دنیای ورزش⚽️ فوتبال

آخرین اخبار دنیای فوتبال، ورزشکارهای محبوب، تیم‌های مشهور، لیگ‌ اروپا، جدول لیگ برتر، نتایج مسابفات فوتبال
توسط ۱۱ نفر دنبال می شود
 ۵ نفر را دنبال می کند

مواجهه منصوریان با لبریزترین کاسه صبر تی تی ها (گزارش)

مواجهه منصوریان با لبریزترین کاسه صبر تی‌تی‌ها (گزارش)

نگاه آماری به حضور مربیان روی نیمکت تراکتور؛ مواجهه منصوریان با لبریزترین کاسه صبر تی‌تی‌ها (گزارش)؛ سرمربی سابق تراکتور، کمترین تعداد حضور روی نیمکت را در بین سرمربیان این تیم در طول سه فصل اخیر داشته است.

به گزارش ورزش، علیرضا منصوریان بعد از گذشته تنها 5 هفته از رقابت های لیگ برتر، از سمت خود برکنار شد. او بعد از کسب یک برد، یک مساوی و متحمل شدن یک باخت، به کار خود در تراکتور پایان داد. این اتفاق اما در حالی رخ داد که با توجه به شرایط جدول در هفته های آغازین لیگ، تراکتور فاصله زیادی با صدر نداشت و با کسب چند نتیجه خوب می توانست خود را به جمع مدعیان برساند؛ اما منصوریان با لبریزترین کاسه صبر تراکتوری ها مواجه شد تا به مربی تبدیل شود که کمترین تعداد حضور روی نیمکت این تیم را پس از خصوصی سازی داشته است.

در ادامه نگاهی داریم به مدت حضور، سرمربیان تراکتور در طول سه فصل اخیر:

جان توشاک؛ نزدیک ترین مربی به منصوریان

اولین سرمربی تراکتورسازی بعد از خصوصی سازی، جان توشاک بود. مربی نام آشنای ولزی با سر و صدای زیادی هدایت سرخ پوشان فوتبال آذربایجان را بر عهده گرفت. کمتر کسی تصور می کرد که عمر سرمربیگری توشاک در تراکتور تا به این اندازه کوتاه باشد. پیرمرد ولزی اما پس از یک شروع ضعیف در لیگ برتر که همراه بود با شکست سنگین مقابل استقلال در تهران و دو مساوی مقابل نساجی و نفت مسجد سلیمان، پس از شکست ناباورانه مقابل نفت آبادان در جام حذفی، تبریز را به مقصد ولز ترک کرد. او در 6 بازی تراکتور را صاحب 9 امتیاز کرد و پس از 100 روز تبریز را ترک کرد تا نزدیک ترین مربی به منصوریان از لحاظ سرعت از دست دادن نیمکت تراکتور لقب بگیرد.

محمد تقوی؛ مقاومت قابل توجه با وجود مخالفان پرشمار

محمد تقوی در شرایطی، سرمربیگری تراکتور را بر عهده گرفت که هیچکس تصور چنین اتفاقی را پیش از وقوع آن نمی کرد، حتی خود این مربی! تقوی ابتدا قرار بود به عنوان سرمربی موقت روی نیمکت نشسته و پس از انتخاب سرمربی جدید، جای خود را به او دهد اما کسب نتایج خوب باعث شد تا آرام آرام کلمه موقت از کنار نام تقوی محو شده و او تا پایان نیم فصل هدایت تراکتور را بر عهده بگیرد. جانشین توشاکِ ولزی در پایان نیم فصل اول پس از اینکه متوجه شد جایی روی نیمکت تیم در نیم دوم نخواهد داشت، تبریز را ترک کرد. تقوی ۹ هفته به عنوان سرمربی در تیم تراکتور فعالیت داشت و با این تیم ۵ برد، ۲ تساوی و ۲ باخت کسب کرد.

جورج لینکز؛ رکوردار خارجی ها با مقاومت قابل توجه!

با توجه به آمار عجیب رفت و آمد سرمربی ها در فصل های اخیر، جورج لیکنز را باید ؛ رکوردار خارجی ها با مقاومت قابل توجه بنامیم. او بعد از قطع همکاری با تقوی، به مدت یک نیم فصل کامل هدایت تراکتور را بر عهده داشت و در پایان لیگ هجدهم به همکاری خود با سرخ پوشان خاتمه داد. شروع خوب تراکتور با این مربی همه را امیدوار به پایانی خوش کرده بود اما شکست مقابل سپیدورد در هفته های پایانی همه چیز را خراب کرد. نوار شکست ناپذیری و بردهای تراکتور پاره شد و تیم در یک سراشیبی تند قرار گرفت که حاصل آن اتفاقات تلخ اخیر و پایان فصل با رتبه پنجم بود؛ و این گونه بود که نه از قهرمانی خبری شد و نه از کسب سهمیه!

مواجهه منصوریان با لبریزترین کاسه صبر تی‌تی‌ها (گزارش)

مصطفی دنیزلی؛ محبوبیت مانع از طلسم شکنی نشد

بعد از سال ها انتظار، مصطفی دنیزلی سرانجام هدایت تراکتور را بر عهده گرفت. این مربی محبوب که هواداران تراکتور آرزوی حضورش روی نیمکت تیم شان را داشتند در لیگ نوزدهم روی نیمکت تراکتور نشست. دنیزلی در حالی از سمت سرمربیگری تراکتور کنار رفت که تیم او هفت هفته درخشان را سپری کرد و با کلین شیت های متوالی، خود را به عنوان مدعی جدی قهرمانی مطرح کرد اما از دیدار با صنعت نفت، روند نزولی این تیم آغاز شد و دو شکست دیگر مقابل سپاهان و استقلال نیز برای آنها رقم خورد تا حضور دنیزلی در تبریز پس از گذشت شش ماه به پایان برسد و این مربی علی رغم داشتن محبوبیت بالا به سرنوشت سرمربیان قبلی دچار شود. تراکتور با سرمربیگری دنیزلی از 11 بازی لیگ برتری خود 5 پیروزی و 3 تساوی کسب کرد و در سه بازی هم تن به شکست داد.

ساکت الهامی؛ رکوردار از نظر زمان حضور روی نیمکت
ساکت الهامی پس از قطع همکاری با دنیزلی به عنوان سرمربی روی نیمکت تراکتور نشست. سبک حضور الهامی روی نیمکت تراکتور مشابه محمد تقوی بود اما یک شروع قابل توجه باعث شد تا این مربی بتواند تا پایان فصل به عنوان سرمربی در تراکتور حضور داشته باشد. الهامی در 20 بازی (لیگ برتر و جام حذفی) روی نیمکت تراکتور نشست و توانست 11 پیروزی و پنج تساوی به دست آورد و البته در چهار مسابقه هم تیمش متحمل شکست شد تا در مجموع 38 امتیاز کسب کند. او در پایان فصل تراکتور را قهرمان جام حذفی کرد تا در کنار کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا، خاطره ای خوش از خود بر جای بگذارد. الهامی طولانی ترین مدت حضور روی نیمکت تراکتور پس از خصوصی سازی را به خود اختصاص داده است.

سعید عبدی

دنیای ورزش⚽️ فوتبال

آخرین اخبار دنیای فوتبال، ورزشکارهای محبوب، تیم‌های مشهور، لیگ‌ اروپا، جدول لیگ برتر، نتایج مسابفات فوتبال

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋