technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم
توسط ۵ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

وقتی پوست روی بدن پرینت میشود

 

پوست بزرگ‌ترین عضو بدن است. از دست دادن این محافظ، موجب از بین رفتن مایعات و گرما می‌شود و هم‌چنین ریسک عفونت کردن را به‌وجود می‌آورد.

 

محققین توانسته‌اند با استفاده از سلول‌های پوستی، مثل فیلم‌های علمی-تخیلی روی بدن پوست بکشند.

 

درمان معمولی سوختگی‌های عمیق پوست، پوشاندن آن‌ها توسط پوست‌های سالمی است که از دیگر بخش‌های بدن گرفته شده. اما اگر سوختگی از حد معمول زیاد باشد، نمی‌توان آن را توسط پوست دیگر بخش‌های بدن پوشش داد.

 

دانشمندان اخیرا توانسته‌اند پرینتری بسازند که می‌تواند سلول‌های پوستی را روی زخم‌ها پرینت کند. مواد اولیه‌ای که برای این پرینتر استفاده می‌شود (یا همان جوهرش)، انوع مختلف از سلو‌ل‌های پوستی هستند. در ابتدا از یک اسکنر برای اندازه‌گیری وسعت و عمق زخم استفاده می‌شود، چون سلول‌های پوستی مختلفی در هر بخش و عمق از بدن قرار دارند. سپس این طلاعات اسکن شده، به پرینتر داده می‌شوند و پرینتر هم سلول‌های لازم را روی قسمت‌های مشخصی از پوست پرینت می‌کند.

نکته‌ی جالب درباره‌ی پرینت پوست این است که مقدار پوست مورد نیاز برای پوشش یک زخم، فقط یک دهم اندازه‌ی زخم اصلی است. پروژه‌ی پرینت پوست به عنوان یک پروژه‌ی نظامی شروع شده است. قرار است این پروژه تا پنج سال دیگر برای استفاده‌ی سربازها در مناطق جنگی آماده باشد.

technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!