دنیای ورزش⚽️ فوتبال

آخرین اخبار دنیای فوتبال، ورزشکارهای محبوب، تیم‌های مشهور، لیگ‌ اروپا، جدول لیگ برتر، نتایج مسابفات فوتبال
توسط ۱۰ نفر دنبال می شود
 ۵ نفر را دنبال می کند

چگونه مشکلات داوری در هفته های آخر را حل کنیم؟

چگونه مشکلات داوری در هفته های آخر را حل کنیم؟

در گفت و گو با علی خسروی کارشناس داوری؛ چگونه مشکلات داوری در هفته های آخر را حل کنیم؟؛ رقابت های لیگ برتر و لیگ های رده های پایین تر مثل لیگ یک و دو در هفته پایانی به اوج حساسیت رسیدند و این در حالی است که مشکلات عدیده داوری کماکان پابرجا هستند.

به گزارش" ورزش" دراین هفته از رقابت های لیگ برتر دستکم در چهار مسابقه داوران اشتباه تاثیرگذار داشتند ضمن اینکه در لیگ یک و لیگ برتر نیز از نظر اشتباهات داوری وضعیت بهتر از این نبود. حالا به نظر می رسد با رسیدن به هفته های پایانی شرایط برای کمیته و دپارتمان داوری فوتبال دشوارتر شده باشد چرا که حجم اعتراضات و البته تعداد اشتباهات رو به افزایش است. 


علی خسروی داور قدیمی و کارشناس داوری برنامه شب های فوتبال درباره با این موضوع گفت:"متاسفانه اشتباهات تاثیرگذار زیاد شده است. الان شرایط به گونه ای است که ما یا داور نداریم که من معتقدم داریم یا داورها دچار مشکل اعتماد به نفس هستند."


او افزود:"واقعیت این است که اشتباهات تاثیرگذار هم بوده اند. امیدوارم آقای صفیری با مدیریتش داوری ها را سرو سامان بدهد. بازی های حساسی در لیگ برتر و لیگ یک در پیش است و این اهمیت انتخاب داوران را بیش از قبل کرده است."


خسروی در ادامه گفت:"داور حرفه ای به اندازه کافی داریم اما باید بدانیم کدام داور را برای کدام بازی بگذاریم. در این زمینه هم باید بیشترین استقلال را به آقای صفیری بدهیم و ایشان با نخبه ها و با تجربه های داوری –نه کسانی که عضور کمیته یا دپارتمان داوری –هستند در چیدمان مشورت کند. من از آقای بهاروند، نبی و طالقانی خواهش می کنم اجازه بدهند آقای صفیری در این سه هفته با نخبگان داوری بنشیند. کسانی که چهل سال سابقه کار دارند ، عضو فدراسیون نیستند و کاملا بیطرفند. "


او افزود:" ممکن است یک داور برای یک مسابقه خوب باشد اما نباید اجازه بدهیم این داور سه روز بعد یک بازی سخت دیگر را قضاوت کند. ضمن اینکه باید در این دو سه هفته اعتماد به نفس داوران را ارتقا بدهیم. اگر تا امروز حقوقشان تسویه نشده این کار را انجام بدهند. ده میلیون هم بالاخره می تواند در زندگی یک داور در حال حاضر مهم باشد. متاسفانه تست کرونا از داوران گرفته نمی شود دستکم دستمزدشان را بدهند."


خسروی همچنین گفت:" من معتقدم بهترین کار این است که چیدمان داوری در بازی های آینده توسط آقای صفیری و سه نخبه پیشکسوت داوری ایران باشد."

دنیای ورزش⚽️ فوتبال

آخرین اخبار دنیای فوتبال، ورزشکارهای محبوب، تیم‌های مشهور، لیگ‌ اروپا، جدول لیگ برتر، نتایج مسابفات فوتبال

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋