شرایط و مقررات استفاده از iDAT

شما در حال مطالعه شرایط و مقررات استفاده از iDAT («شرایط استفاده») هستید.
iDAT یک بستر خصوصی انتشار محتوا است.
اگر در iDAT شناسه کاربری ثبت کرده‌اید، «شرایط استفاده» بین شما و iDAT به نشانی اینترنتی iDAT.ir به‌عنوان قراردادی بین شما و iDAT برقرار است.
استفاده شما از iDAT به‌منزله پذیرش کامل «شرایط استفاده» است.
امکان تغییر در جزئیات یا کلیات «شرایط استفاده از iDAT» وجود دارد. تغییرات در بستر زمان، به‌دلیل اتفاق‌های پیش‌بینی‌نشده یا به‌منظور بهبود کیفیت ارائه خدمات اعمال می‌شوند. هر نوع تغییر در این شرایط از طریق رایانامه به کاربران اعلام خواهد شد و پس از اعمال تغییرات و اطلاع‌رسانی از سوی iDAT، استفاده کاربران از iDAT تابع متن به‌روزرسانی‌شده است.
در صورتی که دسترسی کاربران به iDAT به دلایلی خارج از اختیار iDAT میسر نباشد، iDAT هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

شیوه کار

برای ثبت نوشته لازم است در iDAT ثبت‌نام کرده باشید. در زمان ثبت‌نام، نشانی ایمیل و یک رمز عبور از شما خواسته می‌شود تا بتوانید در زمان‌های بعدی به حساب کاربری‌تان دسترسی داشته باشید درج اطلاعات درست در هنگام ثبت‌نام ضروری‌ست.
کاربران می‌توانند از نام مستعار در زمان ثبت‌نام استفاده کنند، اما سایر اطلاعات می‌بایست واقعی باشد.
هر شخص فقط مجاز به داشتن یک حساب کاربری شخصی در iDAT است.
هر زمان بخواهید می‌توانید هر نوشته را حذف یا کل حساب کاربری‌تان را غیرفعال کنید.

حقوق و مسئولیتها

حقوق معنوی و مادی نوشته شما در iDAT، متعلق به شماست. با این حال، با انتشار نوشته های خود در iDAT، به iDAT اجازه نشر نوشته های خود را می دهید.
iDAT خود را برابر حقوق معنوی و مادی نوشته افراد مسئول می‌داند و برابر سرقت مطالب شما یا سرقت مطالب دیگران توسط کاربران iDAT از نویسنده اصلی حمایت می‌کند.
نقل مطالب دیگران از سوی کاربران، بدون ذکر منبع ممنوع است. در صورت اعتراض صاحب اصلی نوشته (منبع اصلی) iDAT می‌تواند مطلب منتشرشده را حذف کند.
مسئولیت حقوقی مطالب هر کاربر بر عهده خود او است و iDAT به‌عنوان یک بستر نشر محتوا، هیچ دخالتی در نوشته کاربرانش ندارد.
مسئولیت محتوایی که منتشر می‌کنید بر عهده‌ی شماست. بدین معنا که شما متوجه کلیه‌ی عواقب ناشی از آن، شامل اعتماد دیگران به صحت محتوا، مسائل مربوط به حقوق مالکیت فکری و سایر مسائل و حقوق قانونی هستید.
اهانت به سایر کاربران، شخصیت‌ها، افراد مشهور، مقدسات و قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع است. iDAT بر اساس دریافت گزارش از سایر کاربران، برابر نشر محتوای حساسیت‌برانگیز یا توهین‌آمیز در نظرات یا پست‌ها، به محدود کردن شناسه کاربری یا در نهایت مسدودسازی آن اقدام خواهد کرد.
انتشار مطالب مجرمانه در iDAT ممنوع است. کلیه مسوولیت‌های مربوط به انتشار مطالب مجرمانه در iDAT برعهده کاربر است. iDAT به محض اطلاع از انتشار مطالب مجرمانه، نسبت به حذف آنها اقدام خواهد کرد.
ما هرگز محتوای شما و اطلاعات شما را بدون کسب اجازه‌ی معتبر از شما به شخص یا نهادی ثالث نمی‌فروشیم.
اطلاعات شخصی شما به امانت در اختیار ماست. iDAT این امانت را به هیچ‌وجه برای مقاصد تجاری استفاده نخواهد کرد.
iDAT با توجه به همه اقتضائات، با تمام توان و ابزار قانونی، می‌کوشد از اطلاعات شخصی شما حراست کند.
از نظر iDAT، مطالب صرفاً تبلیغاتی یا تجاری که با انگیزه لینک‌سازی و دستکاری سئو ثبت می‌شود، مصداق هرزنامه است. منتشرکنندگان هرزنامه تذکر دریافت می‌کنند و در صورت ادامه روند، شناسه کاربری آنها به‌مدت دو هفته غیرفعال می‌شود. اصرار بر انتشار هرزنامه موجب غیرفعال‌شدن دائمی شناسه کاربر خواهد شد.
iDAT می تواند در کنار محتوای کاربر نمایش تبلیغات انجام دهد. همچنین کاربر اجازه استفاده از محتوای ایجاد شده توسط خود در بستر iDAT به منظور تبلیغ خدمات iDAT را به iDAT می دهد.
کاربر می تواند محتوای خود را پاک کند، با این حال ممکن است این محتوا تا مدت زمان مشخصی در سرورهای iDAT باقی بماند.
کاربران حق دسترسی یا تلاش برای دسترسی غیرمجاز به iDAT نخواهند داشت. در صورت اثبات دسترسی غیرمجاز کاربر به iDAT، کاربر مسئول خسارات و... خواهد بود.
در صورتی که به دلایلی خارج از اختیار iDAT، مانند هک شدن از طرف شخص ثالث، خسارتی در اثر استفاده از سرویس iDAT به کاربر وارد شود، iDAT مسئول نخواهد بود.
عدم اعمال فوری هر یک از حقوق مصرح در این شروط و مقررات برای iDAT از سوی iDAT، به معنای اعراض از حقوق نخواهد بود.
استفاده از iDAT برای نمایش محتوای ناقض حقوق مالکیت فکری ممنوع است و در صورت نقض حقوق مالکیت فکری ثالث توسط کاربر، کاربر مسئولیت جبران خسارت و مسئولیت قانونی را بر عهده خواهد داشت.

سرویس iDAT

کلیه حقوق مربوط به سرویس iDAT شامل محصول iDAT، وبسایت، اپلیکیشن، محتوا و خدمات آن و سایر موارد مرتبط دیگر متعلق به iDAT است. هیچ‌کس اجازه نسخه‌برداری از طراحی یا کدهای iDAT را ندارد.
جمع‌آوری و استفاده از داده‌ها، اطلاعات و محتوای منتشر شده در iDAT و خزیدن (Crawling) در سرویس‌ iDAT غیرمجاز است.
شما با مسئولیت و صلاح‌دید خودتان از سرویس iDAT استفاده می‌کنید. ما هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیان مادی یا غیرمادی متأثر از فعالیت شما برعهده نداریم.
iDAT می تواند نمایش محتوای ایجاد شده توسط کاربر را به دلایل مختلفی که خود تشخیص می دهد متوقف کند یا محتوای مذکور را حذف کند.
چنان‌چه با سایر کاربران مشکلی داشتید، محتوایی را نامناسب ارزیابی کردید یا با نقض حریم خصوصی و مالکیت معنوی آثار دیگران مواجه شدید، می‌توانید مراتب به ما اطلاع دهید.
فعالیت‌های iDAT تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. چنانچه سوالی درباره فعالیت‌های iDAT دارید از ما بپرسید.

امنیت

در صورتی که نقصی امنیتی در سرویس iDAT مشاهده کردید، آن را با ما در میان بگذارید.