میلاد

راهنمای محتواهای آموزشی
توسط ۱ نفر دنبال می شود

دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی

دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی با جواب

هدف اصلی از آزمون های اصلی و مقدماتی آشنایی رانندگان با مقررات رانندگی و آموزش انتخاب بهترین و درست ترین روش برای رانندگی در جاده ها و خیابان ها در هر شرایطی است. اگر شما هم یکی از داوطلبان کسب گواهینامه هستید، احتمالا می دانید که نخستین قدم برای دریافت گواهینامه، قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی است. آزمون آیین نامه رانندگی بین داوطلبان گواهینامه ی پایه سه، پایه دو و موتور سیکلت مشترک است.

آزمون آیین نامه رانندگی در عین حال که می تواند فوق العاده ساده باشد، ممکن است برای برخی تبدیل به یک کابوس شود. این امر بسته به این است که چه روشی را برای مطالعه آیین نامه برگزینید. در برابر شما چند راه وجود دارد. یکی از این راه ها که شاید وقت گیر ترین آنها باشد، مطالعه کامل آیین نامه است که البته معتبر ترین روش نیز به شمار می آید؛ زیرا در این روش فرد تمامی نکاتی که در آینده هنگام رانندگی با آنها برخورد می کند را مطالعه می کند.

دانلود رایگان سوالات آیین نامه رانندگی به صورت فایل pdf⭐️قبولی 100% در آزمون آیین نامه،⭐️تضمینی، با خیال آسوده در آزمون⭐️️آیین نامه مورد قوانین راهنمایی رانندگی و نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی جواب رایگان دانلود آزمون اصلی جولای این مقاله بررسی نمونه سوالات آیین نامه اصلی همراه رفتن به نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب pdf. دانلود رایگان سوالات. برای داشتن نسخه کامل نمونه سوالات آیین نامه اصلی را به رایگان و با خیال راحت دانلود کنید و از کیفیت راهنمایی و رانندگی و سوالات مربوط به حق تقدم و در آخر سوالات بخش فنی خواهد بود.با خواندن نمونه سوالات آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی می توانید به احتمال نزدیک به ۱۰۰ درصد در امتحان آیین نامه رانندگی قبول شوید

چند مورد از سخت ترین نمونه سوالات آیین نامه رانندگی با جواب

 • در راه های مسطح که دو طرف راه منتهی به کوه و پرتگاه می باشد حق تقدم عبور با وسیله نقلیه ای است که …. ؟
 1. در طرف کوه قرار دارد
 2. سرعت بالاتری دارد
 3. در طرف پرتگاه قرار دارد ☑️
 4. سرعت کمتری دارد
 • در محل توقف (پارک) کنار خیابان حق تقدم با وسیله ای است که …. ؟
 1. وابسته به سازمان های دولتی است
 2. مستقیم و در مسیر مجاز حرکت می نماید
 3. ضمن حرکت به عقب مشغول توقف یا پارک کردن است ☑️
 4. ابعاد بزرگتری دارد
 • استفاده از چراغ های رنگارنگ و چشمک زن در وسایل نقلیه …. ؟
 1. ممنوع است مگر با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح ☑️
 2. مجاز است
 3. محدودیتی ندارد
 4. در معابر شهری ممنوع نیست
 • کدامیک از پاسخ های زیر در خصوص نقص در سیستم جلوبندی و یا شکستگی آن صحیح است؟
 1. تایرهای عقب خودرو ساییده می شود
 2. مصرف سوخت افزایش می یابد
 3. هدایت و کنترل خودرو از دست راننده خارج می گردد ☑️
 4. رادیاتور خودرو جوش می آورد
 • یکی از علتهای نقض قوانین و مقررات و بی احترامی به سایر رانندگان و انجام اقدامات حادثه ساز توسط راننده کدام مورد می باشد؟
 1. داشتن خودروی ایمنی
 2. وقت شناس نبودن و عدم برنامه ریزی مناسب برای رسیدن به مقصد
 3. از مهارت و تجربه کافی در رانندگی برخوردار است
 4. راننده در زمان خلوتی معابر می تواند قوانین و مقررات را نقض و اقدامات حادثه ساز انجام دهد ☑️

 

روش صحیح مطالعه سوالات آیین نامه اصلی

داوطلب پیش از هر چیز می‌خواهد بداند که روش صحیح مطالعه نمونه سوالات آیین نامه اصلی چگونه است. شیوه پیشنهادی ما این است که ابتدا نمونه سوالات آیین نامه اصلی را دانلود کنید، در گام نخست به دقت و با آرامش آنها را مطالعه کنید و با توجه به آنچه آموخته‌اید به آن‌ها پاسخ دهید. برای پاسخ به سوالات از شیوه برخورد با امتحان سال‌های تحصیلتان کمک بگیرید.

برای هر سوال به اندازه‌ای که لازم است وقت بگذارید. روی سوالی که جواب آن را نمی‌دانید زیاد توقف نکنید. یکبار از ابتدا تا انتها به سوالات پاسخ دهید و دوباره پاسخ‌هایتان را مرور کنید. به یاد داشته باشید که سر ساعت به آزمون پایان دهید. سپس جوابهایتان را با جواب‌های درست مقایسه کنید و جواب‌های اشتباهاتتان را یادداشت کنید.

این آزمون شش بار تکرار می‌شود. با آرامش و دقت در می‌یابید که در پایان آزمون ششم دیگر هیچ پاسخ اشتباهی نخواهید داشت. شاید مدت‌های طولانی است که در هیچ امتحانی شرکت نکرده‌اید. شاید در سنین بالا به فکر گرفتن گواهی‌نامه افتاد‌ه ‌اید. در این شرایط مسلما مدت‌هاست که از مرحله درس خواندن و امتحان دادن فاصله گرفته‌اید اما مطمئن باشید که شرکت در آزمون‌های آزمایشی و حل سوالات آیین نامه اصلی شما را برای شرکت در آزمون آماده می‌کند.

پس از پشت سر گذاشتن این آزمون‌ها تعجب خواهید کرد که چقدر راحت از پس آزمون اصلی برآمده‌اید. برای فراگیری آسان‌تر مطالب می‌توانید آن‌ها را دسته بندی کنید. مثلا سوالات را می‌توانید به صورت سوالات تجربی، سوالات حفظی، سوالات تحلیلی و سوالات مفهومی دسته بندی کنید.

بخش تجربی مجموعه سوالات آیین نامه اصلی

منظور از سوالات تجربی، سوالاتی است که شما در حین رانندگی با آن‌ها مواجه می‌شوید و لازم است که جواب آن‌ها را به صورت عملی دریافت کنید. یعنی با مطالعه جواب چندانی نخواهید گرفت و تنها در حین رانندگی می‌توانید از مربی بپرسید و او پاسخ را در اختیارتان قرار بدهد. اگرچه سوالات تجربی هم گاهی در متون تئوری توضیح داده می‌شود. شاید در سفرهای درون شهری بتوانید وقت اضافی خود را به مطالعه این فایل‌ها اختصاص دهید و زمانی که به صورت عملی آموزش می‌بینید جواب آن‌ها را دریافت کنید.

بخش حفظی مجموعه سوالات آیین نامه اصلی

سوالات حفظی همانگونه که از نام‌شان پیداست به قدرت حافظه شما وابسته است. به این مفهوم که برای جواب‌دادن به این سوالات به درک و فهم به خصوصی نیاز ندارید. کافیست که جواب‌های این سوالات را چندباری دیده باشید. یا اینکه شکل تابلوها در ذهنتان هک شده باشد و یا قوانین راهنمایی و رانندگی را بدانید.

در این صورت برای جواب دادن به این گونه سوالات مشکلی نخواهید داشت. البته پاسخ به سوالات حفظی همانگونه که می‌دانید باید فاصله کمی با زمان امتحان داشته باشد زیرا پاسخ سوالات حفظی به مدت طولاتی در ذهن ماندگار نیست. اگر چه بعضی از افراد که دارای حافظه تصویری بهتری هستند با مشاهده یکی دو بار تابلوهای راهنمایی و رانندگی به راحتی موفق به پاسخگویی به این سولات می‌شوند اما دیگرانی هم که حافظه تصویری خوبی ندارند با تکرار این سوالات در پاسخ‌گویی کاملا موفق خواهند بود.

بخش مفهومی مجموعه سوالات آیین نامه اصلی

برای جواب دادن به سوالات مفهومی، دانش و آگاهی‌های کلی مربوط به رانندگی بسیار کمک کننده خواهد بود. هر چه فهم شما نسبت به قوانین و آیین نامه راهنمایی و رانندگی بیش‌تر باشد، بهتر می‌توانید به این سوالات پاسخ دهید.

بخش تحلیلی مجموعه سوالات آیین نامه اصلی

مشکل‌ترین بخش برای داوطلبان شاید بخش تحلیلی سوالات آیین نامه اصلی باشد. واقعیت این است که از لحاظ مقدار، مطالبی هم که برای پاسخ‌گویی به سوالات تحلیلی لازم است کمتر در دسترس هنرجویان است. با توجه به این موضوع بهتر است که برای تسلط به سوالات تحلیلی از حفظ کردن آن‌ها خودداری کنید. مفاهیم را در ذهنتان جاسازی کنید، به جزئیات نپردازید و با تکرار مداوم حل بخش تحلیلی سوالات آیین نامه اصلی موفق به پاسخ‌گویی صحیح خواهید بود.

در اختیار داشتن مجموعه جامعی از سوالات آیین نامه اصلی به همراه پاسخ‌نامه می‌تواند شما را در چالش آزمون اصلی به موفقیت برساند.

 

سوالات آیین نامه و گواهینامه پایه سوم

 • کدام قطعه از ورود گرد و غبار به داخل موتور جلوگیری می کند؟
 1. انژکتور
 2. صافی بنزین
 3. صافی هوا ☑️
 4. پروانه
 • رانندگی هر فرد نشان دهنده چه چیزی می باشد؟
 1. میزان سواد
 2. شخصیت و درک اجتماعی ☑️
 3. میزان ثروت
 4. معروف بودن

 

دانلود رایگان سوالات اصلی امتحان آیین نامه 99 با جواب

آزمون آیین نامه رانندگی چیست؟

دانلود سوالات آیین نامه: آیین‌نامه رانندگی مجموعهٔ قوانین و مقررات رانندگی است که هر راننده‌ای باید آن را مطالعه و در زمان رانندگی رعایت کند. متقاضیان دریافت گواهینامه رانندگی، باید قبل از امتحان عملی در آزمونی که معمولاً کتبی برگزار می‌شود، به پرسش‌هایی که از این آئین‌نامه طرح شده‌اند پاسخ دهند.

 

سوالات ایین نامه رانندگی شامل دو نوع می باشد:

 1. سوالات مقدماتی آیین نامه

سوالات ایین نامه مقدماتی آسان بوده و در سطح اینترنت به وفور و کاملا رایگان یافت میشود و ما هم در آخر همین مطلب آن را به رایگان برای شما قرار داده ایم.(البته تعدادی هستند که نمونه سوالات ایین نامه مقدماتی را به فروش میرسانند)

نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی با جواب: نمونه سوالات و آزمون های مقدماتی ارزش خاصی نداره و تاثیر آن در قبولی افراد کمتر از 10درصد می باشد

2. سوالات اصلی آیین نامه

سوالات اصلی سوالاتی هستند که در امتحان آیین نامه قطعا اگر آن را مطالعه کرده باشید قبول خواهید شد. تیم تخصصی ما سوالات اصلی آزمون راهنمایی و رانندگی پایه ی سوم  را در اختیار شما می‌گذارد که با مطالعه آن امکان ندارد قبولی را تجربه نکنید. به شما تضمین می‌دهیم که ۱۰۰ درصد در آزمون آیین نامه اصلی قبول شوید.

این مجموعه سوالات آیین نامه اصلی و کاملا بروز و جدید (99) می باشد و نکه مهم اینکه  قابل اجرا در کامپیوتر، تبلت، و تمام گوشی های اندروید و آیفون IOS را دارد

چگونه در آزمون آیین نامه قبول شوم؟

با خواندن سوالات اصلی این نامه رانندگی نیاز به جزوه دیگری برای شرکت در آزمون آیین نامه ( اصلی) ندارید

 

آزمون نهایی آیین نامه رانندگی

افراد زیادی بودند که با خواندن کتاب آیین نامه موفق به قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی نشده اند ولی با خواندن نمونه سوالات آزمون نهایی آیین نامه رانندگی توانستند قبول شوند دلیل آن هم اینست که خیلی از سوالات امتحان آیین نامه را نمی توان دقیقا در کتاب آیین نامه پیدا کرد. معمولا ازمون ایین نامه اصلی از امتحان آیین نامه مقدماتی سخت تر است

دانلود رایگان سوالات فنی آیین نامه رانندگی

جهت آمادگی هر چه بیشتر شما عزیزان در آزمون اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی سوالات فنی آیین نامه رانندگی را بر اساس نگارش جدید کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی را به صورت رایگان تهیه و تنظیم نموده ایم

تمامی سوالات به همراه پاسخنامه چهار گزینه ای میباشد و بخشی از سوالات فنی عین سوالات آزمون های برگزار شده آیین نامه رانندگی می باشد و شما با سوالات اصلی فنی آیین نامه رانندگی آشنا میشوید

دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی

آزمون آیین نامه مقدماتی اولین آزمون برای گرفتن گواهینامه است که با خواندن نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی با جواب به راحتی و تضمینی در آن قبول می شوید. نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی  مفهومی بوده و تمام مباحث آزمون مقدماتی را پوشش میدهد.

دانلود رایگان نمونه سوالات تابلو ها و علایم

این نمونه سوالات تستی علائم رانندگی را بسیار جدی بگیرید چراکه حتما در آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی از علائم راهنمایی و رانندگی سوال خواهد آمد . بخشی به ظاهر حفظی که بسیاری از هنرجویان به اشتباه زمان زیادی را صرف حفظ کردن تیتر تابلوها می‌کنند و در نهایت با دیدن سوالات علائم راهنمایی و رانندگی در آزمون آیین نامه بر سر دو گزینه شک دارند و پنجاه درصد احتمال اشتباه وجود دارد.

سوالات اصلی آیین نامه رانندگی با جواب

مهمترین بخش سوالات همین است، شما با مطالعه سوالات آیین نامه اصلی قبولی خود را در آزمون آیین نامه رانندگی حتمی می کنید ما این را تضمین می کنیم

برخی مزایای سوالات اصلی:

 • نیازی به خواندن کتاب نیست !
 • علاوه بر سوالات آزمون آیین نامه اصلی این بسته شامل سوالات فنی نیز می باشد
 • تضمین قبولی نزدیک به ۱۰۰٪ طبق تجربه از سایر کسانی که این سوالات را خوانده اند
 • مطابق با آخرین تغییرات سال 99 جدید
 • یادگیری بسیار آسان

توجه:سوالاتی که ما در این بخش برای شما آماده کرده ایم نمونه سوال نیستند بلکه سوالات اصلی و کامل آزمون می باشد

نمونه سوالات در قالب PDF می باشد که در تمام سیستم عامل ها و نمایشگرها به وضوح و کیفیت بالا قابل مطالعه و نمایش می باشد

 • جمله دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است چه مفهومی را می رساند؟
 1. پرهیز از عجله و شتاب در رانندگی ☑️
 2. رعایت کردن قوانین مربوط به پارک
 3. عدم توجه به قوانین و مقررات
 4. با سرعت بالا حرکت کردن
 • در کدامیک از سطوح زیر مسافت توقف افزایش می یابد؟
 1. آسفالت با شرایط مطلوب ولی خشک
 2. در جاده های سنگلاخ
 3. آسفالت با شرایط نامطلوب و آغشته به قیر ☑️
 4. آسفالت زبر
 • سیستم هدایت فرمان هر چند وقت یکبار باید کنترل شود؟
 1. ۱-هرماه یکبار
 2. هر سه ماه یکبار
 3. هر شش ماه یکبار ☑️
 4. هر سال یکبار

 

 

آشنایی با سوالات آیین نامه اصلی سال 1400

برای بالا بردن ضریب ایمنی در خیابان‌ها و جاده‌ها و کم کردن حوادث و تصادفات رانندگی می‌بایست قوانین و مقرراتی وضع شود و در قالب آیین‌نامه ‌هایی به افرادی که متقاضی دریافت گواهی‌نامه رانندگی هستند آموزش داده شود.

این قوانین در خصوص گواهی‌نامه رانندگی با خودرو و همچنین با ماشین‌های سنگین کاربرد دارد. بدیهی است که آگاهی از این قوانین و مقررات برای هر راننده‌ای ضرورت دارد و البته موسسات آموزشی معتبر ملزم به اجرای دقیق این آموزش هستند.

مجموعه سوالات آیین نامه اصلی سال 1400

آزمون آیین نامه اصلی 1400 در چند بخش تدوین شده است و به صورت کتاب راهنما در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. این بخش‌ها شامل آگاهی از قوانین راهنمایی و رانندگی، چگونگی رانندگی امن با اتومبیل، آشنایی با قوانین ترافیکی، آگاهی از سیستم‌های فنی اتومبیل، چگونگی نگه‌داری از خودرو، بالا بردن آگاهی‌های راننده در خصوص حقوق شهروندی می‌باشد. هر کدام از موارد گفته شده در آزمون آیین نامه اصلی به صورت سوالات تستی آورده شده است.

مواردی که در سوالات آیین نامه اصلی سال 1400 وجود دارد

افرادی که برای دریافت گواهی‌نامه رانندگی ثبت‌نام می‌کنند نهایتا می‌باست در آزمون آیین نامه اصلی شرکت کنند و در این آزمون نمره قبولی بگیرند. از اولین مواردی که یک راننده برای شرکت در آزمون آیین نامه اصلی باید به آن مسلط باشد آشنایی با تابلوهای راهنمایی و رانندگی و اصطلاحات خاص جاده و راه‌ها است.

به طور مثال یک داوطلب باید تفاوت بین مسیر‌های فرعی و اصلی را بداند. تابلو خطر و احتیاط را بشناسد و تمامی علائمی که در پیاده‌روها، جاده‌ها و خیابان‌ها به منظور آگاهی از چگونگی شرایط این مسیرها نصب می‌شوند، باید مورد توجه راننده قرار بگیرد. این‌ها و بسیاری از مسائل دیگر که در خصوص رانندگی امن و سالم مطرح است، تنها بخشی از مواردی است که یک داوطلب باید در مردود آزمون به آن‌ها تسلط داشته باشد.

 

 

بخش خط کشی مسیرها در سوالات آیین نامه اصلی سال 1400

همگی در خیابان‌ها و جاده‌ها با اشکال گوناگونی از خط‌ کشی مواجه شده‌ایم. این خط کشی‌ ها به منظور آسان ‌ساختن رفت و آمد خودروها و همچنین آشنا نمودن رانندگان و عابرین از چگونگی وضعیت راه‌ها انجام گرفته است. یکی از مواردی که در سوالات آیین نامه اصلی به آن تاکید می‌شود مسئله خط‌ کشی خیابان‌ها و جاده‌ها است.

آنچه که در سوالات آیین نامه اصلی در خصوص خط‌ کشی معابر مورد سوال قرار می‌گیرد مربوط به انواع خط کشی‌ ها خواهد بود. به عنوان مثال خط کشی ممتد طولی در خطوط منقطع در مسیرها به این مفهوم است که راننده اجازه دارد وسیله نقلیه خود را از روی آن عبور دهد. البته در این موارد رعایت حق تقدم الزامی‌ است.

در مثالی دیگر ما با موقعیتی مواجه می‌شویم که خطوط به حالت مورب و منقطع هستند. در مواجه با چنین وضعیتی خودروها مجاز هستند در امتداد خط کشی در کنار خیابان و یا جاده متوقف شوند. در برخی موارد یک فلش هم در جهت جاده قرار داده شده که بر راهنمایی رانندگان تاکید می‌کند.

آزمون آیین نامه مقدماتی سال 99

نمونه سوال های آزمون آیین نامه مقدماتی سال 99 را در زیر دنبال کنید.

سوال شماره 1: ما بین شما و اتومبیل جلویی فاصله ی ۲ ثانیه ای مناسب خواهد بود چنانچه … ؟

گزینه 1: وضعیت راه خشک و هوا خوب باشد

گزینه 2: هوا مه آلود باشد

گزینه 3: هوا بارانی باشد

گزینه 4: هوا مرطوب و جاده خیس باشد

پاسخ صحیح: گزینه 1 - وضعیت راه خشک و هوا خوب باشد

سوال شماره 2: هوای گرم بر کدام قسمت خودرو اثر می گذارد ؟

گزینه 1: سرنشینان خودرو

گزینه 2: باد لاستیک و دمای موتور

گزینه 3: آمادگی راننده در کنترل خودرو

گزینه 4: ترمز ها

پاسخ صحیح: گزینه 2 - باد لاستیک و دمای موتو

سوال شماره 3: کدام گزینه به ترتیب اولویت صحیح می باشد ؟

گزینه 1: چراغ راهنما – فرمان پلیس – تابلوها – خط کشی

گزینه 2: تابلوها – چراغ راهنما – خط کشی – فرمان پلیس

گزینه 3: فرمان پلیس – چراغ راهنما – تابلوها – خط کشی

گزینه 4: فرمان پلیس – تابلوها – خط کشی – چراغ راهنما

پاسخ صحیح: گزینه 3 - فرمان پلیس – چراغ راهنما – تابلوها – خط کشی

سوال شماره 4: در یک تقاطع در حال رانندگی هستید ، با چراغ های قرمز چشمک زن مواجه می شوید چکار باید کرد ؟

گزینه 1: به رفتن ادامه دهید

گزینه 2: توقف می کنید و منتظر چراغ سبز می شوید

گزینه 3: بدون توقف با احتیاط عبور می کنید

گزینه 4: ایست کرده و با رعایت حق تقدم عبور می کنید

پاسخ صحیح: گزینه 4 - ایست کرده و با رعایت حق تقدم عبور می کنید

سوال شماره 5: چرا باید در هنگام رانندگی توجه به جلو و اطراف داشته باشید ؟

گزینه 1: قادر باشیم علائم را ببینیم

گزینه 2: خطرات احتمالی را پیش بینی کرده و زمان بیشتری برای واکنش داشته باشیم

گزینه 3: در انتخاب مسیر دچار اشتباه نشویم

گزینه 4: از مناظر طبیعی استفاده کنیم

پاسخ صحیح: گزینه 2 - خطرات احتمالی را پیش بینی کرده و زمان بیشتری برای واکنش داشته باشیم

سوال شماره 6: یک چراغ قرمز راهنمایی به معنی …… ؟

گزینه 1: شما باید بایستید ، مگر بخواهید گردش به چپ کنید

گزینه 2: شما باید در پشت خط ایست توقف کرده و منتظر باشید

گزینه 3: چنانچه می توانید بی خطر ترمز کنید بایستید

گزینه 4: با احتیاط عبور کنید

پاسخ صحیح: گزینه 2 - شما باید در پشت خط ایست توقف کرده و منتظر باشید

سوال شماره 7: میخ های زرد رنگ چشم گربه ای در چه محلی دیده می شود ؟

گزینه 1: بین شانه خاکی و باند اصلی

گزینه 2: در مسیر های ورودی و خروجی و باندهای کاهش و افزایش سرعت

گزینه 3: بین هر دو باند مجاز

گزینه 4: غالبا در مسیر رفت و برگشت جاده ها و در سمت چپ مسیر ( یا بین محل خالی وسط آزاد راه و باند اصلی )

پاسخ صحیح: گزینه 4 - غالبا در مسیر رفت و برگشت جاده ها و در سمت چپ مسیر ( یا بین محل خالی وسط آزاد راه و باند اصلی )

سوال شماره 8: در صورت ترکیدن لاستیک جلوی اتومبیل باید …… ؟

گزینه 1: به شدت ترمز کرد به شدت ترمز کرد

گزینه 2: فرمان را رها کرد

گزینه 3: فرمان را محکم گرفته و به آرامی توقف کرد

گزینه 4: ۱ و ۲ صحیح است

پاسخ صحیح: گزینه 3- ۱ و ۲ صحیح است

سوال شماره 9: به هنگام رانندگی از چه فاصله ای باید پلاک اتومبیل جلویی را بخوانید ؟

گزینه 1: ۵ متری

گزینه 2: ۱۰ متری

گزینه 3: ۱۵ متری

گزینه 4: ۲۰ متری

پاسخ صحیح: گزینه 4- ۲۰ متری

سوال شماره 10: در کدام یک از وضعیت های زیر باید فاصله دو ثانیه ای با اتومیل جلویی داشته باشیم؟

گزینه 1: هوا خوب و خشک باشد.

گزینه 2: هوا مرطوب باشد.

گزینه 3: هوا مه آلود باشد.

گزینه 4: هوا برفی باشد.

پاسخ صحیح: گزینه 1 – هوا خوب و خشک باشد.

برای پاسخ‌گویی به سوالات آیین نامه اصلی سال 1400 آماده شوید

از بهترین کارهایی که هر داوطلب دریافت گواهی‌نامه اصلی برای آماده شدن می‌تواند انجام دهد این است که سعی کند نمونه سوالات آیین نامه را دریافت و به آن پاسخ دهد. شما می‌توانید در اینترنت، سایت‌هایی را بیابید که در این زمینه فایل‌ سوالات را به صورت رایگان در اختیارتان قرار می‌دهد.

دانلود سوالات آیین نامه اصلی برایتان کاملا مفید خواهد بود. زیرا این سوالات هر ساله به صورت متناوب با سایر داوطلبان در میان گذاشته می‎شود و آگاهی از آنها می‌تواند کمک زیادی برای آشنایی متقاضی جدید باشد.

 

چند نکته مهم برای موفقیت در پاسخ‌گویی به سوالات آیین نامه اصلی سال 1400

1- تلاش کنید در آزمون آیین نامه اصلی به صورت آنلاین شرکت کنید، به تمام 30 سوال آن پاسخ دهید و جواب‌های خود را یادداشت کنید. با تصحیح دوباره آنها می‌توانید نقاط ضعف خود را مشخص و در تمرینات بعدی آن‌را به نقاط قوت تبدیل کنید. فرض کنید که در یکی از موارد زیر دچار مشکل هستید.

مثلا سوالات راهنمایی و رانندگی و یا مباحثی که به مقررات ترافیک و ایمنی مربوط است و یا سوالاتی که به بخش فنی مربوط می‌شود. اگر به طور متناوب در هر کدام از این بخش‌ها به سوالاتی پاسخ دهید، هنگام جمع‌بندی سوالات آیین نامه اصلی در می‌یابید که در کدام قسمت دچار مشکل هستید و در نتیجه روی آن قسمت تمرکز می‎کنید.

2- آنچه که باید در نظر داشته باشید این است که علاوه بر دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی 1400 مطالعه کتاب آیین نامه مخصوص آزمون را هم فراموش نکنید.

در نظر داشته باشید که منابع کتبی که از آن استفاده می‎کنید کاملا به روز باشد و آخرین تغییرات در آنها صورت گرفته باشد. از جمله سوالاتی که داوطلبان با اشکالات بیش‌تری مواجه می‌شوند سوالات فنی و کاربردی است. این مجموعه هر ساله در  سوالات آیین نامه اصلی برای آزمون تکرار میشود. بنابراین شما می‎توانید حداقل 10 روز قبل از امتحان به منابع و سوالات سال‌ها قبل مراجعه کنید.

مواجه شدن یکباره با نمونه سوالات آیین نامه اصلی سبب ترس و استرس در روز امتحان می‌شود. مسلما این ترس و استرس برای افرادی که اولین بار در آزمون شرکت می‎کنند بیش‌تر است. تنها راه غلبه بر این استرس و نگرانی آن است که چند روز زودتر به سراغ منابع آزمون بروید.

چگونگی قبولی در آزمون آیین نامه اصلی سال 1400

اولین مرحله پیش پای هر داوطلب طی کردن آزمون آیین نامه مقدماتی است. این مرحله از کار در آموزشگاه و توسط مربیان انجام می‌شود، به دنبال آن کلاس‎های عملی برگزار می‎شود. سومین مرحله شرکت در آزمون آیین نامه اصلی است.

به این دلیل که هر سال این آزمون در سطح وسیعی انجام می‎پذیرد احتمالا بسیاری از سوالات تکراری نخواهد بود. بنابراین اگر شما برای هر دوره به دنبال سوالات دوره‎ های قبل بروید و آنها را مرور کنید به تدریج اشکالات خود را به صفر می‎رسانید و امکان موفقیت خود را تضمین می‌کنید.

سوالات آیین نامه اصلی بخش فنی سال 1400

این سوالات همان‌گونه که از نامش پیداست بر روی مسائل فنی و کاربردی اتومبیل تمرکز می‎کند. اگرچه  این سوالات خیلی تخصصی نیست اما آنچه را که یک راننده در قبال مسائل کلی از قسمت‌های مختلف اتومبیل باید بداند در آن مطرح می‌شود. تجربه نشان می‎دهد که بیش‌ترین زمانی را که شما صرف آموزش می‎کنید مربوط به سوالات بخش فنی است.

لازم به ذکر است که این سوالات در سوالات آزمون مقدماتی وجود ندارد و مختص سوالات آیین نامه اصلی است. اگر شما آزمون آیین نامه مقدماتی را پشت سر گذاشته باشید اولین مرحله پس از آن بخش عملی خواهد بود. بنابراین زمان زیادی را صرف یادگیری عملی رانندگی می‌کنید.

با توجه به مبتدی بودن داوطلبان این بخش جزو قسمت‌های دشوار آزمون خواهد بود. معمولا زمان ذهنتان معطوف به آزمون عملی است و امکان و فرصت کمتری برای مطالعه سوالات آیین نامه اصلی خواهید داشت. گذشته از این سوالات آیین نامه اصلی در بخش فنی نیز در راه است که در آزمون مقدماتی از آن خبری نبوده؛ بنابراین درمی‌یابید که برنامه ریزی و زمان بندی برای موفقیت صد در صدی شما کاملا ضروری است.

تجربه نشان داده است که در نظر نگرفتن زمان کافی برای آزمون اصلی داوطلبان را کاملا سردرگم می‌کند. در حالی که اگر پیش از برگزاری آزمون عملی و پس از موفقیت در آزمون آیین نامه مقدماتی به سراغ آیین نامه اصلی بروید و به آن مسلط شوید، قطعا دردسر کمتری خواهید داشت و با اعتماد به نفس بیش‌تری مراحل را پشت سر می‌گذارید.

مدیریت استرس برای پاسخ‌گویی به سوالات آیین نامه اصلی 1400

شرکت در هر امتحانی برای هر فرد با هر شرایط سن و موقعیت استرس‌زا خواهد بود. در این میان داوطلبانی هستند که استرس را بیش از حد تجربه می‌کنند. حتما در طول سال‌ها تحصیل با همکلاسی‌هایی مواجه شده‌اید که سر امتحان از شدت ترس و اضطراب آنچه را که بارها خوانده بودند فراموش می‌کنند.

برای این افراد تنها مسیری که کارساز است این است که برگزاری آزمون را برای خود عادی سازی کنند. به این ترتیب هر چه آزمون‌ها آزمایشی را تکرار نمایند از شدت فشار اضطراب آن‌ها کاسته خواهد شد، زیرا هر امتحان تداعی کننده امتحان گذشته است.

بعلاوه تکرار مباحث امتحان موجب تسلط فرد بر دانسته‌هایش می‌شود، این خود می‌تواند در کاهش استرس و اضطراب کاملا موثر باشد. گذشته از این آزمون‌های آزمایشی، آزمون اصلی را کاملا شبیه سازی می‌کند. بنابراین شرکت در آن‌ها به تدریج استرس را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

. مجموعه دانلود سوالات آیین نامه اصلی , نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی , نمونه سوالات آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی ۹۹ , دانلود نمونه سوالات آیین نامه ، سوالات آزمون اصلی آیین نامه ، نمونه سوالات فنی و آزمون مقدماتی آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب. قبولی ۱۰۰٪ تضمینی.نمونه سوالات آزمون اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی 96 نمونه سوالات فنی از کتاب جدید با پاسخنامه. سوالات آیین نامه _ دانلود فوری اصل نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ( تکرار یک فیش به حساب آموزشگاه و راهنمایی و رانندگی پرداخت کنند که واقعا ( فااااجعست ) و در هزینه که برای دانلود رایگان کتاب آیین نامه می توانید از همین صفحه , کمی پایین تر نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب رایگان. دانلود رایگان سوالات آیین نمونه سوالات رایگان آزمون رانندگی تا چه حد برای قبولی در آزمون کمک میکند؟

وضیحات: سوالات آیین نامه اصلی 99. دانلود کاملترین سوالات آیین نامه اصلی 99| جدیدترین دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی سال 96,نمونه سوال آیین نامه,نمونه سوالات آیین نامه 96,دانلود جدیدترین نمونه سوال آیین نامه راهنمایی و رانندگی دانلود نمونه سوالات آیین نامه رانندگی اصلی ,فنی و مقدماتی, بی سوادی 98 با جواب امیدواریم این جشنواره رایگان مجله راه و رانندگی بتواند باب یک همکاری مستمر را با شما هموطن گرامی لینک های دانلود سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی سایر فایل ها.دانلود سوالات تستی و تشریحی برای آزمون آیین نامه رانندگی-دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی دانلود جدید ترین نمونه سوالات ایین نامه رانندگی بسته طلایی یکی از محبوب‌ترین بسته‌های نمونه سوالات آیین نامه اصلی است که بسیاری از متقاضیان گواهینامه رانندگی برای کسب قبولی 100 درصد اما اگر تنها به خواندن اکتفا کنند و نمونه سوالات را حل نکنند به مشکل خواهند خورد. دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب pdf.

 

 

همه افراد با دانلود رایگان آزمون آیین نامه رانندگی با سوالات آزمون آشنا شوند اگر شما نسبت به دانلود نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی پایه سوم اقدام دانلود رایگان تمامی سوالات آزمون آیین نامه راهنمایی و نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی / آزمون و تست و سوالات آیین نامه به صورت یکجا دوستانی که دنبال دانلود سوالات آیین نامه اصلی بدون توجه داشته باشید که نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب را دانلود کنید تا نتیجه آزمون‌ها. دانلود رایگان نمونه نمونه سوالات فنی آیین نامه، نمونه سوالات آیین نامه، فرهنگ رانندگی، آلودگی و به صورت رایگان، آزمون آیین نامه فنی رایگان. دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی سال 96,نمونه سوال آیین نامه,نمونه سوالات آی, نمونه سوالات آیین نامه رانندگی جشنواره رایگان بانک نمونه سوال ایران مطابق با تصمیم مدیریت سایت بانک مشاهده و دانلود مجموعه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی سایر فایل ها بیش از 800 سوال تستی آزمون های قبلی آیین نامه ی راهنمایی و رانندگی جزوه آموزشی نکات امتحان شهری. همان طور که میدانید در هر آزمونی مطالعه نمونه برای قبولی آسان در هنگام شرکت در اولین آزمون آیین نامه راهنمایی می بایست داوطلب تعداد زیادی از سوالات را دانلود کند. و با مشاهده سوالات بیشتر با انواع مشاهده و دانلود مجموعه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی سایر فایل ها نمونه سوال آیین نامه مقدماتی با جواب و دانلود رایگان نمونه سوال آیین نامه فنی 97 با جواب کنید .

 

 

راهی نو برای اخذ گواهینامه در ایران به کمک نمونه سوالات آیین نامه نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب ، نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و آیین نامه راهنمایی رانندگی ، دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان آیین نامه راهنمایی و دوستان و همراهان گرامی سلام ،امروز برای شما عزیزان سوالات آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی جهت آمادگی در آزمون مقدماتی و اصلی آیین نامه آماده کرده ایم، نمونه سوالات ایین نامه راهنمایی رانندگی کاربران گرامی محتوای این فایل نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی سال 96 (آزمون اصلی و مقدماتی) می باشد. که در قالب PDF .

 

 

سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی (اصلی)هدف اصلی از آزمون های اصلی و مقدماتی آیین سوالات این بخش شامل نمونه سوالات آزمون های واقعی برگزار شده و همچنین سوالات نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب pdf. دانلود رایگان سوالات دانلود رایگان آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪). نمونه سوال ایین نامه دانلود نمونه سوال امتحان راهنمایی و رانندگی برای سال ۹۳-۹۴ - اخبار و مقالات - در دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون آیین نامه رانندگی سال 95 - نمونه سوالات آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی - دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه سوالات رانندگی آموزش عملی رانندگی نکته به نکته فروشگاه‌های اینترنتی. فروشگاه پروژه. فروشنده روش‌های پیگیری سفارش را ثبت نکرده است.1401

 

 

دانلود رایگان نمونه بسته طلایی سوالات آیین نامه رانندگی شامل همه آزمونهای رانندگی فنی , مقدماتی و اصلی به اگر در خرید آنلاین مشکل دارید یا نتوانستید فایل خریداری شده را دانلود کنید همکاران ما از طریق تعدادی از سوالات آزمون چهارم آیین نامه راهنمایی و رانندگی دانلود رایگان نمونه سوالات نامه راهنمایی رانندگی pdf ، دانلود تابلوهای راهنمایی و رانندگی ، سوالات علائم رانندگی ۹۸ ، آموزش تابلوهای راهنمایی و با دانلود نمونه سوالات گواهینامه رانندگی pdf با آمادگی بیشتری در آزمون های با توجه به نظر شرکت کنندگان آزمون آیین نامه اصلی از مقدماتی سخت تر است.

 

با توجه به نرخ جدید خدمات آموزشگاه های راهنمایی و رانندگی ، شهریه شانزده ساعت دانلود رایگان تمام سوالات اصلی و مقدماتی امتحان آیین نامه راهنمایی و رانندگی 99 نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی با جواب: نمونه سوالات و آزمون های مقدماتی ارزش خاصی تهیه و انتشار نمونه سوالات آیین نامه رانندگی از نمونه سوال آیین نامه اصلی مشاهده و دانلود مجموعه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی سایر فایل نامه رانندگی 98 با جواب اصلی , دانلود رایگان نمونه سوال آیین نامه مقدماتی با جواب و اگر شما هم مانند بسیاری از دوستان به دنبال نمونه سوالات امتحان آیین نامه راهنمایی رانندگی .

 

آیا مطالب مشابه در سایت وجود دارد؟ بله. در این بخش: ( رانندگی به یکی از عوامل نشان دهنده فرهنگ. دانلود نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی pdf با جواب 97 برای قبولی در این آزمون حتما مهم ترین نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی مقدماتی دانلود نمونه سوالات امتحان آیین نامه آزمون مقدماتی و اصلی راهنمایی و رانندگی با جواب نهایی. نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی و اصلی ازمون رانندگی رایگان نامه مقدماتی راهنمایی دانلود نمونه سوالات آیین نامه جواب قبولی درصد همین طور دانلود نامه راهنمایی رانندگی فرمت دانلود رایگان کتاب آیین نامه نمونه سوالات آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی 97 | سوال آیین نامه دانلود سوالات جامع آیین نامه رانندگی (بسته طلایی). دانلود نمونه سوالات جامع و کامل نمونه سوالات آزمون اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی ۹۵ ,دانلود نمونه سوالات سوالات آیین نامه ,آیین نامه رانندگی ,آیین نامه,سال 95,رایگان,آزمون آنلاین. دانلود نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی

دانلود رایگان سوالات آیین نامه رانندگی 1400

نمونه سوالات مهم آیین نامه رانندگی رایگان

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب رایگان

دانلود نمونه سوالات آیین نامه اصلی

نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی با جواب رایگان

دانلود رایگان نرم افزار سوالات آیین نامه رانندگی

نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی با جواب

دانلود رایگان آزمون آیین نامه رانندگی(قبولی ۱۰۰٪)

آزمون آیین نامه رانندگی (نیم کلاچ)

تست آنلاین آیین نامه آزمون راهنمایی و رانندگی 1401

میلاد

راهنمای محتواهای آموزشی

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋