دنیای دیجیتال🖥

دنیای دیجیتال🖥

جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
توسط ۷۲ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

پیکسل ۶ گوگل احتمالا با فناوری باند فوق وسیع از راه می رسد

پیکسل ۶ گوگل احتمالا با فناوری باند فوق وسیع از راه می‌رسد

فناوری باند فوق وسیع (UWB) به ترند این روزهای دنیای فناوری تبدیل شده و حتی محصولاتی مانند ایرتگ اپل هم از آن بهره می‌برند. حالا ظاهرا گوگل می‌خواهد آن را به پیکسل ۶ بیاورد.

اپل و سامسونگ جزو اولین شرکت‌هایی بودند که گوشی‌هایشان را به این فناوری مجهز کردند و این احتمال وجود دارد که گوگل هم با جدیدترین محصولش به این جمع اضافه شود. گوگل همانند اپل شرکتی نیست که به سرعت به سراغ ترندهای روز برود، بنابراین استفاده از فناوری UWB پس از مدت‌ها برای آن منطقی به نظر می‌رسد.

طبق اطلاعات جدیدی که اخیرا از سوی «میشال رحمان» از وب‌سایت XDA Developers منتشر شده، گوگل احتمالا پشتیبانی از فناوری باند فوق وسیع را به اندروید ۱۲ اضافه می‌کند. با چنین کاری، API استاندارد UWB برای این پلتفرم ایجاد می‌شود و تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

ظاهرا گوگل در حال آزمایش این ویژگی روی دستگاهی با اسم رمز «Raven» است. این اولین باری نیست که با چنین اسم رمزی مواجه می‌شویم و طبق شایعات گذشته، این نام مربوط به گوشی پیکسل با چیپ مبتنی بر آرم Whitechapel یا گوگل سیلیکون (GS101) می‌شود.

پیکسل ۶

با توجه به چنین اطلاعاتی، احتمالا پیکسل ۶ با پشتیبانی از این فناوری در ادامه ۲۰۲۱ از راه می‌رسد و البته به اولین گوشی هوشمند با چیپ اختصاصی گوگل تبدیل می‌شود.

اگرچه گزارش‌ها در گذشته به استفاده از پردازنده اختصاصی در نسل بعدی گوشی‌های پیکسل اشاره کرده بودند، اما برای اولین بار با خبری مبنی بر پشتیبانی آن‌ها از UWB روبه‌رو می‌شویم. بنابراین شاید گوگل تصمیم به چنین کاری نگیرد.

این غول جستجوی اینترنتی هنوز اسپیکر هوشمند یا ردیابی ندارد که از این فناوری بهره‌مند شود. این احتمال وجود دارد که در رویداد Google I/O 2021 شاهد انتشار اطلاعات بیشتری باشیم و گوگل در کنار اعلام افزودن این فناوری به اندروید ۱۲، از محصولات با امکان بهره‌مندی از آن رونمایی کند.

دنیای دیجیتال🖥
دنیای دیجیتال🖥 جدیدترین اپلیکیشن ها، معرفی بازی، خبرهای تکنولوژی، معرفی گجت ها، کنسول و بازی ها، موبایل و تبلت، مقالات علمی و فناوری، کسب و کارهای نو، بررسی سخت افزار، همه چیز از دنیای دیجیتال🔴
Xخرید ارز دیجیتال

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!