مقالات آموزنده، آموزش سئو و طراحی سایت

آموزش تکنیک های سئو و دیجیتال مارکتینگ
توسط ۱ نفر دنبال می شود

خدمات سئو و سئو سایت

در ادامه خدمات سئو و سئو سایت به بررسی موردی اساسی‌ترین نیازمندی‌های خدمات سئو و سئو سایت خواهیم پرداخت و به تفصیل در مورد هریک از آن‌ها توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

۱- قابلیت خزیدن (Crawlability): امکان دیده شدن صفحات توسط گوگل
همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره شد ربات گوگل دائماً در فضای وب جستجو می‌کند، در صفحات جدید و بروز شده می‌چرخد و رفتار کاربران را شبیه‌سازی می‌کند. این ربات در واقع یک برنامه معروف به نام خزنده وب (Web Crawler) است. خزنده خدمات سئو و سئو سایت وب لینک‌های موجود در صفحات مختلف در اینترنت را دنبال می‌کند، روشی که به عنوان خزیدن یا Crawling شناخته می‌شود.در نهایت ربات خزنده هر آنچه را پیدا می‌کند به سرورهای گوگل گزارش می‌دهد.

به همین خدمات سئو و سئو سایت دلیل، اطمینان حاصل کردن از اینکه صفحات شما قابل خزیدن و دیده شدن توسط ربات گوگل هستند مهم است. همچنین معماری سایت شما باید با استفاده موثر از لینک‌های داخلی، پیمایش در همه صفحات سایت را برای این ربات تسهیل کند. منظور از لینک داخلی، لینکی است که شما در یک صفحه از سایت قرار می‌دهید و از آن به یک صفحه دیگر در وبسایت خود ارجاع می‌دهید. در مورد لینک‌های داخلی در ادامه مفصل صحبت خواهیم کرد.

ابزارهای مختلفی وجود دارد که می‌توانند در بررسی قابلیت خزش وبسایت به شما کمک کنند.

یک راه ساده برای اینکه متوجه شوید سایت شما توسط گوگل دیده شده است یا خیر و خدمات سئو و سئو سایت کدام صفحات در فهرست گوگل وجود دارند وارد کردن عبارت “site:yourdomain.com” در جستجوی گوگل است.

نمایش-صفحات-ایندکس-شده-در-گوگل
نحوه مشاهده صفحات ایندکس شده سایت توسط دستور (Site:)
لازم به ذکر است استفاده از دستور(site:) روش دقیقی نیست و برای بررسی دقیق‌تر صفحات ایندکس شده (فهرست شده) می‌توانید به قسمت Index Coverage در گوگل سرچ کنسول مراجعه فرمایید. در صورتی که هنوز برای گوگل سرچ کنسول ثبت نام نکرده اید خدمات سئو و سئو سایت اینکار را زودتر انجام دهید. به کمک این ابزار شما می‌توانید تعداد صفحات ایندکس شده، لینک‌های ورودی به سایت و عملکرد سایت برای کلیدواژه‌های مختلف را بررسی بفرمایید.

نمایش نحوه چک کردن ایندکس صفحات در گوگل سرچ کنسول
نحوه خدمات سئو و سئو سایت بررسی وضعیت ایندکس یک صفحه از سایت در گوگل سرچ کنسول
مطالعه بیشتر: گوگل سرچ کنسول چیست؟ آموزش ۰ تا ۱۰۰ گوگل سرچ کنسول

اگر کل سایت شما یا برخی از صفحات توسط گوگل خدمات سئو و سئو سایت هنوز ایندکس نشده است احتمالا دلایل زیر وجود دارد:

سایت شما یک سایت جدید است و هنوز توسط ربات گوگل دیده نشده است.
تعداد لینکهای ورودی به سایت شما اندک است.
ساختار لینک‌های داخلی در سایت شما نامناسب است. خدمات سئو و سئو سایت گوگل برای پیدا کردن صفحات شما نیاز به لینک‌های داخلی دارد و صفحات بدون لینک داخلی عموما فهرست نمی‌شوند.
با استفاده از تگ No-index در تنظیمات فنی سایت، شما سایت یا صفحه‌ای را از فهرست شدن توسط ربات‌‌های موتورهای جستجو منع کرده‌اید.
تنظیمات فایل robots.txt: این فایل یک فایل متنی است که برای گوگل مشخص می‌کند کدام بخش‌های سایت را می‌تواند بررسی کند و از بررسی کدام قسمت‌ها منع شده است.
مطالعه بیشتر: robots.txt چیست؟ اهمیت و نحوه ساخت robots.txt

۲- سازگاری با موبایل
با گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند خدمات سئو و سئو سایت برای انجام امور روزمره، تعداد افراد بیشتری توسط تلفن‌همراهشان به جستجو در گوگل می‌پردازند. طبق آمار ۶۳ درصد از جستجوهای گوگل در تلفن‌های همراه صورت می‌گیرد. در سال ۲۰۱۹ گوگل اعلام کرد که برای ایندکس کردن وبسایت‌ها، ربات گوگل نسخه موبایل سایت را مورد بررسی قرار می‌دهد. این تغییر اهمیت داشتن نسخه سازگار با موبایل را بیشتر کرده است. برای بررسی سازگاری وبسایت خود با موبایل می‌توانید از ابزار «تست سازگاری با موبایل سایت» با عنوان Mobile Friendly Testing Tool ارائه شده توسط گوگل استفاده کنید.

بررسی وضعیت سازگاری با موبایل وبسایت گروه دیجیتال نردبان در ابزار تست سازگاری با موبایل گوگل
بررسی سازگاری با خدمات سئو و سئو سایت موبایل سایت گروه نردبان با ابزار مخصوص گوگل. در صورتی که سایت شما با موبایل سازگار باشد پیام Page is mobile friendly را مشاهده خواهید کرد.
سازگاری وبسایت با موبایل یکی از مهمترین نکات سئو سایت است خدمات سئو و سئو سایت و شامل موارد زیر می‌شود:

واکنش‌گرا بودن یا نمایش صحیح سایت در دستگاه‌های مختلف
دسترسی آسان به منو در موبایل
استفاده از تصاویر کم حجم
خوانا بودن متون و انتخاب فونت مناسب
خوب است بدانید:
طبق گزارش شرکت ادوبی اگر سایت شما به خوبی روی تلفن‌های همراه نمایش داده نشود خدمات سئو و سئو سایت از هر ده نفر بازدیدکننده، هشت نفر وبسایت شما را ترک خواهند کرد،
امروزه اکثر برنامه نویسان وب متوجه اهمیت سازگاری با موبایل هستند، و اگر قصد طراحی سایت با وردپرس دارید اکثر موارد ضروری برای سازگاری با موبایل با انتخاب یک قالب وردپرس معتبر و مناسب برطرف خواهد شد. اما همچنان یک نکته خدمات سئو و سئو سایت مهم برای سئو موبایل وجود دارد که نیازمند توجه بیشتری است: سرعت بارگذاری سایت! با توجه به محدودیت‌های دستگاه‌های تلفن همراه سایت‌های با سرعت بارگذاری بیشتر، رتبه بهتری برای جستجوهای انجام شده در تلفن‌های همراه کسب می‌کنند.

۳- سرعت سایت
سرعت بارگذاری سایت شما یک فاکتور مهم در رتبه بندی سایت و سئو است. خدمات سئو و سئو سایت همه ما تجربه کسل‌کننده کار کردن با وبسایت‌های کند را داشته‌ایم. هدف گوگل نیز کسب رضایت کاربران است و به همین دلیل، به سایت‌هایی خدمات سئو و سئو سایت که نسبت به تعاملات کاربر واکنش سریعتری نشان بدهند، رتبه بهتری می‌دهد. از سال ۲۰۰۹ سرعت سایت رسما به عنوان یکی از فاکتورهای رتبه‌بندی وبسایت‌ها تعیین شده است.

 

https://www.janblaghy.top/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d9%88-%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa/

 

مقالات آموزنده، آموزش سئو و طراحی سایت

آموزش تکنیک های سئو و دیجیتال مارکتینگ

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
فروشگاه اینترنتی پوست کالا
نمونه کار هاتون لطفا بذارید
مقالات آموزنده، آموزش سئو و طراحی سایت
سلام مهربان
لطفا در اینجا می تونید مشاهده کنید

https://www.janblaghy.top/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%D9%88-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋