technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم
توسط ۵ نفر دنبال می شود
 ۴ نفر را دنبال می کند

آمازون سه برابر گوگل اسپیکر هوشمند فروخته است

 

شرکت آمازون بود که محصولی به اسم «اسپیکر هوشمند» را به صورت انبوه تولید و با موفقیت بالایی آن را به خانه‌ی افراد وارد کرد. دو سالی از عرضه‌ی اسپیکر هوشمند «آمازون اکو» (Amazon Echo) می‌گذرد و امروزه تمام شرکت‌ها می‌خواهند یک اسپیکر هوشمند داشته باشند و منشی هوشمند خود را به آن متصل کنند. گوگل یک اسپیکر هوشمند عرضه کرده است و اپل هم به زودی وارد این بازی می‌شود.

هر دو شرکت اخیرا قیمت مدل ارزان اسپیکر خود را به ۲۹ دلار کاهش داده‌اند.

در حال حاضر رقیب اصلی Amazon Echo اسپیکر Google Home است. آمازون اکو مدل‌های مختلفی دارد که به نیازهای کاربران مختلف پاسخ می‌دهد. اسپیکر هوشمند گوگل هم در سه مدل Google Home، Google Home Mini و Google Home Max عرضه می‌شود.

موسسه‌ی آماری Consumer Intelligence Research Partner اخیرا گفته است که تا امروز بیش از ۲۰ میلیون اسپیکر آمازون اکو فروخته شده است. این رقم برای اسپیکر گوگل هوم، برابر با ۷ میلیون دستگاه است. البته بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که آمازون نزدیک به دو سال زودتر از گوگل وارد این بازار شده و توانسته است به خوبی منشی هوشمند آلکسا را در خانه‌های افراد جای دهد.

 

از طرف دیگر گوگل در مدت زمان کوتاهی توانسته است ۷ میلیون دستگاه Google Home بفروشد. هر دو شرکت رقابت سنگینی با یکدیگر دارند و اخیرا قیمت مدل ارزان اسپیکر خود را به ۲۹ دلار کاهش داده‌اند.

موسسه‌ی آماری Gartner پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۲۱ سالانه ۳.۵ میلیارد دلار اسپیکر هوشمند به فروش برسد. سال گذشته ۷۲۰ میلیون دلار اسپیکر هوشمند به فروش رفته بود.

منبع: Phone Arena

technology

من در این وب سایت سعی میکنم تمام اخبار تکنولوژی روز را برای شما عزیزان قرار دهم

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋