ahmad abedzadeh

ahmad abedzadeh

توسط ۱ نفر دنبال می شود

کاتالوگ چیست و چقدر در فروش محصول موثر است؟

مقدمه : 


کاتالوگ یک دفترچه می باشد که با عکس های متنوع و زیبا از کالا است که در یک فرمت بندی معین جمع شده است تا با ارائه آن به مخاطب او را با ویژگی های یک کالا آشنا ساخته و با این روش آگهی ، محصول به فروش بهترخواهد رسید.

 


از سمت دیگر بازاریاب ها با این ابزاره یعنی بروشور و کاتالوگ می توانند به آسانی کالاهای سازمان ها رامعرفی کنند و به مخاطبان ارائه کرده و روند مارکتینگ  پیشرفت خواهد کرد و افرادی که با کالاها و خدمات ما آشنایی کافی  ندارند بهتر خواهند توانست،  شناخت پیدا کرده و از این روش خرید ی با اطمینان کافی انجام دهند.
کاتالوگ چیست و هدف از چاپ آنها چه میباشد؟
کاتالوگ ها ، نوعی جزوه هستند که هدف آنها آموزش و چشم اندازی در مورد سازمان، محصولات و خدمات شما برای مشتریان شما است.
کاتالوگ هایی که بخوبی طراحی و چاپ شده باشند نه تنها اطلاعات را به خریدار میدهند، بلکه او را تبدیل به یک مشتری وفادار میکنند.
چاپ کاتالوگ  در حقیقت توسط کسب و کار های مختلف انجام میگیرد تا مشتریان را تحت تأثیر قرار دهند و بر مشتری تاثیر بگذارند. مردم هنوز ترجیح میدهند اطلاعات محصول مورد نظرشان را قبل از خرید و یا استفاده بررسی کنند.
استفاده از راه های تبلیغاتی مانند کاتالوگ بخش بزرگی از کسب و کار برای شرکتهای بزرگ بحساب می آید حتی کسب و کار های کوچک تر نیز میتوانند از این تکنیک بازاریابی و با استفاده از چند راهنمایی ساده چاپ کاتالوگی متناسب با نوع فعالیت خود را آغاز کنند.
این کاتالوگها نه تنها باید توجه مشتریان بالقوه را جلب کند، بلکه باید به چاپ برسند و حاوی اطلاعات مفید و سودمند باشند.

 

 

چاپ کاتالوگ فوری


در چاپ کاتالوگ فوری، ضخامت کاغذی که استفاده می شود به نوع کاتالوگ بستگی دارد. معمولا کاغذی که جهت چاپ کاتالوگ از ان بهره گیری می گردد، گلاسه است. برای چاپ کاتالوگ هایی که دارای رنگ های زیادی اند، ضروری است از کاغذهایی با گراماژ زیاد استفاده گردد چون این سبک کاغذها، ضمانت مرغوبیت زیاد کاتالوگ هستند.
هر چه قدر که گرماژ کاغذ مورد استفاده کمتر باشد، همان قدر هم هزینه آن کمتر می شود . در باب کاتالوگ هایی که عکس های زیاد دارند ، بهتر است که از کاغذهای کرافت بهره گیری گردد .
 این کاغذها قهوه ای رنگ و خیلی محکم اند و مرغوبیت بالای ان ها سبب دیده شدن رنگ ها در کاتالوگ می گردد. سایزی که جهت چاپ و طراحی کاتالوگ فوری می خواهیم به کار گیریم هماهنگ با جایی که استفاده می شود فرق دارد. از روکش هم جهت نگهداری از کاتالوگ و بالا بردن استحکام در زمان های زیاد، بهره گیری می شود.
 سبکی از پوشش، سلفون مات یا براق است که بسته به خواسته و نظر مشتری، از راه دستگاه های خاص اعمال می شود. سبک دیگر پوشش جهت چاپ کاتالوگ فوری، پوشش یو وی است که در مدل های موضعی و برجسته وجود دارد و از پر استفاده ترین پوشش به حساب می اید 


چاپ کاتالوگ در تهران


چاپ کاتالوگ در تهران  توسط استودیو هنر امروز با کمترین هزینه و با استفاده از مجهزترین تجهیزات چاپ بالاترین کیفیت استفاده از بهترین نوع کاغذ، در صفحه محاسبه آنلاین هزینه چاپ کاتالوگ می توانید قیمت کاتالوگ مورد نظر خود را در چند ثانیه بیابید.
ارسال کاتالوگ چاپی به تمامی نقاط کشور به صورت رایگان و توسط پست ویژه مجتمع چاپی نگاران ، ارسال به تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، ارومیه، رشت، ایلام، قزوین، زنجان، کرمانشاه، شیراز و …
بنابراین توصیه میکنم اگر به فکر چاپ کاتالوگ هستید ، حتما به وبسایت استودیو هنر امروز سر بزنید و سفارش کاتالوگ دهید.

 


چرا یک کسب و کار به کاتالوگ نیاز دارد؟


همان طور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم کاتالوگ‌ها ابزارهای تاثیرگذار بازاریابی هستند. کسب و کارها و شرکت‌ها با استفاده از کاتالوگ‌ها سعی می‌کنند به مشتریان بیشتری دست پیدا کنند که در نهایت این امر باعث می‌شود فروش بیشتری هم داشته باشند.
 تحقیقات بسیاری ثابت کرده است که کاتالوگ‌ها و روش‌های آفلاین بازاریابی بسیار موثر‌تر از روش‌های دیجیتال و رسانه‌های مدرن هستند و تعامل بیشتری با مخاطبین برقرار می‌کنند.
 یکی از مزیت‌هایی که کاتالوگ‌ها به همراه دارند همیشه در دسترس بودن آن‌هاست. به طوری که چه در خانه باشید یا محل کار یا حتی در مسیر، می‌توانید از دیدن تصاویر و خواندن محتوای آن لذت ببرید. اما سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که کاتالوگ‌ها دقیقا چه مخاطبینی را هدف قرار می‌دهند؟ 
خب، کاتالوگ‌ها عموما برای فروشندگان و واسطه‌هایی هستند که نقشی میانی برای فروش محصولات و خدمات یک شرکت به مشتریان را دارند. آن‌ها با استفاده از کاتالوگ‌ها با محصولات آشنا می‌شوند و در صورتی که با نیازهای آن‌ها مطابقت داشته باشد آن‌ها را سفارش می‌دهند.

مزایای کاتالوگ
•    کاتالوگ‌ها برندینگ یک کمپانی را قوی‌تر می‌کنند.
•    کاتالوگ‌ها باعث می‌شوند که یک شرکت به مدت طولانی‌تری در ذهن مخاطبین باقی بماند.
     کاتالوگ‌ها برای یک کسب و کار مشتریان بالقوه جدیدی پیدا می‌کنند.
•     کاتالوگ‌ها انگیزه خرید محصولات را در مخاطبین بیشتر می‌کنند.
    تاثیر کاتالوگ‌ها بر روی مخاطبین بیشتر است و این باعث ایجاد تعامل می‌شود.

چاپ کاتالوگ گلاسه چیست؟


چاپ کاتالوگ گلاسه یکی از راه های معرفی محصول و تبلیغات حرفه ای است. انواع چاپ کاتالوگ گلاسه باعث جذب مشتریان بالقوه فراوانی می شود. چاپ کاتالوگ با کاغذهای گلاسه به منظور براق تر شدن و گیرا شدن کاتالوگ است. 
به همین دلیل است که چاپ کاتالوگ گلاسه با استقبال زیادی همراه شده است. چاپ کاتالوگ گلاسه را می توان یکی از بهترین راه های تبلیغات موثر دانست. هرچه در انتخاب طراحی، نوع کاغذ کاتالوگ، رنگبندی کاغذ گلاسه دقت بیشتری شود در موثر بودن و جذب بیشتر افراد کمک بیشتری میکند.
 چاپ کاتالوگ گلاسه را بیشتر شرکت ها و افراد برای معرفی محصولات، کسب و کار و برند خود انجام می دهند و از این طریق به بازدهی های فراوانی می رسند. 

 


چاپ کاتالوگ تیراژ پایین چیست؟ 

 سفارش چاپ کاتالوگ تیراژ پایین یکی از راه های تبلیغات برای برندهایی است که نیاز به تعداد بالای کاتالوگ ندارند. با سفارش چاپ کاتالوگ تیراژ پایین شما می توانید محصول خود را به مشتری معرفی نموده و باعث جذب مشتری بلند مدت شوید.
 چاپ کاتالوگ تیراژ پایین برای معرفی و تبلیغ محصولات و خدمات شما در تعداد محدود است. چاپ کاتالوگ تیراژ پایین با فهرست قیمت‌های مختلف، برای ارائه بهتر تبلیغ و معرفی خدمات شما انجام می‌شود. چاپ کاتالوگ تیراژ پایین برای برندهایی است که نیاز به تعداد بالای کاتالوگ ندارند و تعداد محدودی کاتالوگ برای معرفی برند و محصول آنها کفایت می‌کند.


قیمت چاپ کاتالوگ

 قیمت چاپ گاتالوگ با توجه به انتخاب سفارش و قیمت چاپ کاتالوگ، انواع قیمت چاپ کاتالوگ ، ابعاد کاغذ، نوع طراحی و گرافیک متغیر است. قیمت چاپ کاتالوگ، متناسب با کاغذ انتخابی است و همچنین قیمت چاپ کاتالوگ گلاسه به نوع گرافیک و تعداد چاپ آن بستگی دارد. 
مسلما در صورت تیراژ بالای چاپ کاتالوگ، قیمت چاپ کاتالوگ متفاوت و ارزان‌تر می‌شود. قیمت چاپ کاتالوگ را اگر از روی سود دهی و بازدهی داشتن کاتالوگ حساب کنیم، مبلغی به صرفه برای داشتن کاتالوگ است.
 زیرا قیمت چاپ کاتالوگ در مقایسه با تعدادمخاطبین و مشتری های جذبی در طول زمان روشی بسیار پر سود و مفید می باشد که بسیاری از شرکت ها و افراد برای معرفی کردن محصولات و یا کسب و کار خود از این روش ها استفاده می کنند. قیمت چاپ کاتالوگ را می تواند با توجه به نوع کاغذ، نوع رنگبندی، طراحی و دیگر فاکتورهای موثر در چاپ کاتالوگ تغییر کند. 

 مزایای چاپ آنلاین کاتالوگ 


داشتن کاتالوگ برای کسب و کار شما یکی از مواردی است که می تواند باعث پربازده شدن و همچنین مفید بودن تبلیغات شما شود.با این روش می توانید محصولات خود را جزئی و بسیار کاربردی به مخاطب خود معرفی کنید و مشتری هم می تواند هر زمان که لازم باشد به اطلاعات شما مراجعه کند و از آن ها استفاده کند. 
یکی از مزیت های داشتن چاپ آنلاین کاتالوگ به صرفه بودن است. زیرا با سفارش دادن و پیگیری کردن آنلاین دیگر نیازی به رفت و آمد های غیر ضروری وجود ندارد و شما می توانید با چاپ آنلاین کاتالوگ در زمان خود صرفه جویی کنید. 

 

تفاوت کاتالوگ و بروشور


 بر خلاف تصور بسیاری از افراد که تفاوتی بین کاتالوگ و بروشور قایل نمی¬شوند و هر دو را با یکدیگر برابر  می¬دانند، طراحی هر یک از این ابزارهای تبلیغات به صورت خاصی و چاپ شده و ویژگی¬های مخصوص به خود را دارد.
 اولین نکته مهم در طراحی و چاپ کاتالوگ، رعایت کردن اصول فنی و ویژگی¬های هنری آن می¬باشد. اگر طراحی و دیزاین کاتالوگ¬ها به صورت حرفه¬ای و اصولی انجام گیرد و در قالب شکیل به مشتریان عرضه گردد، اثرات بسیار مطلوبی روی مخاطب خواهد گذاشت.

سایزهای استاندارد کاتالوگ


معمولا از سایزهای متعارف و استاندارد جهت طراحی و چاپ کاتالوگ استفاده می¬شود؛ اما در بعضی موارد نیز با در نظر گرفتن نوع کاربرد و محتوای مورد نظر، از سایزهای خاصی برای چاپ آن استفاده می¬کنند.  سایزهای استاندارد به شرح زیر است:
A4 = 21 * 29/7 cm
B4 = 24 * 34 cm
A5 = 14.5 * 22 cm
B5 = 17 x 24 cm
سایز پالتویی = 12 * 17 cm
سایز خشتی کوچک = 19 * 19 cm
سایز خشتی بزرگ = 23 * 23 cm

سخن پایانی


در این مقاله شما را با کاتالوگ و لزوم استفاده از آن آشنا ساختیم . اگر تا به حال کاتالوگ برای محصولات خود نداشته اید حتما پیشنهاد می کنم به وبسایت استودیو هنر امروز سری بزنید و اقدام به چاپ کاتالوگ تیراژ پایین نموده و از مزایای آن بهره مند شده و تاثیر آن را مستقیما در فروش خود احساس کنید. 

ahmad abedzadeh
ahmad abedzadeh
Xخرید ارز دیجیتال

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!