مقالات آموزنده، آموزش سئو و طراحی سایت

آموزش تکنیک های سئو و دیجیتال مارکتینگ
توسط ۱ نفر دنبال می شود

خرید بک لینک

در این خرید بک لینک مطلب ابتدا به توضیح مفهوم بک لینک خواهیم پرداخت. خرید بک لینک سپس در مورد اهمیت بک لینک‌ها، تفاوت بک لینک خوب با بک لینک بد و نحوه بررسی بک لینک های سایت صحبت خواهیم کرد. در انتها روش‌هایی را برای نحوه دریافت بک لینک‌های بیشتر به شما خرید بک لینک پیشنهاد خواهیم داد.

بک لینک چیست؟
بک‌ لینک (Backlink) در واقع لینک یا پیوندی است از صفحه‌ای در یک سایت به یک سایت دیگر. اگر کسی در سایتش لینک سایت شما را قرار دهد، شما یک بک‌ لینک از آن‌ سایت گرفته‌اید و اگر شما لینک آن‌ها را خرید بک لینک در سایتتان بگذارید، یک بک‌لینک به آن‌ها داده‌اید. نام دیگر بک لینک، لینک‌های ورودی است.

پیش از پیدایش موتورهای جستجو، بک لینک‌ها تنها یک خرید بک لینک المان ناوبری بودند. با ظهور موتورهای جستجوی مختلف، این المان ابتدایی اهمیت حیاتی برای سئو سایت‌ها پیدا کرد. در بخش بعدی به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

بک لینک چیست
بک لینکها المانی حیاتی در پیمایش صفحات وب توسط کاربران هستند.
چرا بک‌لینک‌ها مهم هستند؟
بک‌لینک‌ها به طور کلی از ۳ جنبه مفید و مهم‌اند:

1. موثر در رتبه‌بندی
موتورهای جستجو از جمله گوگل، بک‌لینک‌ها را به چشم رای اعتماد می‌بینند. با این دیدگاه می‌توان گفت خرید بک لینک سایتی که رای اعتماد بیشتری داشته باشد، از شانس بیشتری برای رتبه گرفتن در گوگل برخوردار است.

بک لینک رای اعتماد در گوگل
بک لینک رای اعتماد در گوگل
نتایج خرید بک لینک تحقیقات مرتبط نیز گویای همین امر است. در تحقیقاتی که روی تاثیر بک‌لینک روی رتبه سایت‌ها انجام شده، نتایج نشان دهنده ارتباط مستقیم و قوی تعداد بک‌لینک یک سایت از دامنه‌های واحد، با ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجوی آن سایت دارد. بک لینک‌های با کیفیت منجر به افزایش رتبه یک سایت در نتایج جستجوی گوگل می‌شوند. علی‌رغم تغییرات گسترده و خرید بک لینک دائمی در الگوریتم گوگل، دریافت بک لینک‌های با کیفیت همچنان بخش اعظمی از استراتژی‌های سئو را تشکیل می‌دهد.

2. بهبود امکان دیده شدن
موتورهای جستجو با بررسی صفحاتی که قبلا شناسایی کرده‌اند بررسی لینک‌های موجود خرید بک لینک در آن‌ها به کشف صفحات و محتوای جدید می‌پردازند. از آنجا که گوگل و دیگر موتورهای جستجو به صفحات پربازدید و مشهور بیشتر از دیگر سایت‌ها سر می‌زنند، اگر سایت شما بک‌لینکی از یک سایت پربازدید داشته باشد، احتمال دیده شدنش توسط گوگل بیشتر می‌شود.

تاثیر بک لینک در بهبود بودجه خزش و ایندکس شده سریعتر توسط ربات گوگل
اگر هیچ بک لینکی از سایت شما در دیگر سایت‌ها وجود نداشته باشد پیدا کردن سایت شما برای خرید بک لینک ربات خزنده گوگل دشوارتر خواهد بود.

خوب است بدانید:
ایجاد بک لینک یکی از راه‌های تسریع در فرایند ایندکس شدن صفحات یک سایت در گوگل و افزایش بودجه خزش است. خرید بک لینک بسیاری از مدیران سایت‌های نوپا از این روش برای تسریع در فهرست شدن صفحات توسط گوگل استفاده می‌کنند.
3. افزایش ترافیک ارجاعی
دلیل وجود بک‌لینک‌ها هدایت کاربران به منابع مفید و با کیفیت محتواست. به همین خاطر است که قابل کلیک کردن هستند. وقتی کسی روی لینک سایت شما که در یک سایت دیگر گذاشته شده کلیک می‌کند، خرید بک لینک در واقع شما ترافیک ارجاعی (Referral Traffic) دریافت می‌کنید.

در خرید بک لینک واقع شما می‌توانید با ایجاد بک لینک در وبسایت‌های دیگر ترافیک بیشتری را روی سایت خود ایجاد کنید و مخاطبان بیشتری را جذب کنید. بطور کلی ترافیک ارجاعی از سایر سایت‌ها نرخ پرش کمتری دارد.

بک‌لینک خوب کدام است؟
پیش از آنکه وارد جزییات بیشتری در خرید بک لینک مورد تشخیص کیفیت بک لینک‌ها شویم. خوب است بدانید که در رابطه با بک لینک‌ها در سال‌های اخیر تغییرات گسترده‌ای اتفاق افتاده است. در گذشته دریافت بک لینک حتی از سایت‌های بی کیفیت و اسپم منجر به افزایش رتبه سایت در گوگل می‌شد. اما با انتشار الگوریتم پنگوئن توسط گوگل، تغییرات مهمی در حوزه بک لینک اتفاق افتاد. بطور کلی همه‌ی بک‌لینک‌ها یکسان نیستند. ملاک‌هایی برای تشخیص بک‌لینک خوب از بک‌لینک بی‌کیفیت وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

مرتبط بودن سایت
گوگل برای بک‌لینک‌های مرتبط ارزش بیشتری قائلی است، زیرا احتمال کلیک کردن خرید بک لینک کاربران روی آن‌ها بیشتر است. منظور از بک‌لینک مرتبط چیست؟ فرض کنید یک ساعت‌فروشی دو بک‌لینک از دو سایت داشته باشد. اولی سایتی درباره گربه‌ها و دیگری سایتی برای فروش باتری. در این مورد، بک‌لینک دومی ارزش بیشتری نسبت به اولی دارد چون مرتبط‌تر است.

این اصل برای آدرس دامنه هم صدق می‌کند. کسی که در حال خرید بک لینک مشاهده سایتی مانند watches.ir است احتمال بیشتری دارد که روی لینک سایت فروش ساعت کلیک کند تا کسی که در حال بازدید سایتی مانند cats.ir است.

اعتبار سایت بالا
بک‌لینک‌هایی که از سایت‌های قوی‌تر گرفته می‌شوند، نسبت خرید بک لینک به سایت‌های ضعیف‌تر معمولا «اعتبار» بیشتری با خود به همراه می‌آورند.

اعتبار یک صفحه ارتباط مستقیمی با ترافیک ارگانیک آن دارد. با این وجود، خرید بک لینک بک‌لینک‌هایی که از یک سایت معتبر گرفته می‌شوند، لزوما همواره اعتبار بیشتری به ارمغان نمی‌آورند.

گوگل اعلام کرده که «اعتبار»ی که از یک صفحه به لینک‌های خارجی آن انتقال داده می‌شود، به طور مساوی بین همه لینک‌ها تقسیم می‌شود. بنابراین در اینجا تعداد لینک‌های موجود در آن صفحه نیز اهمیت پیدا می‌کند. اگر از دو صفحه با اعتبار کاملا یکسان بک‌لینک داشته باشید خرید بک لینک که یکی از آن‌ها لینک‌های خارجی بیشتری دارد، اعتباری که از صفحه‌ی دیگر (با لینک‌های کمتر) به سایت شما داده می‌شود بیشتر خواهد بود.

عصاره لینک 
در تصویر بالا دریافت بک لینک از وبسایت B بدلیل لینک پروفایل بهتر مفیدتر است.
ترافیک بالای سایت
بک‌لینک از صفحاتی که ترافیک بالایی دارند، خرید بک لینک معمولا ترافیک بیشتری را نسبت به صفحات کم‌ترافیک روانه سایت شما می‌کند. اما سوال اصلی این است که آیا بک‌لینک از صفحات پرترافیک تاثیر مثبتشان روی رتبه‌ سایت شما بیشتر از بک‌لینک از یک صفحه کم‌ترافیک‌تر است؟

پاسخ به این سوال را می‌توان در نتایج مطالعات Ahrefs یافت:

به طور خلاصه، ارتباطی هرچند کوچک اما مشخص خرید بک لینک رتبه و بک‌لینک از صفحات با ترافیک ارگانیک وجود دارد. با این وجود، به نظر می‌رسد تعداد خالص بک‌لینک‌ها از یک سایت واحد خرید بک لینک و اعتبار صفحه اهمیت بیشتری دارند.

https://www.janblaghy.top/%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a8%da%a9-%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9-%d8%af%d8%a7%d8%a6%d9%85%db%8c-%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%db%8c%d9%81/

 

مقالات آموزنده، آموزش سئو و طراحی سایت

آموزش تکنیک های سئو و دیجیتال مارکتینگ

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋