دنیای ورزش⚽️ فوتبال

آخرین اخبار دنیای فوتبال، ورزشکارهای محبوب، تیم‌های مشهور، لیگ‌ اروپا، جدول لیگ برتر، نتایج مسابفات فوتبال
توسط ۱۱ نفر دنبال می شود
 ۵ نفر را دنبال می کند

منصوریان: به علی کریمی تبریک می گویم

در فوتبال ایران روابط بر ضوابط حاکم است؛ منصوریان: به علی کریمی تبریک می‌گویم؛ علیرضا منصوریان می گوید که علی کریمی شجاعت به خرج داده است وارد عرصه انتخابات شده هر چند آرا از قبل مشخص است.

منصوریان: به علی کریمی تبریک می‌گویم

به گزارش ورزش، علیرضا منصوریان پیشکسوت فوتبال در حاشیه مراسم پیش از برگزاری دیدار تیم های سرخابی ها و منتخب 98 به مناسبت یادبود علی انصاریان و مهرداد میناوند گفت: در ابتدا از خداوند متعال می خواهم این مدل بازی هایی دیگر برگزار نشود که بابت از دست دادن عزیزی بخواهیم بازی دوستانه انجام دهیم و اگر هم برگزار کردیم، بخاطر کسب یک افتخار باشد. ما دو عزیز دوست داشتنی را از دست دادیم. آنها در واقع لبخند فوتبال بودند. من با میناوند و انصاریان خاطرات زیادی داشتم. با مهرداد در تیم ملی هم تیمی بودیم و علی نیز به استقلال آمد. او پرسپولیسی بود و از روی لجبازی یک سال مهمان ما بود ولی در آن یک سال با تمام وجود برای ما بازی کرد. دو بار بینی و سر او آسیب جدی در بازی دید. او اسطوره غیرت بود. امیدوارم بازی فردا مقداری داغ خانواده های آنها را کم کند. تمام مردم برای این دو عزیز گریستن و مردم ایران یار و غمخوار هم هستند.


وی درباره محبوبیت نسل سال 98 میان مردم گفت: این نسل در دوره ای بازی می کردند که آنچنان پولی در فوتبال نبود و فاصله ای میان بازیکنان و مردم وجود نداشت. آن تیم ملی نیز بعد از 20 سال راهی جام جهانی شد. بازیکنان تیم ملی انگار پای سفره خانواده ها بوده اند. در سال 96 نیز اتفاقات عجیب و غریبی افتاد و رفت و برگشت بردهای پرگلی داشتیم و مردم در همه دیدارها توقع پیروزی داشتند. پس از اینکه فوتبال به لحاظ مالی حرفه ای شد و عرق به پیراهن به واسطه انتقالات مالی جابجا شد، دچار تغییر شد. ما در زمان خوبی به آن نسل طلایی رسیدیم.


منصوریان درباره انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال گفت: من در مورد ویژگی های رئیس فدراسیون صحبت نمی کنم. تاکنون ویترین فوتبال ما تنها تیم ملی بزرگسالان بوده است. به لحاظ نتایج، عملکرد دوره های قبلی خوب بوده است. اما در کار آکادمیک و سخت افزاری فوق العاده ضعیف هستیم. به نظر من تنها 2 درصد پتانسیل فوتبالمان باعث شده است این بازیکنان رشد کنند.


وی گفت: فدراسیون در سالهای گذشته کاری برای فوتبال ایران نکرده است. اکثر بازیکنان از روی آنالیز مربیان شناخته می شوند. مطمئن باشید نفراتی که انتخاب می شوند، از قبل انتخاب شده اند. من نمی توانم دروغ بگویم، رئیس فدراسیون با 33 رای انتخاب می شود و رأی ها از قبل بسته شده و انتخاب شده است. از فوتبالیست ها فقط یک نفر کاندیدا شده است که آن هم علی کریمی است و علت حضور او نیز بخاطر خوش شانسی اوست چرا که قوانین فیفا اجازه می دهد فردی با بالای 100 بازی ملی در انتخابات شرکت کند و طناب هایی که دست و پاگیر بودند، جلوی او قرار ندارد. خوشحالیم که یک نفر از جمع ما کاندید شده است.


منصوریان گفت: اگر قرار باشد علی کریمی رأی بیاورد، یا باید کسانی که حق رأی دارند اصطلاحا دلی به او رای بدهند یا اینکه اوخوش شانس نخواهد بود چرا که بعید می دانم روسای هیئت ها به یک فرد فوتبالی رای بدهند که از جنس ماست. باید نفرات دیگری از جنس فوتبالیست ها رئیس هیئت های فوتبال بشوند تا زمانیکه یک فوتبالیست کاندیدا می شود، بتوانیم از او حمایت کنیم.


وی گفت: ما فوتبالی ها خودمان نیز ایراد داریم. هنوز به اتحاد کلی نرسیدیم. بخشی از فوتبالی ها غرق کری فضای آبی و قرمز هستند و نمی دانند زمانیکه ما فوتبالی ها صاحب فوتبال نباشیم، چه آسیب های بزرگی می بینیم. لیاقت فوتبالی ها این است که صاحب فوتبال باشند که اکنون اینگونه نیست. فوتبالی ها تصمیم نمی گیرند و به همین دلیل مربیان آسیب می بینند. امیدوارم کریمی رأی بیاورد حتی اگر هم رأی نیاورد به او تبریک می گویم چون شجاع بود و در این عرصه شرکت کرد و مایه افتخار ماست و در این زمینه دلاوری به خرج داده است.


او ادامه داد: عده ای می گفتند که کریمی کار مدیریتی نکرده و تجربه ندارد. کریمی اصلا احتیاجی به این امر ندارد. او به عنوان مرد سال آسیا پرستیژ این کار را دارد. کریمی چند نفر از استقلال و پرسپولیس را به عنوان مشاور انتخاب می کند. ما فوتبالی های بزرگی نظیر جواد قراب، علی جباری، حسن روشن، بهتاش فریبا و... را در استقلال و دکتر کلانی، زادمهر، علی پروین و... را داریم که همه بیرون گود نشسته اند. اگر رئیس فدراسیون فردی نظیر نصرالله عبداللهی یا علی پروین باشد، من به عنوان مربی پاسخگوی او هستم و سرم پایین است. ما فقط داریوش مصطفوی و محمد دادکان به عنوان رئیس فدراسیون فوتبالی داشته ایم. در سایر دوره ها، سیاست در فوتبال ما روابط مستقیم داشته و روابط بر ضوابط در فوتبال ما 100 درصد حاکم است.

دنیای ورزش⚽️ فوتبال

آخرین اخبار دنیای فوتبال، ورزشکارهای محبوب، تیم‌های مشهور، لیگ‌ اروپا، جدول لیگ برتر، نتایج مسابفات فوتبال

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋