digilearn4u

مکمل بدنسازی چیست و چه کاربردی دارد؟

رسیدن به وزن و اندام ایده‌آل برای داشتن توده خالص بدنی دارای مؤلفه‌های مختلفی ازجمله تمرین‌های ورزشی سخت، رژیم غذایی خاص، خواب کافی و کنترل مصرف کالری و... است که همه این مؤلفه‌ها به‌عنوان قطعاتی از یک جورچین هستند که هر مورد تکمیل‌کننده مورد دیگر است؛ اما انواع مکمل غذایی و مکمل بدنسازی به‌عنوان تکمیل‌کننده پروسه رژیم غذایی عمل کرده و موجب تسریع عملکردهای ورزشی می‌شوند. خواص موجود در مکمل‌های غذایی، افراد را دررسیدن به توده خالص بدنی یاری می‌کنند.

مکمل بدنسازی

مکمل بدن سازی ترکیبات مغذی استخراج شده از مواد غذایی (مکمل بدن ‌سازی یونیورسال) یا مصنوعی است که شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر، اسیدهای چرب و اسیدهای آمینه است. مکمل‌های غذایی همچنین می‌توانند حاوی موادی شیمیایی باشند که دارای اثر بیولوژیکی مفید، مانند رنگ‌دانه‌های گیاهی یا پلی‌فنول‌ها هستند که به‌صورت قرص، کپسول، پودر یا مایع در بازار موجود است.

 

انواع مکمل بدن ‌سازی

خرید مکمل بدنسازی مرغوب‌ برای رشد عضلات

کراتین مونوهیدرات: مکمل کراتین سبب افزایش کراتین و فسفوکراتین می‌شود و همین امر روند ریکاوری و رشد عضلات را سرعت می‌بخشد.

آمینواسیدهای شاخه‌دار (BCAA): از سه آمینواسید اصلی به نام‌های لوسین، ایزولوسین و والین تشکیل‌شده است. اگرچه در بیشتر منابع غذایی پروتئینی مانند تخم‌مرغ، گوشت و ماهی یافت می‌شود، اما بیشتر مردم آن را به شکل مکمل برای رفع نیازهای خودمصرف می‌کنند.BCAA سهم به سزایی در رشد و قدرت ماهیچه دارد.

مکمل‌های افزایش وزن: این مکمل اغلب توسط کسانی که برای افزایش وزن تلاش می‌کنند، توصیه می‌شود. برای مثال، افرادی که متابولیسم پایه بالایی دارند، علیرغم مصرف کالری زیاد، قادر به افزایش وزن نیستند؛ بنابراین، افزایش‌دهنده‌های وزن که پروتئین و کالری بیشتری را فراهم می‌کنند برای چنین افرادی ایده‌آل خواهند بود.

گلوتامین: گلوتامین یکی دیگر از اسیدهای آمینه است که به بدن کمک می‌کند تا هرگونه آمونیاک اضافی را که هنگام ورزش بیش‌ازحد در بدن شما جمع می‌شود، از بین ببرد.

مکمل بدنسازی تأمین کننده مواد مغذی بدن

مزایای استفاده از مکمل‌های بدن‌سازی

افزایش عضله سازی برای بدنسازی رقابتی به مقدار بسیار بالایی پروتئین نیاز دارد که از طریق وعده‌های غذایی منظم، هرچند سالم، امکان‌پذیر نیست؛ اما مصرف مکمل سبب بهبود و تسریع روند عضله سازی می‌شود. استفاده از مکمل برای ترمیم پارگی مداوم عضلات که به غلظت بیشتری از اسیدهای آمینه و سایر مواد مغذی احیاکننده موجود در مکمل‌ها نیاز دارند، توصیه می‌شود.

اما نکته‌ای که حائز اهمیت است و باید توجه گسترده‌ای به آن شود این است که خرید مکمل‌ بدنسازی غیر اصل و تقلبی خسارت و صدمات جبران‌ناپذیری را برای فرد به ارمغان می‌آورد؛ اما فروشگاه مکمل پلاس به‌عنوان یک فروشگاه اینترنتی به ارائه انواع مکمل اصل و سلامت‌محور از قبیل مکمل‌های پروتئین، اسید آمینه، مکمل‌های ریکاوری قبل و بعد از تمرین، مکمل‌های افزایش وزن و ... می‌پردازد و شما می‌توانید از سراسر کشور با خیال آسوده انواع خرید وی اصل را از این سایت سفارش دهید.

نتیجه‌گیری

مکمل‌های بدن‌سازی به‌طور ویژه برای افرادی طراحی‌شده‌اند که خواهان تغییر، ترمیم، کاهش یا افزایش توده بدنی به‌عنوان‌مثال، بدن‌سازان، ورزشکاران، افراد با وزن کم یا داری اضافه‌وزن، مربیان بدنی یا حتی ورزشکاران هستند. هدف اصلی انواع مکمل‌ بدنسازی که حاوی مواد مغذی نظیر ویتامین، پروتئین، کربوهیدرات، اسید امینِ و... هستند، تأمین نیازهای خاص فرد با تأمین تمام مواد مغذی ضروری است.

digilearn4u

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋