technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم
توسط ۵ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

صداهای اطراف‌تان را تفکیک و آن‌ها را کم و زیاد کنید

 

مدیر شرکت Doppler Labs می‌گوید که دفتر پر سر و صدایی ندارد، اما صدای بوق ماشین‌هایی که از خیابان کنار دفترش رد می‌شوند همیشه این موضوع را به او یادآوری می‌کنند که برخی از صداها نباید شنیده شوند.

 

شرکت Doppler Labs گوشی‌هایی ساخته است که می‌توانند صدای گریه‌ی بچه یا ریل قطار را قطع کنند، اما دیگر صداهای محیط را باقی بگذارند.

 

«نوآح کرفت» (Noah Kraft) و تیم‌اش تصمیم گرفته‌اند تا گوشی‌هایی بی‌سیم بسازند که در شنیدن یا نشنیدن صداهای مختلف به افراد کمک می‌کنند. آن‌ها نمی‌خواهند صداهای بیرون را کاملا قطع و صدایی جدید وارد گوش‌تان کنند، بلکه هدف آن‌ها، تغییر صدایی است که می‌خواهد وارد گوش‌تان شود. گوشی‌هایی که Doppler Labs می‌سازد، قرار است امکان تغییر صداهای محیط را برای افراد فراهم کنند.

 

تصورش را کنید، می‌توانید در کنسرتی باشید و صدای بیس موسیقی را کم یا زیاد کنید، یا صدای بچه‌ای که در اطراف‌تان گریه می‌کند را قطع کنید، بدون اینکه دیگر صداها قطع شوند. «کرفت» می‌گوید گوشی‌های که ساخته‌اند، می‌تواند انجام این کارها را برای‌تان ممکن کنند. او خبر از سرمایه‌گذاری‌ای ۱۷ میلیون دلاری برای ساخت و عرضه‌ی این گوشی‌ها داده که Here نام گرفته‌اند.

قابلیت‌های Here، از قابلیت‌هایی ساده مثل کم و زیاد کردن صدای محیط افراد شروع می‌شود. ولی قابلیت مهم Here، امکان تفکیک صداهای مختلف و کم و زیاد کردن آن‌ها است. می‌توانید صدای گریه‌ی بچه، صدای حرکت قطار یا صدای خر و پف دوست‌تان را قطع کنید. گوشی‌های Here با تفکیک فرکانس صداهای مختلف، آن‌ها را از هم جدا می‌کند. این گوشی‌ها صداهای وارد شده را دریافت، هم‌زمان آن‌ها را پردازش و سپس بدون هیچ تاخیری وارد گوش شما می‌کنند.

 

گوشی Here دو قابلیت مهم دیگر هم برای شنیدن موسیقی‌های اطراف دارد. اولین آن اکولایزر است که اجازه می‌دهد بیس یا تریبل صدای اطراف را کم زیاد کنید. این قابلیت به درد مواقعی می‌خورد که می‌خواهید صدای خواننده را در کنسرتی بشنوید، اما صدای او واضح نیست.

قابلیت دوم هم امکان افزودن جلوه‌های صدای مختلف است. مثلا می‌توان به صدای اطراف، جلوه‌ی بازگشت اضافه کرد یا به آن اکو داد. فکرش را بکنید در اتاقی کوچک نشسته‌اید، اما صدای اطرافیان‌تان را طوری می‌شنوید که انگار در سالنی بزرگ هستید. شرکت Doppler Labs می‌خواهد این قابلیت را توسعه دهد و از آن برای تنظیم صداهایی که در سالن‌های بزرگ شنیده می‌شود استفاده کند.

 

کنترل تمام بخش‌های این گوشی‌های جدید، توسط نرم‌افزاری که بر روی گوشی‌های هوشمند نصب می‌شود صورت می‌گیرد. گوشی‌های Here در ابتدا توسط سرویس کیک‌استارتر معرفی شده و اولین کسانی هم که این گوشی‌ها را دریافت خواهند کرد، کسانی هستند که در کیک‌استارتر به ساخت Here کمک کرده بودند. با این حال سرمایه‌ی ۱۷ میلیون دلاری که اخیرا Doppler Labs برای توسعه این گوشی‌ها دریافت کرده است، مطمئنا برنامه‌های این شرکت را برای عرضه این گوشی‌ها تغییر می‌دهد. قرار است گوشی‌های Here در زمان عرضه‌شان، قیمتی برابر با ۲۵۰ دلار داشته باشند.

technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!