technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم
توسط ۵ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

اجاره ساعتی منزل با استارتاپ “گلوب”

 

استارتاپ گلوب در نظر دارد تا خانه هایی را، تنها برای چند ساعت برای افراد مهیا کند. که این امر مستلزم راضی کردن صاحبخانه ها است.

 شرکت مسافرتی ایر بی ان بی (AirBnB) حداقل زمان اقامت را برای یک شب در نظر گرفته است. حال گلوب قصد دارد تا رضایت صاحبخانه ها را برای اجاره ساعتی جلب کند. بدین ترتیب مهمانها برای مدتی کمتر از یک شب در آنجا اقامت خواهند کرد. دوش میگیرند و چند ساعت استراحت میکنند.

Manny Bamfo مدیر عامل گلوب در پاسخ به اینکه چرا ایر بی ان بی تابحال به فکر چنین ایده ای نبوده است گفته: این موضوع برمیگردد به الویت ها. اما اگر شرکتی بخواهد بطور ویژه روی این موضوع کار کند باید تماما روی آن متمرکز شود. سعی ما این است تا به شکل دقیقه ای از مشتری پول بگیریم.

“گلوب” یک استارتاپ است که 4 سال پیش در سانفرانسیس کو آغاز به کار کرده است. مشتریان با استفاده از آن میتوانستند اتاق هتل را در ازای پرداخت 66 سنت کرایه کنند. این ایده به حدی جالب بوده است که شتاب دهنده Y Combinator وظیفه تأمین سرمایه این استارتاپ را بر عهده بگیرد. این استارتاپ به کسانی که منزل خود را بطور کامل اجاره دهند 50 دلار و آنهایی که بخشی از منزل خود را اجاره دهند 25 دلار میپردازد. و 20 درصد آن را برای خودش میگیرد.

این نکته هم باید در نظر گرفته شود که اجاره خانه ها در سانفرانسیسکو و نیویورک برای یک اتاق چیزی در حدود 4200 دلار است. همچنین مشکلات اقتصادی سبب شده تا صاحب خانه ها بخواهند تا بخشی از فضای بلااستفاده را اجاره دهند. حال بادی دید که گلوب نیز میتواند مانند ایر بی ان بی موفق باشد یا نه؟

technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋