پاشا صنعت البرز

ماشین سازی پاشا صنعت البرز سازنده نواع ماشین آلات بسته بندی نظیر دستگاه پرکن مایعات، دستگاه شیرینگ پک، دستگاه استرچ پالت و انواع دستگاه میکسر پودر و ریبون بلندر می باشد.

بررسی جامع انواع دستگاه شیرینگ پک

شیرینگ پک چیست؟

دستگاه شیرینگ پک برگرفته از نام لاتین آن یعنی Shrink Pack می باشد که شیرینگ به معنای منقبض شدن و پک هم منظور همان بسته بندی است و درواقع مفهوم این مدل بسته را نشان می دهد که طی یک فرآیند دستگاه نایلون یا فیلم مخصوص را را به وسیله حرارت جذب محصول میکند و بسته بندی را انجام میدهد.در زبان فارسی به دستگاه شیرینگ پک به صورت عامیانه، شرینک، شیرینک هم گفته می شود.

یکی از تفاوت های اصلی دستگاه شیرینگ پک با استرچ پالت، در همین بخش حرارتی دستگاه می باشد. در استرچ پالت دیگر خبری از تونل حرارتی و جذب نیست و نایلون به دور مخصوص کشیده و پیچیده می شود.

دستگاه شیرینگ پک؛ یکی از اصلی ترین دستگاه های خط تولید صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی می باشد. قیمت پایین، سرعت بالا در بسته بندی و کارایی بسیار مناسب، شیرینگ پک را به یکی از دستگا های اصلی خطوط تولید تبدیل کرده است. با توجه به اینکه مواد غذایی به طور مستقیم با سلامت انسان ارتباط دارد، پلمپ و بسته بندی مواد غذایی به وسیله دستگاه شیرینگ اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

نحوه کارکرد دستگاه شیرینگ پک

در تمامی مدل های شیرینگ پک فرآیند شیرینگ و بسته بندی کردن به یک شکل انجام می شود و فقط کمی در عملیات پیاده سازی با هم تفاوت دارند. فرآیند نیز به این شکل است که نایلون مخصوص شیرینگ به دور محصول (کارتن، قوطی و ...) به وسیله حرارت پیچیده و جذب می شود و در انتها یک فن خنک کننده باعث خنک شدن و جذب نهایی و پایان بسته بندی می شود.

جهت استعلام قیمت دستگاه شیرینگ پک به سایت پاشا صنعت البرز  مراجعه نمایید.

 

انواع دستگاه شیرینگ پک:

دستگاه های شیرینگ بطور کلی به دو دسته تونلی و کابینی تقسیم میشوند:

شیرینگ پک کابینی:

 

دستگاه شیرینگ کابینی به دلیل کوچک و قابل حمل بودن بسیار پرکاربرد هستند و برای بسته بندی محصولات مختلف در صنایع بسته بندی و به شکل دستی استفاده می شود. این دستگاه های شیرینگ به شکل میزهایی هستند که قسمتی برای قرار دادن محصول دارند. دستگاه شیرینگ کابینی با استفاده از گرمای ایجاد شده توسط المنت های برقی اقدام به گرم کردن نایلون برای پیچیدن نایلون دور محصول می شوند.

کاربرد دستگاه شیرینگ کابینی

دستگاه شیرینگ کابینی به دلیل کوچک بودن ابعاد آن نسبت به دستگاه شیرینگ تونلی، بیشتر در کسب و کارهای کوچک، قنادی‌ها، فروشگاه‌ها، انتشاراتی‌ها و کتابفروشی‌ها و به طور کلی هر کسب و کاری که نیاز به پلمپ و بسته بندی جمع و جور محصولات دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

نحوه کار دستگاه شیرینگ کابینی

نحوه کارکرد دستگاه شیرینگ کابینی بدین صورت است که ابتدا اپراتور رول پلاستیک متناسب با محصول را در قسمت رول بازکن قرار داده و از مسیر در نظر گرفته شده عبور می دهد. سپس میزکشویی رول را بر اساس عرض محصول به گونه ای قرار می دهد که پس از انجام عملیات دوخت و برش ضایعات ایجاد شده در قسمت بیرونی دوخت و به سمت اپراتور قرار گیرد.

پس از آن، اپراتور قبل از دوخت لایه رویی پلاستیک دو لا را بر روی میز با دست بالا گرفته و محصول را در وسط دو لایه قرار داده و با دست به سمت قسمت دوخت حرکت داده و آن را در جایگاه دوخت قرار می دهد. در این هنگام با ایجاد خلاصی های لازم در اطراف دوخت اقدام به پایین آوردن دسته کابینی دوخت می نماید. در این لحظه در داخل کابین جریان هوای گرم برقرار شده و دوخت و شیرینگ را همزمان صورت داده و پس از مدت زمان لازم کابین دستگاه شیرینگ از روی محصول بالا رفته و اپراتور می تواند محصول شرینگ شده را با دست از داخل دستگاه شیرینگ کابینی خارج نماید. این کار به صورت متناوب توسط اپراتور صورت می گیرد.

لازم به ذکر است در زمانی که دوخت دستگاه به دلیل عدم کارکرد متناوب یا خاموش بودن دستگاه سرد شده است، اپراتور باید دو الی سه بار دسته دوخت را پایین آورده تا گرم شود. بعد از اتمام عملیات شیرینگ درب آهن ربایی دستگاه شیرینگ کابینی به شکل خودکار باز شده و می‌توانید بسته را بردارید.

شیرینگ پک تونلی:

 

دستگاه شیرینگ تونلی بیشتر در صنایع و کارخانجات و کارگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد و اولویت انتخاب این دستگاه، بسته بندی محصولات در تیراژ بالا می باشد و به این خاطر صنایع سراغ این مدل دستگاه می روند. شیرینگ پک تونلی؛ همانطور که از نام آن پیداست، با داشتن یک تونل حرارتی، فرآیند چسباندن نایلون به محصول و خنک کردن آن را انجام میدهد. محصول توسط نوار نقاله به داخل تونل حرارتی هدایت می شود.

مدل شرینگ پک تونلی با اندازه بسیار بزرگتر و در مقیاس تولید زیاد و صنعتی در انتهای خطوط تولید کارخانه جات به منظور بسته بندی نهایی کالا نصب و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

یکی از محصولات بسیار پر استفاده که توسط این دستگاه بسته بندی می شود، پک ها بطری آب معدنی و نوشابه است. دو یا سه ردیف 3 تایی از این بطری ها توسط نایلون و با دستگاه شیرینگ تونلی بسته بندی می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و خرید دستگاه شیرینگ تونلی پاشا صنعت البرز به آدرس زیر مراجعه نمایید:

https://ps-alborz.ir/tunnel-packing-shrink-machine/

انواع دستگاه شیرینگ پک از نظر تامین انرژی مصرفی

کارکرد دستگاه که مانند تمام دستگاه های دیگر با برق است ولی قسمت حرارت این دستگاه با دو انرژی برقی یعنی المنت و سوخت گاز و در بعضی مدل ها بصورت 2گانه سوز میباشد که بسته به شرایط و کسب کار یک مورد از این دستگاه ها مناسب کارگاه میباشد.

نکات قبل از انتخاب دستگاه شیرینگ پک:

توان مصرفی دستگاه از نظر مصرف انرژی باید بررسی گردد.

بررسی ابعاد در مدل های تونلی دهانه ورودی تونل و در مدل کابینی سایز محفظه دستگاه بسیار مهم است و باید پیش بینی آینده نیز انجام گیرد زیرا با افزایش کوچک ابعاد محصولات نیاز به تعویض دستگاه نباشد.

در مدل های تونلی مسیر نوار نقاله از نظر جا نمایی در کارگاه یا کارخانه باید بررسی گردد که خط عمود بر آن باشد یا بصورت خطی باشد.

ملزومات دستگاه های شیرینگ پک:

در تمامی مدل های شیرینگ پک دستگاه نیاز به نایلون یا همان فیلم شیرینگ دارد که در زمان خرید فیلم حتما باید کیفیت آن مورد بررسی گرد تا پس از جذب نایلون مشکلاتی همچون کدر شدن رنگ و یا پاره شدن و یا خشک شدن نایلون شیرینگ پیش نیاید.

نتیجه گیری:

در این مطلب در رابطه با اینکه دستگاه شیرینگ پک چیست و چه کاربردهایی در صنایع دارد صحبت کردیم. مدل های مختلف شیرینگ پک را مورد بررسی قرار دادیم و مزیا و معایب هر کدام را برشمردیم. و در انتها هم در رابطه با نکات مهم خرید دستگاه شیرینگ پک و ملزومات یک دستگاه شیرینگ صحبت کردیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه های بسته بندی پاشا صنعت البرز نظیر میکسر پودر، ریبون بلندر، استرچ پالت، شیرینگ پک و پرکن مایعات و اطلاع از تخفیف های ویژه دوره ای می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

(پاشا صنعت البرز https://ps-alborz.ir)

info@ps-alborz.ir

تلفن کارگاه: 02634807634

موبایل: 09361554113

موبایل: 09125689025

آدرس کارگاه: البرز – کرج – کمالشهر – خیابان ظفر 3 – بلوار شورا – سمت راست کوچه ولیعصر 20 – پلاک 1

پاشا صنعت البرز

ماشین سازی پاشا صنعت البرز سازنده نواع ماشین آلات بسته بندی نظیر دستگاه پرکن مایعات، دستگاه شیرینگ پک، دستگاه استرچ پالت و انواع دستگاه میکسر پودر و ریبون بلندر می باشد.

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋