مدیریت

ویژگی‌ رنگ‌های استخری

ویژگی‌ رنگ‌های استخری

از آنجا که از رنگ‌های استخری در محیط‌های آبی و مرطوب استفاده می‌شود، انتظار می‌رود بارزترین ویژگی آن‌ها، مقاومت در برابر رطوبت باشد. رنگ‌های استخری با توجه به اینکه بر پایه آب یا تینر باشند، ویژگی‌های خاص خود را دارند اما به طور کلی می‌توان مقاومت بالا در برابر محیط‌های قلیایی، سایش، ضربه، نور خورشید و اشعه ماورای بنفش را از ویژگی‌های آن‌ها عنوان کرد. علاوه بر این، این رنگ‌ها پوشش دهی مناسبی دارند و در زمان کوتاهی، به سرعت خشک می‌شوند. ضد جلبک و ضد خزه بودن را نیز به این ویژگی‌ها اضافه کنید.

تفاوت رنگ استخری پایه آب و تینر

رنگ‌های استخری پایه آب همانطور که از اسمش پیداست، محصولی بهداشتی بر پایه آب است که در آن از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود. در نتیجه مناسب‌ترین رنگ استخر برای استفاده در مخازن آب و کشاورزی است. این رنگ بسیار انعطاف پذیر، آب گریز و غبار گریز است. رنگ استخری پایه آب مانند عایق رطوبتی عمل می‌کند و از آن برای آب‌بندی مخازن آب شرب، سازه‌های هیدرولیکی و آب‌بندی ستون‌های مستقر در آب و همچنین رنگ آمیزی استخر پرورش ماهی استفاده می‌شود.

اما رنگ‌های استخری پایه تینر محصولی بر پایه رزین‌های حلال است که در مقایسه با نوع پایه آب، از چسبندگی و مقاومت بالاتری برخوردار است. رنگ استخری پایه تینر خاصیت کشسانی و مقاومت شیمیایی بالایی دارد و با نفوذ به عمق بستر زیرین، ترک‌ها را پوشش داده و استخر را آب‌بندی می‌کند. این رنگ، ضد جلبک و برای تحمل فشار آب بالا بسیار مناسب است.

خرید رنگ استخری

انواع رنگ‌های استخری و کاربردهای آن

رنگ‌های استخری انواع مختلفی دارند که ویژگی‌های متفاوت در آن‌ها، کارایی آن‌ها را نیز متفاوت می‌کند. با توجه به این ویژگی‌ها می‌توان رنگ استخری مناسب برای کار مورد نظر خود را انتخاب کنید. این موضوع بر قیمت خرید نیز موثر است. در ادامه انواع مختلف این رنگ‌ها را معرفی می‌کنیم.

رنگ‌ استخری آکریلیکی

رنگ اکریلیک استخری یک نوع رنگ‌ اقتصادی و کم هزینه برای استخرها است که در هر دو نوع پایه آب و تینر موجود است. رنگ اکریلیک برای سطوح بتن و سیمانی مناسب است و البته نباید در استخرهای با عمق زیاد، استفاده شود. آب بندی و عایق استخرها را می‌توان همزمان با این رنگ انجام داد. برای این منظور می‌بایست سطح کار را کامل ترمیم و از چربی و آلودگی‌های دیگر پاک کرد.

ویژگی‌ رنگ‌های استخری اکریلیکی:

  •  قابل استفاده فقط روی سطوح خشک
  • قیمت مناسب و اقتصادی
  • مقاوم در برابر مایعات
  • ضد جلبک و آنتی باکتریال
  • ضخامت مناسب پس از اجرا
  • قابلیت ترمیم سریع
  • تحمل دما از 30- تا 300+ درجه سانتیگراد

مدیریت

شاید خوشتان بیاید

پاسخ ها

نظر خود را درباره این پست بنویسید
منتظر اولین کامنت هستیم!
idat.ir در آیدت، فایل‌های خود را به فروش بگذارید و یا مقالات‌تان را منتشر کنید👋