sarina amiri

شَرحی ِز حال و حالی زِ شَرح نیست🖤🥀
توسط ۲ نفر دنبال می شود
 ۲۸ نفر را دنبال می کند

از جایگزینی دندان ها غافل نشوید! مضرات عدم اصلاح جای خالی دندان

بسیاری از بیماران من می پرسند که اگر برای جایگزینی دندانهای از دست رفته خود کاشت دندان یا ایمپلنت دندان انجام ندهند چه اتفاقی می افتد یا اینکه چه مدت می توانند عمل را به تعویق بیندازند. خب بهترین گزینه کسب اطلاع ا عواقب عدم ایمپلنت، ضرورت های انجام کاشت دندان، مزا و معایب انجام ایمپلنت می باشد که در ادامه به صورت کامل بحث خواهد شد.

 

عواقب عدم ایمپلنت به موقع دندان

اضطراب در مورد هزینه این روش و اینکه چگونه آنها جراحی ایمپلنت دندان را در بودجه خود جای می دهند. من قبلاً در مورد چگونگی کمک به بیماران خود در کاهش ترس از جراحی ایمپلنت دندان و همچنین مقرون به صرفه بودن هزینه این روش بحث کرده ام.

امروز، بیایید به آن سوالات رایج بیمار درباره اجتناب یا به تعویق انداختن جراحی ایمپلنت دندان بپردازیم. اگر کاشت دندان انجام ندهید چه اتفاقی می افتد!

اکثر بیماران نمی دانند که انتظار طولانی برای گرفتن و کاشت می تواند اثرات نامطلوبی بر سلامت دندان آنها بگذارد. متأسفانه این عدم درک باعث می شود که بیشتر افراد به انجام سریع عمل جراحی ایمپلنت دندان اهمیت ندهند. طبق نظرات دندانپزشکان؛ به تعویق انداختن یا عدم انجام عمل ایمپلنت دندان به ضرر خود شماست! این بر سلامت دهان، سلامت کلی وبودجه شما تأثیر منفی می گذارد.

وقتی بیماران تصمیم بگیرند که کاشت ایمپلنت انجام ندهند، خیلی چیزها ممکن است پیش بیاید و بیمارانی که جراحی کاشت ایمپلنت خود را به تعویق می اندازند با مشکلات مشابهی روبرو می شوند. به تعویق انداختن حتی کشیدن یک دندان ساده می تواند یک اشتباه بزرگ باشد: هرچه دندان بد در دهان شما به مدت بیشتری وجود داشته باشد، آسیب بیشتری می تواند به دندانهای مجاور شما وارد کند. کنار گذاشتن یا انتخاب نکردن ایمپلنت های دندانی فقط اوضاع را بدتر می کند.

آتروفی استخوان فک

کمتر از 12 ماه زندگی با دندان از دست رفته باعث آتروفی استخوان می شود: یعنی چگالی و ارتفاع استخوان تقریباً بلافاصله کاهش و خراب می شود. با وجود جای خالی تا بیش از یک سال؛ انجام این فرآیند به این معنی است که به جای یک ایمپلنت دندانی، احتمالاً با پیوند استخوان نیز روبرو خواهید شد. روش پیوند استخوان، اگرچه خیلی ترسناک نیست، اما قطعا دردناک تر و پر هزینه تر از کاشت دندان ساده است.

تغییر مکان دندان ها

پیامد ناخواسته دیگر به تعویق انداختن ایمپلنت های دندانی، تغییر نحوه قرارگیری و مکان دقیق دندان ها است. دندانهای شما به عنوان شریک زندگی می کنند: دندانهای دیگر شما در پاسخ به تغییرات دهان، از جمله دندانهای از دست رفته، تغییر مکان می دهند. به عنوان مثال، مولرهای بزرگ شما در پشت می توانند به داخل فضای کاشت قرار بگیرند وقتی برای انجام کاشت دندان خیلی منتظر می مانید، فضای کافی برای دندان جدید وجود ندارد. همچنین، دندان مخالف بدون شریک زندگی، می تواند از قوس شما بیرون بیاید و باعث ایجاد گزش در شما شود. دندانهای مجاور شما شروع به جابجایی می کنند و این یک روند تدریجی است، اما بلافاصله پس از از دست دادن دندان شروع می شود.

هر دو سناریو می تواند منجر به نوعی ارتودنسی در بیماران شود که شامل بریس، ترازوی واضح یا دستگاه لنگر موقت برای قائم ساختن دندان و ایجاد فضای لازم برای کاشت است. باز هم، این فرایندی طولانی تر، ناخوشایندتر و پرهزینه تر از انتخاب سریع جراحی ایمپلنت دندان است.هنوز قانع نشده اید؟ پس بازم ادامه میدیم:

آسیب به گونه ها

انتظار برای کاشت نیز باعث می شود زبان و گونه های خود را بیشتر گاز بگیرید. گرچه این به نظر چیز مهمی نمی رسد، اما می تواند به سرعت منجر به مشکلاتی در غذا خوردن شود. همچنین با فشار اضافه روی دادن به دلیل کم بودن تعداد دندان های استاندارد، به سلامت دهان خود آسیب بیشتری وارد کنید.

برای بیماران مهم است که به یاد داشته باشند که ایمپلنت های دندانی نه تنها لبخند آنها را به طور دائمی برمی گردانند، بلکه همچنین این روش سرمایه گذاری در اعتماد به نفس، ظاهر و سلامت دهان آنها نیز موثر است.

بیمارانی که نگران هزینه کاشت دندان هستند باید به یاد داشته باشند که این روش بسیار مقرون به صرفه است و انتظار برای انجام عمل جراحی در طولانی مدت گرانتر خواهد بود و همه باید به یاد داشته باشند که میزان موفقیت برای ایمپلنت هنگامی که بیمار در بازه زمانی توصیه شده از آن مراقبت کند، بسیار بیشتر است.

 

کاشت دندان چه زمانی ضروری است؟

هنگامی که شما یک دندان را از دست می دهید و آن را جایگزین نمی کنید، تغییرات دومینو ایجاد می شود. یک تغییر کوچک به دیگری تبدیل می شود و ... و این باعث تغییر در کل دینامیک دندان و دهان شما می شود. جابجایی در نیش شما می تواند منجر به مشکلاتی در انسداد دندان شما شود (نحوه جمع شدن دندان های شما) و این می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند که زندگی شما را بیش از داخل دهان تحت تأثیر قرار می دهد.

هنگامی که تعداد دندان ها از حال استاندارد کمتر باشد

کاشت دندان در مواقعی که تعداد دندان های شما کم است، ضروری می باشد، اما نمی توانید دندان مصنوعی، پل یا تاج بگیرید. جایگزینی دندان از دست رفته بسیار مهم است، زیرا عواقب نبودن دندان و عدم پیگیری می تواند عواقب بدی برای شما اشته باشد.

وقتی زیبایی شما را خراب کرده است

کاشت دندان فواید زیبایی بسیاری دارد، با این حال، آنها همچنین نقش مهمی در عملکرد کلی دهان شما دارند. ایمپلنت های دندانی از دندان نیش سالم پشتیبانی می کنند و هر دندان را به درستی در جای خود نگه می دارند در حالی که از استخوان فک سالم حمایت می کنند و از تحلیل رفتن استخوان جلوگیری می کنند. وقتی دندان از بین می رود یا کشیده می شود و جایگزین نمی شود، استخوان فک می تواند شروع به خراب شدن کند.

اگر اعتماد به نفس شما را خراب کرده است

ایمپلنت های دندانی ممکن است برای جنبه بینایی نیز ضروری باشند. شما ممکن است نسبت به ظاهر و احساس لبخند خودآگاه باشید و کاشت دندان می تواند به آن کمک کند. اعتماد به نفس شما مهم است و اینکه بتوانید راحت غذا بخورید، لبخند بزنید و راحت بخندید، مهم است و تأثیر زیادی در زندگی شما خواهد داشت.

فواید ایمپلنت دندان

کاشت دندان فواید زیادی دارد. همانطور که در بالا ذکر شد، آنها واقعاً می توانند به عزت نفس کلی شما کمک کنند و همچنین مانند دندان طبیعی شما عمل می کنند. آنها مانند دندانهای واقعی شما به نظر می رسند و احساس خیلی خوبی برای شما خواهند داشت. ایمپلنت ها با دوام و راحت هستند و از سلامت کلی دهان و دندان شما پشتیبانی می کنند. در هر حال مزایای ایمپلنت دندان بیشتر از معایب آن است، و پیشنهاد ما انجام هر چه سریع آن و رفع جای خالی دندان می باشد.

اگر فکر می کنید کاشت دندان برای شما مناسب است، حتماً به دندانپزشک مراجعه کنید و در ابتدا به نیاز به کاشت پی ببرید. دندانپزشک می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا کاشت دندان ضروری است و در نهایت یک برنامه درمانی مناسب فقط برای شما ارائه می دهد. massagetehranmap

sarina amiri

شَرحی ِز حال و حالی زِ شَرح نیست🖤🥀

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋