد و مقدار چند سی سی آن که به لطف تکنیک های نوآورانه، پزشکان اکنون می توانند صورت را تصویرسازی کرده و ویژگی هایی برجسته آن را مانند تزریق ژل گونه و تزریق ژل چانه را تقویت کنند.

در سال های گذشته تنها راه تغییر حالت چانه کاشت پروتز چانه بود که بسیار تهاجمی و پر خطر به شمار می رفت. همچنین ایجاد توازن و تعادل با سایر اجزای صورت بسیار دشوار بود.

سهولت انجام این کار

که البته با چند سی سی از ژل میتوان این روش را انجام داد و با چند سی سی این روش عملی میشود. اگر خط کشیده شده مستقیم ادامه داشته باشد بیانگر آن است که چانه آنها متناسب با صورت آنها است. اگر با ایجاد زاویه ای به سمت گردن برود، آنها فیلر چانه ای مغلوب و تو رفته دارند و این درست جایی است که نیاز به تزریق ژل و استفاده از پرکننده ها حس می شود.

از مزایای اصلی تزریق ژل به چانه می توان نتیجه تقریبا دائمی و پیشرفت های چشمگیر پس از تزریق اشاره کرد. در واقع این روش بسیار شبیه به استخوان فیلر چانه طبیعی است و گزینه های مختلفی برای شکل و اندازه ژل چانه به وسیله تزریق ژل و یا تزریق فیلر برای سفارشی کردن ظاهر شما وجود دارد. که در نوع هزینه این روش نیز تاثیر میگذارد.

 

چرا تزریق ژل لب

لب یکی از قسمت های صورت است که با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. تزریق ژل لب می تواند برای رفع این تغییرات و زیبایی صورت بسیار مفید باشد. حجم لب، ارتفاع و برجستگی آن تحت تاثیر سن قرار خواهند گرفت. لب تحتانی به طور طبیعی از لب فوقانی بزرگ تر و حجیم تر است و نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها شبیه هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم است. در تزریق ژل کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت از طریق تزریق ژل لب افزوده می شود.

لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا شده اند. با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود و در صورت استفاده از روژلب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می دهد. بطور معمول لب تحتانی حجیم تر از لب فوقانی است و کمی جلوتر از آن قرار گرفته است. می توان گفت لب تحتانی حدودا دو برابر لب فوقانی می باشد. در حالیکه لب بالا و پایین نسبت به هم بعنوان خواهر در نظر گرفته می شوند نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها بعنوان دو قلو نسبت به یکدیگر تصور می شوند و وجود تقارن در این دو نیمه بسیار مهم و اساسی می باشد. در تزریق ژل لب با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب جذابیت و زیبایی صورت بیشتر می شود.

نحوه تزریق ژل لب

نحوه تزریق ژل ،در مطلوب‌تر بودن و کم خطرتر بودن آن بسیار مهم است.
پزشک معالج باید اولا” شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد. ثانیا” به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های‌ مناسب پوستی است کاملا” آشنا باشد.
مقدار ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، بستگی به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد دلخواه از طرفی و عمق و محل چین موردنظر از طرف دیگر دارد.
ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از ژل ،برای تصحیح چین‌ها و فرورفتگی‌ ها دارد.
بدین منظور پس از بی‌حس کردن موضع و اطمینان دادن به بیمار محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود
سپس به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با زاویه‌ای‌ درست میزان دقیقی‌ از دارو در یکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی به نواحی مختلف در سر و صورت شامل دور چشم ها،گونه ها، چین های دور دهان در خلال لبه فک ،در لب ها و به پیشانی تزریق می شود.

فواید تزریق ژل لب

امروزه تزریق ژل لب از محبوبیت زیادی برخوردار است. استقبال از این روش به درستی نشان‌دهنده فواید این روش است. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد فواید تزریق ژل لب می‌پردازیم.

مهمترین فایده تزریق ژل به لب، حجم دهی به لب‌ها است. با این روش می‌توانید لب‌های حجیم‌تری داشته باشید. از دیگر فواید آن می‌توان به این مورد اشاره کرد که در صورت نا متقارن بودن دو سمت لب آن را متقارن می‌کند. از آنجایی که میزان تزریق ژل لب انتخابی است، به راحتی می‌توانید میزان حجیم شدن لب‌ها را کنترل کنید. به طور کل اگر مراقبت‌های بعد از فیلر لب را رعایت کنید، تزریق ژل یک روش سازگار با بدن محسوب می‌شود که عوارض بسیار کمی دارد. لازم به توضیح است که این روش بدون عوارض گزارش شده است مگر اینکه عدم رعایت مراقبت بعد تزریق ژل لب سبب بروز عوارض شود. در مورد ژل لب مدل روسی بیشتر بدانید.

digilearn4u

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋