tehranpaytakht

مجتمع فنی تهران پایتخت
توسط ۱ نفر دنبال می شود

عیب یابی و تعمیر کامپیوتر بخش پنجم

آموزش عیب یابی و تعمیر کامپیوتر
راهنمایی برای عیب یابی و تعمیر کامپیوتر (بخش 5)

خرابی فن های کیس کامپیوتر

یکی از قطعات مهم درون کیس کامپیوتر که بسیار حساس است، فن است. بنابراین باید نسبت به عملکرد صحیح فن‌های درون کیس مطمئن شوید. این فن‌ها باید درست کار کنند تا جریان هوای گرم درون کیس را به بیرون منتقل کرده و آن را خنک کنند. هنگامی که کیس را تمیز کردید، کابل‌های فن را هم پاک کنید و آن را به پریز برق بزنید. سپس کامپیوتر را در حالی که صفحات جانبی کیس را هنوز نبسته‌اید، روشن کنید. به صدای فن گوش کرده و به آن نگاه کنید تا مطمئن شوید که آرام و نرم کار می‌کند.

عیب یابی کارت صدا

–هنگامی که یک کارت صدای جدید در کامپیوترتان نصب کردید، در صورتی که در بعضی برنامه ها دچار مشکل صدا شدید، باید در ابتدا تنظیمات نرم افزارها را از نو تعیین کنید. حتی ممکن است لازم باشد بعضی نرم افزارها را مجددا نصب کنید تا با کارت جدید کار کنند.

– اگر متوجه شدید که در بعضی برنامه ها صدا وجود دارد ولی اجرای صدا هماهنگ با نمایش روی صفحه نیست، در اینصورت لازم است برنامه های دیگر را ببندید تا برنامه در حال اجرا بتواند بر همه منابع دسترسی پیدا کند.

– ممکن است گاهی اوقات صدای خش خش و یا وزوز هنگام کار با کامپیوتر، از بلندگو پخش شود و علت آن هم مزاحمت کارت های جانبی دیگر می باشد. در این صورت لازم است که جای شکاف کارت صوتی را عوض کنید. اگر مشکل برطرف نشد، می توانید کابل های برق نزدیک به کارت صوتی را از آن دور کنید.

– اگر صدایی از بلندگوهای رایانه به گوش نمی رسد اعمال زیر را انجام دهید:
* محل اتصال بلندگو به منبع تغذیه چک کنید.
* پیچ تنظیم بلندی صدا را تنظیم نمایید.
* سیم اتصال بلندگو به کارت را چک کنید.
* صدا را در برنامه های نصاب بررسی نمایید.
* برنامه راه انداز کارت صوتی را دوباره نصب کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه مهارت دیپلم کار و دانش  و آموزش تعمیرات موبایل مقالات مجتمع فنی تهران پایتخت را مطالعه بفرمایید

وب سایت رسمی مجتمع فنی تهران پایتخت

tehranpaytakht.com

tehranpaytakht

مجتمع فنی تهران پایتخت

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋