shila al

shila al

طراحی سایت چیست؟ انواع مدل‌های طراحی سایت

آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید که به عنوان صاحب یک کسب و کار یا هر فرد دیگری که در حال تلاش برای درآمدزایی می‌باشد، چگونه می‌توانید این درآمد را افزایش دهید؟ اگر بستری به شما معرفی شود که در آن بتوانید به تعداد زیادی از کاربران دسترسی داشته باشید و با معرفی محصولات و خدمات خود آن‌ها را به مشتریان ثابت تبدیل کنید، آیا از این بستر استفاده نمی‌کنید؟

موضوعی که قصد داریم در رابطه با آن صحبت کنیم استفاده از فضای گسترده اینترنت و خدمات طراحی سایت در مشهد می‌باشد. در حال حاضر همه ما با اینترنت سر و کار داشته و نمی‌توانیم آن را از زندگی خود حذف نماییم. به همین دلیل است که کاربران این فضا هر سال در حال افزایش بوده و از طرف دیگر تمامی فعالیت‌های ما به آن وابسته شده است.

 

خرید کردن و استفاده از خدمات مختلف نیز در همین دسته قرار دارد و بیشتر افراد حتی اگر به صورت مستقیم از سایت‌ها و فروشگاه‌های مجازی خرید نکنند، قبل از مراجعه به بازار آن‌ها را چک می‌کنند تا راحت‌تر بتوانند تصمیم بگیرند.

اگر شما نیز تصمیم دارید برند مجازی خود را راه اندازی کنید باید با موضوعاتی آشنایی داشته باشید تا در این راه با داشتن آگاهی بیشتر، با سرعت بیشتری به هدف خود دست پیدا نمایید. یکی از این موضوعات، آشنایی با انواع طراحی سایت می‌باشد که در این مطلب قصد داریم تا آن را به شما معرفی کرده و شما را با اصول این کار آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا راحت‌تر بتوانید از این فضا استفاده نمایید.

آشنایی با انواع طراحی سایت

طراحی سایت موضوعی گسترده است که می‌توانید از جهات مختلفی آن را به دسته بندی‌های گوناگون تقسیم کنید. برای مثال اگر از نظر کاربری به آن نگاه کنید می‌توانید سایت‌های فروشگاهی، خبری، شرکتی و ... را از یکدیگر جدا نمایید و برای هر کدام یک تعریف جداگانه داشته باشید.

ولی دسته بندی که تصمیم داریم در این بخش به شما معرفی کنیم، ‌دسته بندی‌های کلی‌تری هستند. در حالت کلی تمامی سایت‌ها موجود در اینترنت به دو بخش استاتیک و داینامیک تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

قبل از اینکه بخواهیم به صورت کامل این دسته بندی‌ها را به شما معرفی نماییم باید این نکته را ذکر کنیم که داشتن سایت مانند اجاره یا خرید مغازه یا شرکتی در دنیای واقعی است ولی بدون استفاده از خدمات سئو در مشهد نمی‌توانید این مغازه را معروف کرده و به مشتریان و کاربران خود بشناسانید. شما با داشتن سئو خوب همیشه اولین سایتی خواهید بود که جلو چشم کاربر می‌آیید و این امتیازی است که سایت‌های شناخته نشده از آن بهره مند نخواهند بود.

سایت‌های استاتیک یا ایستا چه سایت‌هایی هستند؟

یکی از انواع طراحی سایت، سایت‌های ایستا یا استاتیک هستند. در رابطه با این دسته باید به این نکته اشاره کنیم که در حال حاضر اکثر طراحان سایت از این روش استفاده نمی‌کنند و می‌توان گفت تقریبا منسوخ شده است.

سایت‌هایی در سطح اینترنت وجود دارند که در طولانی مدت هیچ تغییری در ظاهر یا محتوای آن‌ها به وجود نخواهد آمد و عملا نیاز به هیچ گونه به روز رسانی ندارند. در این سایت‌ها طراح سایت تمامی مطالب را در همان ابتدا بارگذاری کرده و دیگر به عنوان پشتیبان، هیچ تغییری در سایت به وجود نمی‌آورد. به چنین سایت‌هایی، سایت ایستا گفته می‌شود که در لغت به معنی بدون حرکت است.

در سایت‌های استاتیک عملا خبری از کدهای php یا هر کد دیگری که به بک اند سایت مربوط باشد نیست و تنها از کدهای html و css استفاده خواهد شد. زمانی که نیازی به تغییر در سایت وجود ندارد، نیازی به بخش مدیریت نیز وجود نخواهد داشت و این یعنی تمامی اطلاعات سایت که متشکل از عکس و متن می‌باشند در کدهای html و css آورده شده و به همین دلیل هیچ دیتابیس یا مدیریتی نیاز نخواهد داشت.

در حال حاضر تمامی اطلاعات دائما در حال به روز شدن بوده و از طرف دیگر امکانات جدیدی برای بهبود سایت‌ها معرفی می‌شوند. به همین دلیل عملا استفاده از سایت ایستا کاری بیهوده است و در ضمن اگر کمی با سئو آشنایی داشته باشید می‌دانید که چنین سایتی برای گوگل به هیچ عنوان جذاب نیست و آن را در رتبه خوبی قرار نخواهد داد.

ولی هنوز هم می‌توان سایت‌های ایستا را در اینترنت پیدا کرد چرا که در برخی از کسب و کارها چاره‌ای جز این وجود ندارد.

سایت‌های داینامیک یا پویا چه سایت‌هایی هستند؟

سایت‌های دینامیک دقیقا نقطه مقابل سایت‌های استاتیک هستند و به سایت‌هایی گفته می‌شوند که اطلاعات آن‌ها دائما در حال تغییر بوده و محتواها یا بخش‌های جدیدی به سایت اضافه خواهد شد.

انواع سایت

طراحی سایت داینامیک روشی است که طراحان سایت این روزها از آن استفاده کرده و با توجه به نیاز سایت‌ها، تغییر را ایجاد می‌نمایند. این نوع از سایت شامل دو بخش بک اند و فرانت اند می‌باشند که بخش بک اند می‌تواند از کدهای php یا هر زبان برنامه نوسی دیگری که در این دسته کارآیی دارند، تشکیل شود.

مهم این است که سایت‌های داینامیک دارای بخش مدیریت بوده و از این طریق می‌توانند تغییرات سایت را کنترل نمایند. برای مثال سایت‌های وردپرسی داینامیک هستند چرا که با داشتن بخش ادمین به راحتی می‌توان تمامی قسمت‌های سایت را تغییر داد.

سایت‌های امروزی نمی‌توانند ثابت باشند و نیاز به تغییر دارند. برای مثال اگر شما از خدمات طراحی سایت فروشگاهی در مشهد استفاده نمایید نمی‌توانید در همان ابتدا تمامی محصولات خود را لیست کرده و بعد از بارگذاری آن‌ها ادعا کنید نیازی به تغییر نخواهید داشت. ممکن است بعدها بخواهید محصولی اضافه کنید یا حتی یکی از محصولات قدیمی خود را حذف نمایید. تغییر در قیمت نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که قطعا به آن نیاز خواهید داشت.

در مثالی دیگر سایتی که به سئو خود اهمیت داده و قصد دارد به صورت بهینه به فعالیت خود ادامه دهد، باید دائما محتواهای جدیدی را منتشر کرده و مطالب گذشته را نیز به صورت مرتب به روز نماید. در غیر این صورت نمی‌تواند به هدف خود دست پیدا کند.

در حالت کلی با استفاده از سایت داینامیک می‌توانید مطمئن باشید بستری خواهید داشت که هیچ‌گاه قدیمی نشده و هر زمانی که بخواهید می‌توانید آن را طبق شرایط تغییر دهید.

منبع

shila al
shila al

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
آیدت: فروش فایل، مقاله نویسی در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋