مهندسی و فناوری

مهندسی و فناوری

لذت دنیای فناوی و الکترونیک * هادی محبی زاده - مهندس برق دانشگاه تبریز

فیل شیلر، رئیس اپ استور اپل، ظاهراً به هیئت مدیره OpenAI می‌پیوندد

«فیل شیلر»، مدیر اپ استور اپل ظاهراً به هیئت‌مدیره OpenAI می‌پیوندد

اپل با حضور فیل شیلر در هیئت‌مدیره OpenAI، اطلاعات بیشتری درباره این استارتاپ کسب خواهد کرد.

طبق گزارشی تازه، ظاهراً «فیل شیلر»، مدیر اپ استور و رئیس سابق بخش بازاریابی اپل، به هیئت‌مدیره OpenAI ملحق می‌شود. در این گزارش نوشته شده شیلر نقش ناظر را خواهد داشت؛ می‌تواند در جلسات هیئت‌مدیره شرکت کند اما حق رأی ندارد.

بلومبرگ در گزارش خود می‌گوید با پیوستن شیلر به هیئت‌مدیره استارتاپ سازنده ChatGPT انتظار می‌رود او اطلاعات بیشتری درمورد عملکرد داخلی OpenAI کسب کند، درحالی‌که اپل تلاش می‌کند اواخر امسال دسترسی به ChatGPT در iOS و macOS را فراهم کند. سیری ازجمله ویژگی‌هایی است که انتظار می‌رود با کمک هوش مصنوعی مولد بتواند درخواست‌های پیشرفته‌تری ارائه بدهد.

«فیل شیلر»، مدیر اپ استور اپل ظاهراً به هیئت‌مدیره OpenAI می‌پیوندد

همان‌طور که در گزارش‌های قبلی گفته شده بود، اپل برای استفاده از ChatGPT در iOS 18 هزینه‌ای به OpenAI پرداخت نمی‌کند، هرچند انتظار می‌رود درنهایت درصدی از اشتراک‌های ChatGPT فروخته‌شده از طریق پلتفرم خودش را دریافت کند.

حضور هم‌زمان اپل و مایکروسافت در هیئت‌مدیره OpenAI

«فیل شیلر»، مدیر اپ استور اپل ظاهراً به هیئت‌مدیره OpenAI می‌پیوندد

سال گذشته نیز پس از روی‌کارآمدن مجدد «سم آلتمن»، مدیرعامل این استارتاپ، نماینده‌ای از مایکروسافت به هیئت‌مدیره OpenAI پیوست. وجود اپل و مایکروسافت در هیئت‌مدیره OpenAI می‌تواند بحث درباره برنامه‌های هریک از شرکت‌ها را پیچیده‌تر کند. همان‌طور که بلومبرگ اشاره کرده است، این اتفاق بسیار نادری است که مدیران اپل روی صندلی هیئت‌مدیره شرکتی بنشینند که با آن‌ها شریک هستند.

بلومبرگ همچنین اشاره می‌کند که حضور شیلر در هیئت‌مدیره OpenAI ممکن است تنش ایجاد کند و مایکروسافت می‌‌تواند از استارتاپ هوش مصنوعی تحت حمایت خودش درخواست کند شیلر را از جلسات کنار بگذارد.

مهندسی و فناوری
مهندسی و فناوری لذت دنیای فناوی و الکترونیک * هادی محبی زاده - مهندس برق دانشگاه تبریز

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
آیدت: فروش فایل، مقاله نویسی در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋