technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم
توسط ۵ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

سیستم‌عامل HongMeng هواوی احتمالا در همین هفته معرفی می‌شود

 

بر اساس یک گزارش جدید، سیستم‌عامل اختصاصی هواوی موسوم به HongMeng که برخی می‌گویند جایگزین اندروید است ولی برخی دیگر این موضوع را تکذیب می‌کنند، احتمالا تا چند روز آینده معرفی می‌شود. در این گزارش که در روزنامه دولتی چین به نام Global Times چاپ شده، به جزییاتی در رابطه با این سیستم‌عامل اشاره شده است.

اول از همه، ظاهرا هواوی در کنفرانس توسعه‌دهندگان که از روز جمعه ۹ آگوست کار خود را آغاز می‌کند، قرار است سیستم‌عامل HongMeng معرفی کند. مدیران ارشد هواوی پیش از این گفته‌اند که هدف اصلی این سیستم برای گجت‌های اینترنت اشیاء است و طبق گزارش رویترز، برای اولین بار در تلویزیون هوشمند آنر به کار گرفته می‌شود.

اولین گوشی مبتنی بر سیستم‌عامل HongMeng تحت بررسی قرار دارد.

در این گزارش، سیستم‌عامل اختصاصی هواوی با سیستم‌عامل در دست توسعه شرکت گوگل به نام فوشیا مقایسه شده که آن هم قرار است برای انواع و اقسام گجت‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. HongMeng برای اینکه بتواند با انواع گوناگون گجت‌ها سازگاری بیشتری داشته باشد، مبتنی بر microkernel یا ریزهسته نرم‌افزاری است و به همین خاطر از قابلیت اجرا بر روی پلتفرم‌های مختلف بهره می‌برد.

علاوه بر موارد ذکر شده، در گزارش روزنامه Global Times به این نکته هم اشاره شده که اولین گوشی مبتنی بر سیستم‌عامل HongMeng تحت بررسی قرار دارد و احتمالا همراه با هواوی میت ۳۰ پرو معرفی خواهد شد. با این حال، به‌نظر می‌رسد گوشی مذکور در دسته‌ی گوشی‌های پایین تا میان‌رده قرار دارد و گویا با قیمت ۲۰۰۰ یوان (حدود ۲۸۸ دلار) روانه‌ی بازار خواهد شد.

technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!