alfasport

alfasport

 ۱ نفر را دنبال می کند

راز ترفندهای تمیز کردن کوله پشتی مدرسه !

اتفاق هایی همچون افتادن در گودال گلی، سر خوردن و افتادن روی کاپوت سرویس مدرسه، یا وقتی که آب سیب در جیب کناری کوله مدرسه نشت می کند, همه این اتفاق ها یک امر طبیعی برای کوله پشتی های مدرسه است. یک کیف مدرسه باید خیلی تحمل کند. بنابراین توصیه می کنیم سالی یک بار آن را به طور کامل و اساسی تمیز کنید. به عنوان مثال در طول تعطیلات تابستانی - بنابراین وقتی مدرسه دوباره شروع می شود، کیف مدرسه خوب و تمیز باشد. در این صورت، بچه ها می توانند در تمیز کردن کیف مدرسه خود نیز کمک کنند. با این حال، کثیفی ها و لک های سبک را در طول سال تحصیلی می توان با تلاش کمتر از بین برد.
 

 

لک ها و کثیفی سبک برروی کوله مدرسه:

ابتدا مطمئن شوید که کیف مدرسه را کاملا خالی کنید (اقلام کوچکتر مانند جدول زمانی و بلیط را فراموش نکنید)، تمام جیب ها و زیپ ها را باز کنید، کیف مدرسه را بچرخانید و آن را محکم تکان دهید.
گل خشک شده، خرده ها و شن و ماسه را می توان با یک برس نرم پاک کرد. بالشتک شانه، پشت و لگن فقط باید با دقت برداشته شود. لکه ها را با یک پارچه مرطوب و یک شوینده ملایم پاک کنید. سپس با آب شفاف پاک کنید و بگذارید کاملا خشک شود. وقتی صحبت از تمیز کردن کامل سالانه کیف مدرسه می شود یا زمانی که صحبت از کثیفی زیاد به میان می آید، حداکثر شستشوی دستی دقیق تری توصیه می شود.
برای اینکه بتوان سخت‌ ترین گوشه‌ها را نیز تمیز کرد، می‌توان پایه های داخلی کوله های چرخ دار را به راحتی جدا کرد و کل آستر را از داخل به بیرون بکشید. مهم: هرچقدر هم که کیف مدرسه کثیف باشد، هرگز نباید آن را در ماشین لباسشویی تمیز کرد. هنگام انجام این کار، رنگ ها ممکن است محو شوند، پوشش ضد آب از بین برود و قطعات پلاستیکی یا سیستم لباسشویی تان آسیب ببینند - و گارانتی پیش از موعد منقضی می شود. همچنین هنگام شستن کیف مدرسه فقط باید از مواد شوینده ملایم استفاده کرد انهم از نوع بدون آنزیم آن.

هنگام خرید کوله پشتی مدرسه پسرانه و  کوله پشتی مدرسه دخترانه سعی کنید کوله پشتی مدرسه ای انتخاب و خرید کنید که رنگ تیره تری داشته باشه. رنگهای خیلی روشن زودتر کثیف میشوند و کثیفی را بیشتر نشان میدهند.

 

 

کوله پشتی هایی که خاکی شدند

ابتدا مطمئن شوید که کیف مدرسه را کاملا خالی کردید (اقلام کوچکتر مانند جامدادی مدادتراش برنانمه کلاسی و ...)، تمام جیب ها و زیپ ها را باز کنید، کیف مدرسه را بچرخانید و آن را محکم تکان دهید.
گل خشک شده، خرده ها و شن و ماسه را می توان با یک برس نرم پاک کرد. بسیاری از مدل های کوله دارای پایه داخلی قابل جابجایی هستند. آستر داخلی تا حدی با اتصالاتی همچون قلاب و حلقه به بدنه متصل می شود (در بعضی از مدلهای کوله)  و بنابراین می توان آن را به سادگی از داخل بیرون کشید.

روش شستشو کوله پشتی مدرسه

برای مدت کوتاهی کیف مدرسه را با آب ولرم با دوش آب حمام یا در وان حمام خیس کنید. با یک پارچه نرم و یک ماده شوینده ملایم مثل پودر صابون که آنزیم نداشته باشد بشویید. هنگامی که تمام لکه ها پاک شدند، کیف مدرسه را با دقت با آب شفاف بشویید و سپس آن را وارونه در دوش/حمام قرار دهید.

شلنگ آب را باز کنید! کثیفی ها و لکه ها را می توان با مواد شوینده ملایم پاک کرد. پس از تمیز کردن، کیف مدرسه می تواند در یک نقطه قرار دهید تا خشک شود. حوله های کاغذی مچاله شده به خصوص در جیب های کوچکتر می توانند به جذب رطوبت کمک کنند. فقط زمانی که کیف مدرسه کاملا خشک شد دوباره می توانید وسایل آن را داخلش قرار دهید.


تمیز کردن لوازم جانبی

لوازم جانبی مانند جامدادی و کیف ورزشی هیچکدام رابرای شستشو داخل ماشین لباسشویی نندازید مخصوص اگر از چرم طبیعی باشند. در اینجا نیز صدق می کند: در صورت بروز هرگونه آسیب بدین شکل، اگر آن محصول دارای گارانتی باشد گارانتی آن پیش از موعد منقضی می شود.

محفظه مداد: قلمدان ها باید فقط با یک پارچه مرطوب پاک شوند و نباید خیلی خیس شوند - تا حدی با قطعات مقوایی که ممکن است خیس شوند تقویت شده اند (این نوع آسیب شامل گارانتی نمی شود).
جا مدادی های کیسه ای: این کیسه ها هیچ قسمت تقویت کننده ای ندارند و می توان مانند کیف مدرسه با یک پارچه مرطوب تمیز کرد.
کیف های ورزشی: کیف های ورزشی دارای آستر داخلی نیستند، بلکه برخی از پایه های داخلی قابل جابجایی هستند. همچنین می توان آنها را با یک پارچه مرطوب تمیز کرد.
لطفاً در مورد چراغ ایمنی Scout داخل بعضی از ساکهای ورزشی توجه داشته باشید: چراغ های LED این مدل ها با یک پاوربانک کار می کنند که در قسمت داخلی درب کیف مدرسه نصب می شوند و قبل از تمیز کردن باید جدا شود. محافظت از پورت USB و کابل از خیس شدن در حین تمیز کردن به همان اندازه مهم است!

 

محتوای پیشنهادی ما به شما:

ایمنی کوله پشتی برای کودکان

alfasport
alfasport

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
alfasport
حتما نظر خودتان را درباره این مقاله با ما در میان بگذارید. و هر ایده ای در رابطه با روشهای تمیز کردن کوله پشتی مدرسه با ما در میان بگذارید...
آیدت: فروش فایل، مقاله نویسی در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋