شیرین سپیدنام

شیرین سپیدنام

طراح موشن گرافیک، دانشجوی گرافیک دانشگاه تهران
توسط ۱ نفر دنبال می شود

ماجرای تکان دهنده استاد دانشگاه «الزهرا»

ندا تولایی که دروس مرتبط با نقاشی و تاریخ را در دانشگاه الزهرا درس می داد در پستی اینستاگرامی خبر از «نوسانات در تایید صلاحیت» یا به تعبیر خود «اخراج» داده است.

برترین‌ها: ندا تولایی که دروس مرتبط با نقاشی و تاریخ را در دانشگاه الزهرا درس می داد در پستی اینستاگرامی خبر از «نوسانات در تایید صلاحیت» یا به تعبیر خود «اخراج» داده است.

ماجرای متن تکان‌دهنده استاد خانم دانشگاه «الزهرا»

انصاف نیوز به نقل از این استاد دانشگاه نوشت:

هفته پیش از دانشگاه با من تماس گرفتند و گفتند:«به دلیل نوساناتی که در تایید صلاحیت شما پیش آمده این ترم را نمی توانیم در خدمتتان باشیم» ساده ترش میشود «تو اخراجی».

در همین رابطه پژمان موسوی، روزنامه‌نگار با انتشار پستی در اینستاگرام خود نوشت:

نمی‌دانم متنِ درخشان، تلخ اما سرشار از امیدِ دکتر ندا تولایی خطاب به استادی که پس از اخراجِ او قرار است کلاس و درسِ او را ادامه دهد خوانده‌اید یا نه؛ او در ابتدای نامه‌اش، خطاب به «همکار محترم‌اش» نوشته: «هفته‌ی پیش از دانشگاه با من تماس گرفتند و گفتند: به دلیل نوساناتی که در تایید صلاحیت شما پیش آمده این ترم را نمی‌توانیم در خدمتتان باشیم، ساده‌ترش می‌شود تو اخراجی»!او در ادامه خطاب با استادِ جانشین‌اش نوشته: «زحمت شد برایتان. می‌دانم که از نصفه‌ی کلاس، جای یک مدرس دیگر را گرفتن سخت است. هر چند من تجربه‌اش را نداشته‌ام. بگذریم! من تا آخر قرون وسطی را گفته‌ام. هر بذری برای خلق هنر در خاک خفه ماند و چنین بود که تاریخ هنر به نسب ده قرن اینچنین ناچیز ماند.»

درخشان‌ترین سطورِ این متن آن‌جاست که ندا تولایی گویا، صریح و کوتاه نوشت: «من تا اینجا را درس دادم. تا اخر قرون وسطی…تو برایشان از رنسانس بگو. از زایش دوباره تا مبادا فکر کنند تاریکی پایانی ندارد.»

به احترامِ دکتر ندا تولایی باید کلاه از سر برداشت، صراحت و نگاهِ امیدوارانه‌اش را ستود و خطاب به او نوشت: تو اهلِ فضلی و دانش همین گناه‌ات بس…

جای شما دانش«گاه» است نه دانش‌«کاه».

شیرین سپیدنام
شیرین سپیدنام طراح موشن گرافیک، دانشجوی گرافیک دانشگاه تهران

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
آیدت: فروش فایل، مقاله نویسی در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋