parnyia ha

فایروال چیست؟

چه در خصوص آموزش مهارت های رایانه فعالیت کرده باشید و چه به عنوان کاربری عادی به طور روزانه با رایانه سر و کار داشته باشید، حتما عبارت فایروال را شنیده اید. مثلا شاید در مواردی هنگام نصب یک سری برنامه ها به روی ویندوز برایتان مزاحمت ایجاد کرده باشد. اما در واقع فایروال چیست؟

فایروال یا دیواره آتش به مجبوعه سخت افزارها و نرم افزارهای مرتبطی اطلاق میشود که دسترسی به کامپیوتر شما و تبادل اطلاعات از طریق آن را مدیریت کرده و بعضا برای آن محدودیت ایجاد میکنند. به عبارتی میتوان فایروال را یک عامل محافظتی برای حریم خصوصی شما به حساب آورد و کارکرد امنیتی دارد.

وظیفه ی فایروال ایجاد مانع برای ورود داده ها به رایانه شماست به این صوزت که تمامی داده های ورودی برسی مینماید تا از امنیت آن اطمینان حاصل کند. سپس به داده های امن اجازه ورود میدهد و از دسترسی داده های ناامن ممانعت مینماید.

فایروال ها انواع مختلفی دارند که بر حسب روش عملکرد خود از یکدیگر متمایز میشوند و در عصر حاضر و با توجه به افزایش سرعت اینترنت و تبادل سریع ترافیک، استفاده از فایروالی قوی و خصوصا یک فایروال شخصی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

منبع: https://mftniavaran.com/class/11-7/

parnyia ha

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋