parnyia ha

بدافزار

با توجه به گسترش سریع فناوری های ارتباطی و استفاده ی فراوان از آن ها در زمینه های مختلف، بسیار بدیهی است که افرادی قصد سودجویی از طریق آن را داشته باشند و از راه انتشار بدافزارها و ویروس ها در فضای سایبری بخواهند به حریم خصوصی کاربران نفوذ کنند.

حتما نام ویروس رایانه ای را شنیده اید. ویروس رایانه ای به این صورت عمل میکند که با ورود به رایانه از طریق یک سری منابع ناامن مانند یک نرم افزار به روی آن نصب شده و مانند یک عامل بیماری زا خود را تکثیر مینماید تا حدی که عملکرد معمول رایانه مختل شده و نشانه های وجود بدافزار آشکار میگردند.

ویروس ها میتوانند برای دسترسی به اطلاعات محرمانه مانند اطلاعات سیاسی یا اقتصادی و یا اخاذی از صاحبان این اطلاعات مورد استفاده قرار بگیرند.

بسیاری از ویروس ها از طریق آنتی ویروس های قوی قابل شناسایی هستند اما برخی دیگر نیز به نحوی حرفه ای این شیوه ها را دور میزنند و همچنان به یک تهدید بدل میشوند.

بهترین راه برای در امان ماندن از ویروس ها و بدافزارها، دانلود نکردن نرم افزار از منابع نامطمئن است. نرم افزارهای مورد نظر خود را تنها از سایت های معتبر و ثابل اطمینان دریافت نمایید.

برگرفته از https://mftniavaran.com/class/11-7/

parnyia ha

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋