parnyia ha

بورس بازها قمارباز اند؟

ریسک پرکاربردترین واژه در میان سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی است. خصوصا ان هایی که در بازار بورس، ارزهای دیجیتال و ارزهای خارجی سرمایه گذاری میکنند.

برخی چنین اقداماتی را به سان نوعی قمار بزرگ تلقی میکنند که موفقیت و شکست آن وابسته به شانس و اقبال است. البته تا حدی درست است که کنترل بسیاری از عوامل کلان در کنترل افراد نیست و آن ها نمیتوانند در سیاست گذاری های کلی و اقدامات سرنوشت سازی دخالت کنند که توسط بازیگران بزرگ این عرصه انجام میشوند، اما افراد در صورت برخورداری از داشن و اطلاعات کافی میتوانند سرمایه های خود را به نحوی بهینه مدیریت نمایند تا در صورت بروز هر اتفاق و تغییر، از آن به نفع خود استفاده کنند.

به همین علت است که تخصص در بازار بورس از اهمیت بالایی برخوردار است. یک فعال بورس، قمارباز نیست، بلکه تاجری است که باید شرایط هر عرصه و معماله را به درستی ارزیابی کند و با تعقل و انتخاب های هوشمندانه دست به عمل بزند و از اختیارات محدود خود به بهترین نحو استفاده نماید.

همچنین افراد میتوانند با شرکت در کلاس آموزش بورس، سمینارهای آموزشی، مطالعه کتاب و مطالب مفید در این زمینه، مدام دانش و اطلاعات خود را به روز نمایند و بر اساس آگاهی صحیح فعالیت های خود را تنظیم نمایند.

 

parnyia ha

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋