مقالات آموزنده، خبرهای داغ ایران و جهان

پارس لاین: مقالات آموزنده، خبرهای داغ ایران و جهان، ویدیوهای جذاب و دیدنی را در صفحه ما در آیدت ببینید.
توسط ۲۶ نفر دنبال می شود
 ۸ نفر را دنبال می کند

(ویدئو) ادعای عجیب در تلویزیون؛ خرید گوشت خلبان هلی کوپتر توسط کُردها

(ویدئو) ادعای عجیب در تلویزیون؛ خرید گوشت خلبان هلی‌کوپتر توسط کُردها

اخیرا در برنامه "انتهای الوند" که در شبکه دوم سیما پخش می شود، یک خلبان هلی کوپتر به عنوان مهمان برنامه ادعای عجیبی مطرح کرد که بازتاب زیادی داشته است. سخنان این خلبان نسبت به قوم کرد توهین آمیز ارزیابی شده است.

پارس لاین اخیرا در برنامه "انتهای الوند" که در شبکه دوم سیما پخش می شود، یک خلبان هلی کوپتر به عنوان مهمان برنامه ادعای عجیبی مطرح کرد که بازتاب زیادی داشته است. سخنان این خلبان نسبت به قوم کرد توهین آمیز ارزیابی شده است. 

این خلبان در بیان خاطران خود از دوران جنگ تحمیلی و اهمیت خلبانان هلی کوپتر می گوید "کردها گوشت خلبان هلی کوپتر کبری را 500میلیون می خریدند." ادعایی شگفت انگیز که امروز با واکنش رییس فراکسیون اهل سنت مجلس روبه رو شده است. 

جلال محمود زاده رییس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به رییس سازمان صدا و سیما به پخش صحبت های یک خلبان دوران جنگ که در بخشی از آن به نام «کُردها» اشاره کرده بود واکنش نشان داد.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

اظهارات عجیب در انتهای الوند 

 در نامه این نماینده مجلس آمده است:

«جناب آقای علی عسکری

رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

با سلام

همچنانکه استحضار دارید صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هزینه های آن از محل بیت المال تأمین می شود و متعلق به تک تک ایرانیان اعم از هر قوم ، نژاد و مذهبی می باشد ولی متأسفانه در طول چند سال گذشته به ویژه در سال جاری شاهد توهین های مکرر عوامل و مهمانان رسانه ملی به اقوام و مذاهب رسمی کشور هستیم که علی رغم توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر عدم توهین به اقوام و مذاهب و حرام بودن این رفتارها لیکن این روند ناصواب و برخلاف امنیت و انسجام ملی همچنان ادامه دارد.

هنوز مدت زیادی از توهین صدا و سیمای مرکز استان کُردستان به اهل سنت و خلفای راشدین نگذشته که متأسفانه شبکه ها و برنامه های مختلف صدا و سیما مجدداً اقدام به پخش برنامه هایی با محتوای توهین به اقوام نموده و بعد از توهین یکی از به اصطلاح هنرپیشه های تلویزیونی به مردم سرافراز لُر، در چند روز اخیر در برنامه شبکه دو سیما نفرت پراکنی، افترا و توهین به مردم کُرد نیز تکرار می شود که مهمان برنامه «در انتهای الوند» با کمال تعجب همه مردم سرافراز کُرد را با یک دید نگریسته و می گوید گوشت خلبان هلی کوپتر کبری را کُردها هر کیلوی 500 میلیون تومان می خریدند که این جمله نه تنها دروغی بیش نیست بلکه لازم است به این جناب خلبان که اگر از همکاران کُرد خود خبر ندارد یادآوری نمائیم که شهید خالد حیدری اولین خلبان شهید کشورمان در جنگ تحمیلی و در عملیات برون مرزی کُرد و اهل سنت و از اهالی مهاباد بود لذا ضروری است مجموعه صدا و سیما در دعوت از افراد بمنظور اظهار نظر در رابطه با مسائل مهم و حیاتی همچون جنگ تحمیلی که تمام مردم ایران از هر قوم و مذهبی در جهت دفاع از وطن در کنار هم بودند دقت نموده تا از پخش هر گونه اظهار نظری که باعث توهین به اقوام اصیل ایرانی می شود جلوگیری به عمل آید و اجازه ندهند افرادی بی اطلاع کینه و نفرت شخصی خود را به حجم وسیعی از جامعه تسری دهند لذا لازم است ضمن برخورد با عوامل تهیه و پخش این برنامه و عذرخواهی از مردم سرافراز کُرد منبعد از پخش برنامه هایی که حاوی توهین به مذاهب و اقوام ایرانی می باشد جداً خودداری شود.

جلال محمودزاده

نماینده مردم شریف شهرستان مهاباد

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی»

مقالات آموزنده، خبرهای داغ ایران و جهان

پارس لاین: مقالات آموزنده، خبرهای داغ ایران و جهان، ویدیوهای جذاب و دیدنی را در صفحه ما در آیدت ببینید.

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋