راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎
توسط ۱۴ نفر دنبال می شود
 ۳ نفر را دنبال می کند

مواد کراتینه مو چیست؟معرفیانواع محصولات صافی و احیا مو

مواد کراتینه مو چیست؟معرفیانواع محصولات صافی و احیا مو

کراتین نوعی پروتئین است کهبه طور طبیعی در ساختار مو، پوست و ناخن‌های شما دیده می‌شود و به‌علت ساختار شیمیایی قوی خود نقش محافظتی دارد. عوامل زیادی مانند آلودگی هوا، افزایش سن، استفاده مداوم از وسایل حرارتی مثل سشوار و اتو مو و رنگ یا دکلره کردن موها می‌توانند باعث آسیب به پیوندهای شیمیایی این پروتئین اصلی مو شوند و در نتیجه موها به‌صورت شکننده، فر، مجعد و کدر جلوه می‌کنند.

 

 به‌همین‌دلیل چندین سال است که از پر، شاخ و پشم حیوانات پروتئین کراتین استخراج شده و در محصولات آرایشی مو برای جبران کراتین‌های ازدست‌رفته استفاده می‌شود. تجربه نشان داده که تثبیت پروتئین‌های کراتین جایگزین در موهای آسیب‌دیده،به تقویت موها کمک کرده و موها را سالم جلوه می‌دهد. البته قابل ذکر است که کراتینه مو فقط مختص موهای آسیب‌دیده نیست و افرادی‌که به‌صورت ژنتیکی موهای فر و مجعدی دارند نیز می‌توانند هر 6 ماه یکبار به کمک آن موهای خود را صاف کرده و از این حالت خارج کنند.

کراتین مو چیست؟

اگر بعد از استحمام مدام با تجمعی از موهای مجعد و گره شده مواجه می‌شوید یابعد از اینکه موهای خود را براشینگ می‌کنیدیا اتو می کشید باز هم از ظاهر و صافی موهای خود راضی نیستید و به سرعت حالت خود را از دست می‌دهند، تنها راه حل شما احیای موها با روش‌های مختلف مثل کراتینه کردن مو است. زیرا موهای شما ساختار منسجم خود را در اثر از دست دادن پروتئین کراتین از دست داده‌اند.

کراتین مو یا کراتینه مو یک روش شیمیایی است که معمولاً در سالن‌های آرایشگاه انجام می‌شود و می‌تواند با پر کردن آسیب لایه کوتیکول مو (محلی که پروتئین کراتین را جذب می‌کند)،موها را برای 6 ماه صاف‌تر، نرم‌تر و درخشان‌ترجلوه دهد. محصولات مورد استفاده برای این روش علاوه بر کراتین حاوی مواد دیگری نیز هستند. از این مواد کراتینه مو می‌توان به فرمالدئید، اسید استیک، آمینو‌اسیدها، روغن‌های گیاهی مختلف مثل روغن آرگان، روغن جوجوبا و سبوس گندم اشاره کرد که برای افزایش میزان نفوذ کراتین و تقویت موها افزوده می‌شوند.

روند انجام روش کراتینه مو به شکلی است که فقط باعث جایگزینی پروتئین‌های کراتین مو می‌شود و تغییری در پیوندهای دی‌سولفید مو به وجود نمی‌آورد. به‌همین‌دلیل برخلاف روش‌هایی مثل ریباندینگ مویا صافی دائمی ژاپنی یک روش نیمه‌دائمی و موقت محسوب می‌شود. تاثیرات کراتینه مو بسته به میزان آسیب اولیه موها، ضخامت طبیعی موها و نوع درمان کراتینه متفاوت است.

نه تنها در حین کراتینه مو بلکه بعد از آن نیز باید اصول مشخصی را رعایت کنید تا بتوانید مدت ماندگاری کراتین‌های افزوده شده به کوتیکول موها را افزایش دهید. یکی از این موارد استفاده از شامپوهای مخصوص کراتین مو به‌جای شامپوهای معمولی است که حاوی سدیم سولفات یا کلرید سدیم نمی‌باشند. نمک اثر مواد کراتینه مو را از بین خواهد برد.

نانوکراتین مو

امروزه با پیشرفت علم نوعی کراتین جدید به نام نانوکراتین تولید شده است که برخلاف دانه‌های کراتین معمولی سایز بسیار کوچکی در حد نانو دارند. در نتیجه قدرت نفوذ آن‌ها به لایه کوتیکول مو و احتمال اثرگذاری آن‌ها برای رفع حتی شیارها و آسیب‌های ریز مو افزایش یافته است. معمولا در روش کراتینه معمولییا بوتاکس مو همه قسمت‌های مو به‌درستی پوشش نمی‌گیرد اما با ظهور نانو کراتین مو این مشکل رفع شده است. و این کراتینه ها به ماندگاری بالا هم معروف اند.

معرفی بهترین مارک‌های کراتینه مو

بهتر است بدانید که یک محصول کراتینه مو خوب باید با فرمولاسیون عالی و برخورداری از میزان مناسبی از مواد اصلی کراتینه مو یعنی فرمالدئیدو پروتئین‌های کراتین، بتواند در طی یک جلسه آسیب‌های مو را برطرف کرده و کمک کند برای حداقل ۶ ماه موها صاف، براق و درخشان بمانند. توصیه می‌کنیم برای پیشگیری از آسیب بیشتر به موهایتان از محصولات حاوی مقدار زیادی فرمالدئید که سرطان‌زا محسوب می‌شود خودداری کنید. اگر موهای خشک و ضخیمی دارید، به‌دنبال محصولاتی باشید که قابلیت این را دارندکه موهای شما را صاف و آبرسانی کنند. وجود مقادیر کافی از روغن‌های گیاهی کمک می‌کند تا موهایتانآبرسانی شده و از این به بعد در برابر آسیب‌هایحرارتی ناشی از سشوار محافظت شود. قابل ذکر است که امروزه در بعضی از محصولات برای کاهش میزان کراتین میزان فرمالدئید را افزایش می‌دهند (گاهی تا 5 برابر میزان استاندارد) که در عین ماندگاری پایین مضرات زیادی برای بدن شما دارد.

در حال حاضرعلاوه‌بر محصولات کراتینه مو که برای انواع مو کارایی دارند، به‌صورت تخصصی محصولاتی برای موهای رنگ و دکلره شده و موهای طبیعی بدون رنگ نیز تولید شده‌اند که در ادامه به چند مورد از بهترینمارک‌هایکراتینه موبرای افزایش آگاهی شما اشاره خواهیم کرد.

بهترین کراتینه برای موهای رنگ و دکلره شده

اگر موهای شما آسیب‌دیده است اما باز هم به‌دلایلی قصد رنگ کردن آن‌ها را دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا آن‌ها را رنگ کرده و سپس برای کراتینه اقدام کنید چراکه تا دو هفته بعد از کراتینه مو امکان رنگ یا دکلره کرده موها را ندارید. از مارک‌های مختلف موجود در بازار، ما به شما طبق بازخورد مشتریان و آرایشگران برندهای زیر را توصیه می‌کنیم:

1. نانوکراتین قهوه تلخ هونما. این محصول کراتینه به‌صورت پکیج دارای یک شامپو قبل از شروع کراتینه، مواد نانو کراتینه مو و ماسک مو برای پایان کار است. ترکیب اصلی آن ذرات نانو کراتین، عصاره گلیکولی قهوه، پلیمرهای کاتیونی و آمینو‌اسیدها است و به گونه‌ای ساخته شده که برای موهای طبیعی مناسب نمی‌باشد (مخصوص موهای رنگ و دکلره و آسیب‌دیدهاست). قابلیت این را دارد کهبرای 8 تا 12 ماه موهای آسیب‌دیده شما را در حد صافی ریباندینگ صاف، نرم و براق جلوه دهد.

 

 

2. نانوگلدحاوی عسل مجستیک. این کراتین مو عالیساخت کشور آمریکا علاوه‌بر موهای رنگ و دکلره شده برای موهای طبیعی ضخیم و فر شدید یا فر آفریقایی نیز مناسب است. حاوی ۱۰۰٪کراتین برزیلی و نانو ذرات طلای ۲۴KTاست و با وجود ویتامین‌ها، مواد مغذی و مواد آبرسان قوی خود می‌تواند موهای شما را ابریشمی، نرم و درخشان کند.

 

 

3. کراتینپرفکت لیستورمالین. این مواد کراتینه مو به‌صورت اختصاصی برای بازیابی موهای دکلره تولید شده‌ است. بعد از مصرف آن، بدون بو و گاز ناشی از وجود فرمالدئید و بدون هیچ اثراتی از حساسیت و آلرژی می‌توانید با وجود آسیب و کشسانی شدید موهای دکلره شده خود تجربه یک موی صاف، مستحکم و براق را برای 10 تا 12 ماه داشته باشید. طبق تجربه درصد صافی آن تا 100% و درصد احیای مو آن تا 80% است.

 

4. کراتینپرایمدرمال. این مورد نیز بدون فرمالدئید است و در عوض حاوی کلاژن و روغن آرگان برای تسریع فرآیند احیای موهای دکلره و رنگ شده می‌باشد. نکته قابل توجه این است که نه تنها درصد صافی آن 100% است بلکه درصد احیا آن نیز 100% می‌باشد. بنابراین برای 8 تا 10 ماه می‌توانید صافی مو در حد ریباندینگ را تجربه کنید.

 

5.کراتینپرولا. این محصول یکی از بهترین‌ها محسوب می‌شود چراکه به‌دلیل فرمولاسیون ویژه خود برای موهای رنگ و دکلره قابل استفاده است. پکیج آن شامل یک شامپو برای پاکسازی کامل مو قبل از کراتینه و یک محلول کراتینه مو است. ساخت کشور ایتالیا است و تا 100% برای 12 ماه به شما قابلیت صافی و احیای مو می‌دهد.

 

بهترین مارک کراتینه مو برای موهای طبیعی بدون رنگ

معمولا فرمولاسیون مواد کراتینه مو به‌گونه‌ای در نظر گرفته می‌شوند که مختص هر نوع آسیب یا ساختار اولیه مو باشند. ازآنجایی‌کهموهای طبیعی بدون رنگ آسیب کمتری نسبت به موهای رنگ یا دکلره شده دیده‌اند،وممکا است مقاوم و ضخیم باشندبه‌همین‌دلیل بهتر است برای کراتینه به سراغ محصولات ویژه آن‌ها بروید تا حداکثر صافی را به موهایتان بدهند.مواردی مانند:

 

1. کراتینبیوتانیکسپرایم. این محصول بدون فرمالدئید است و علاوه‌براینکه قدرت احیای موها با تغذیه دوباره آن‌ها را دارد، آبرسان قوی نیز محسوب می‌شود. مختص موهای معمولی یا فر آفریقایی است و حتی خانم‌های باردار و شیرده و کودکان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. دارای ترکیبات تانیکو و لاتیکو (حاصل از  پوست درخت سیاه) برایکاهش مقاومت زنجیره کراتین، تسهیلدر شکل‌دهی به مو و ایجادPH سازگار با پوست سر و ریشه مو است و با لونا ماتریکس می‌تواند درخشش خاصی به موهای شما بدهد. بعد از استفاده از آن می‌توانید انتظار ۱۰۰% صافی و احیای در موهای خود داشته باشید.

 

2. کراتینپرفکت لیس آبی. بدون فرمالدئید است و می‌تواند تا 100% موهای شما را صاف کند یعنی چیزی در حد روش ریباندینگ. کاملا گیاهی و ارگانیک است و علاوه‌بر مواد کراتینه مو، در قالب یک پکیج کامل حاوی شامپو و ماسک مو نیز می‌باشد.

بهترین مارک کراتین برای انواع موها

اگر می‌خواهید هزینه کمتری بکنید و مشتریانی از انواع مو دارید ما به شما خرید مواد کراتینه مو مختص انواع موها را توصیه می‌کنیم زیرا فقط مختص موهای معمولی نیستند و اگر بعدها تصمیم بگیرید موهای خود را رنگ یا فر آفریقایی کنید برای شما کارایی دارند. این کراتینه ها بسیار مناسب سالندار ها می باشندومی‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. کراتینکادیوو. این مارک برزیلی یکی از بهترین‌ها در جهان است و معمولا به‌صورت پکیج شامپو، کراتین و ماسک ارائه می‌شود. ازآنجایی‌که حاوی کاکائو (آنتی‌اکسیدان قوی) و اسید استیکاست، علاوه بر آبرسانی و بهبود درخشندگی موهای آسیب‌دیده، برای رفع موخوره، نرمی و تغذیه بافت موها حداقل با ماندگاری 10 ماه عالی است. از معایب این کراتین می توان به بو و گاز ان اشاره کرد.

 

2. کراتیناینوار جیهیر. این پکیج مانند نمونه قبلی از مارک‌های معروف جهانی است که فرمولاسیون ویژه‌ای دارد. بدون فرمالدئید است و علاوه‌بر صافی 100% موها می‌تواند تا 80% موهای شکننده را کاهش دهد. معمولا برای درمان موهایضخیم و سفت، به‌شدت پیچ‌خورده و با حجم زیاد استفاده می‌شود، حتی اگر دکلره یا رنگ شده باشند.

 

 

3. کراتینریچی. این مارک انواع مختلفی مانند کراتین ریچی آرگان و کراتین ریچی مخصوص زنان باردار دارد که هر دو برای انواع مو مناسب هستند چراکه غنی از انواع آنتی‌اکسیدان هستند و قدرت بازسازی و آبرسانی 100% موها را دارند. این پکیج‌های حرفه‌ای در نهایت برای ماندگاری بیشتر یک لایه نانوکریستالیزاسیون بر روی موها ایجاد می‌کنند.

 

4. کراتین پروتئین بلوندیس نیویورک. علاوه‌بر کراتین، این محصول منحصر‌به‌فرد می‌تواند کلاژن مو را نیز بازیابی کند. حاوی ویتامین‌ها، گیاهان دارویی طبیعی و روغن آرگان است و برای 8 تا 12 ماه موهای شما را ابریشمی و صاف می‌کند.از مزایای این کراتین می توان به عدم تغییر در رنگ مو اشاره کرد

 

5. کراتین پروتئین ارگانیکمجستیک. این نوع از کراتین مو از مارک مجستیک کاملا گیاهی و ارگانیک است و موخوره را برطرف کرده، موهای فر را صاف می‌کند و باعث افزایش انعطاف‌پذیری و استحکام مو می‌شود. حتی بر روی توقف ریزش مو نیز موثر است.اینکراتین رنگ مو را بعد از کراتینه تغییر نمی دهد.

 

کراتین مو در دوران بارداری

ازآنجایی‌که اکثر محصولات کراتینه مو حاوی ماده خطرناک فرمالدئید هستند، توصیه می‌کنیم کراتینه مو را به بعد از بارداری واگذار کنید. چراکه علاوه‌بر تماس پوستی، استشمام آن نیز ممکن است باعث ایجاد تغییرات ژنتیکی در جنین شود.

کراتین مو در شیردهی

اگرچه هنوز شواهد بالینی کافی در مورد خطرات انتقال مواد کراتینه مو از طریق شیر به نوزاد وجود ندارد اما می‌توانید در این دوران از محصولاتی که فاقد فرمالدئید هستند استفاده کنید،نمونه‌هایی مثل مارک‌های کراتین هونما یا پرایم.

مضرات و فواید کراتینه کردن مو

از مزایای کراتینه کردن موها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برخلاف صاف کردن موها با اتو یا سشوار، روشی نیمه‌دائمی است و درصورتی‌که موهای خود را مداوم شستشو ندهید (2 تا 3 بار در هفته کافی است) می‌تواند برای حتی 12 ماه دوام بیاورد و باعث ابریشمی و صاف شدن موها شود.
  • موخوره را کم کرده و باعث افزایش درخشندگی و سلامت موها می‌شود.
  • برای موهای ضخیم و وِز یکی از بهترین روش‌های احیای مو است.
  • با تقویت موها می‌تواند باعث شود که موهابا سرعت بیشتری رشد کنند.
  • این روش می‌تواند 40 تا 60 درصد زمان خشک شدن موها را کوتاه کند.
  • پس از انجام آن، کراتین رشته‌های مورا می‌پوشاند و از آفتاب و آسیب‌های محیطی محافظت می‌کند.

اما مطمئنا این روش مانند هر روش دیگری مضرات خاص خود را نیز دارد. مواردی مانند:

  • قرار گرفتن در معرض مادهی سرطان‌زا فرمالدئید در بعضی از افراد با خطر واکنش‌های آلرژیک و مشکلات تنفسیهمراه است. به‌همین‌دلیل کودکان، افراد دارایبیماری‌های تنفسی و خانم‌های باردار بهتر است به‌سراغ این روش نروند و از دیگر روش‌های احیا مو استفاده کنند.
  • انجام مداوم این روش می‌تواند منجر به خشک شدن، ضعیف شدن، شکستگی و حتی ریزش مو شود.
  • ازآنجایی‌که موها صاف و کم‌حجم می‌شوند، معمولا زودتر از قبل چرب می‌شوند.
  • با توجه به اینکه روشی نیمه‌دائمی است و به مراقبت‌های بعدی نیاز دارد، برای بعضی از افراد روشی گران‌قیمت محسوب می‌شود.

کراتین سرد چیست؟

کراتینه کردن مو معمولا به دو روش کراتین گرم و کراتین سرد انجام می‌شود. در روش کراتین گرم برخلاف روش کراتین سرد معمولا از حرارت اتوی مو برای تثبیت مواد کراتینه مو استفاده می‌شود و به‌دلیل وجود گازهای شیمیایی مانند فرمالدئید باید در محیطی انجام شود که از تهویه مناسبیبرخوردار  باشد. از طرفی در روش کراتین گرم برخلاف کراتین سرد نباید مواد کراتینه با ریشه موها تماس پیداکنند. به‌همین‌دلیل روش کراتین سرد با وجود اثرگذاری کمتر، ایمن‌تر است و می‌تواناز آن در هفته دو تا سه بار برایصاف کردن، نرمی و احیایموهایی که در اثر رنگ و مش آسیب جدی دیده‌انداستفاده کرد.

کراتین در خانه

شما می‌توانید در منزل نیز موهای خود را کراتینه کنید اما نباید انتظار کیفیت عالی آرایشگاه‌ها را داشته باشید. معمولا اثرات سرم‌ها، شامپوها و نرم‌کننده‌های کراتینه خانگیبه‌دلیل داشتن فرمالدئید کمتر خیلی ماندگار نیست اما قابلیت آن را دارند که به‌صورت موقتموها را ترمیم ودر برابر آسیب بیشتردر اثر گرما و رنگ مو محافظت کنند. یک محصول مناسب خریداری کنید و حتما لیست مواد تشکیل‌دهنده محصول و دستورالعمل‌های آن را بررسی کنید.

احیا مو چیست؟

 

بهتر است بدانید که محصولات کراتین مو معمولا براساس فرمولاسیون ویژه خود در قالب دو نوع محصولکراتین احیا مویامحصول کراتینه صافی (کراتینه برزیلی) عرضه می‌شوند. معمولا محصولات کراتین احیا مومشابه روش تقویت و ویتامینه کردن موها عمل می‌کنند و به‌میزان محصولات کراتینه صافیقدرت صاف کردن موها را ندارند. به‌همین‌دلیل بیشتر برای ترمیم شکنندگی موهاو آبرسانی موهای سوخته ناشی از رنگ و دکلره استفاده می‌شوند و در نهایت ۷۰ درصد احیا و ۳۰ درصد صافی به موها می‌دهند و باعث رفع حالت وِزآن‌هامی‌شوند.

بوتاکس مو

محصولات بوتاکس مو معمولا حاوی پروتئین‌ها، آمینواسیدها، ویتامین‌ها و لیپیدهای ویژه‌ای هستند و به‌همین‌دلیل علاوه‌بر بازسازی به نرم‌کنندگی عمیق و درخشندگی موهایفر، مجعد، آسیب‌دیده و کدرکمک می‌کنند. بوتاکس مو برخلاف کراتین مو به‌علت نداشتن فرمالدئید یک روش شیمیایی نیست و در نتیجه ایمن‌تر است و خانم‌های باردار و شیرده می‌توانند از آن استفاده کنند.

پروتئین‌تراپی مو

این روش احیا مو برخلاف کراتینه فقط قدرت ترمیم موهای آسیب‌دیده خفیف را دارد و معمولا محصولات آن حاوی انواع پروتئین مانند کراتین و کلاژن به‌همراه عصاره جودوسر، برنج و گندم هستند که منجر به جذب بیشتر مواد کراتین و تقویت موها می‌شوند

 

صافی ژاپنی

 

صافی ژاپنی یا همان ریباندینگ مو روشی است که باعث صافی دائمی موهای فر و مجعد می‌شود. برخلاف کراتینه مو تاثیری در ترمیم ساختار موها ندارد و حتی مواد استفاده شده برای آن می‌تواند باعث آسیب بیشتر موهای رنگ و دکلره شده شود. معمولا در این روش به کمک موادی مانند هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیمپیوندهای شیمیایی طبیعی مو شکسته و سپس با حرارت زیاد پیوندهای جدیدی که با صافی دائمی همراه هستند شکل می‌گیرند. درحالی‌که روش کراتینه ترکیب شیمیایی مو را تغییر نمی‌دهد بلکه به‌دلیل تزریق پروتئین به قسمت‌های متخلخل مو باعث صاف شدن موقت مو می‌شود.

معرفییک سایت معتبر فروش کراتین و محصولات تخصصی مو

یکی از مشکلاتی که الان در زمینه تهیه محصولات حاوی مواد کراتینهیا احیای مو وجود دارد، افزایش برندهای تقلبی است که نه تنها به بازیابی سلامت موها کمکی نمی‌کنند بلکه باعث تخریب اساسی ساختار مو می‌شوند. به‌همین‌دلیل توصیه می‌کنیم پیش از خرید حتما از اعتبار فروشگاه آن مطمئن شوید.

پیشنهاد ما به شما فروشگاه اینترنتی موتاب است که سابقه‌ای درخشان در زمینه محصولات تخصصی مو از قبیل محصولات صافی، مراقبتی و درمانیدارد. مشاورین خبره آن علاوه‌بر ارائه مشاوره تخصصی پیش از خرید محصولات اصل با مناسب‌ترین قیمت، در مورد نحوهاستفاده از محصولات نیزبه شما آموزش می‌دهند تا بهتریننتیجه و اثربخشی را بگیرید. امکان پشتیبانی با شماره تماس 91307225021برای شما فراهم است، پیشنهاد می‌کنیم این فرصت عالی را از دست ندهید و پس از دریافت اطلاعات کافی، در هر ساعتی از شبانه‌روز سفارش خود را ثبت و در کوتاه‌ترین زمان درب منزل دریافت کنید.این فروشگاه برای شهرهای تهران و کرج امکان پرداخت در محل هم دارد.

 

برای مشاهده تصاویر کراتینه های معرفی شده در بالا یا قیمت مواد کراتینه مو به س

راهنمای بارداری و نوزاد🥰

راهنمای بارداری😍 بچه داری 😘 کودک و نوزادی 🥰 همه چیز درباره خانواده، دوران بارداری، زنان و زایمان😎

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋